Quantcast

Snoviđenje, 34

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
5.370
Ogi joj je rekla:

-Lord Lachlan je najstariji prinčev prijatelj, još iz detinjstva. Mnogi smatraju da i nema drugih prijatelja do njega.

Katlin je zurila u nju.

Sedela je za svojim toaletnim stolom i Ogi ju je češljala. Izjava od maločas nije imala veze ni sa čim o čemu su prethodno razgovarale, i Katlin se činilo da je pala s neba. Rekla je:

-Izvini?

Ogi nije prestajala da je češlja. Više ništa nije rekla.

-Ogi, vrlo dobro znam ko je i šta Lachlan, a pogotovo princu.

-Oh, znate?

Katlin se sve više čudila.

-Šta, zapravo, hoćeš da kažeš, Ogi?

Stvorenje je još neko vreme prosto nastavljalo da je češlja, ćutke. Onda je rekla:

-Oprostite što ću reći, miledi, ali ne bi bilo ispravno dovoditi lorda Lachlana u nemilost kod princa.

Dodala je, kao posle malo razmišljanja:

-A ni pošteno.

Narod nije baš razumevao takve pojmove kao što je poštenje. Ogi se s godinama, pored Katlin, naučila da ih koristi, mada ona nije mogla dati svoju desnu ruku u vatru da joj je stvano jasno šta znače. Stvorenje je znalo da se radi o izrazu koji je važan njoj, smrtniku, i zato ga je upotrebilo.

-Ko dovodi Lachlana u nemilost kod princa?

Ogi je pogleda u ogledalu, pravo u oči. Ništa nije rekla, ali nije ni morala. Katlin posta jasno.

Pocrvenela je.

-To su gluposti. Otišla sam da pričam s Lachlanom zato što samo on nikad ne gubi glavu tokom proslava, i po pravilu se jedino s njim i može pričati.

Ogi reče, mudro:

-Da li smrtni muškarci vole da vide da ih njihove supruge ostavljaju tokom zabava da bi se zavlačile po grmovima s drugim muškarcima?

Katlin još jače pocrveni. Rekla je, hladno:

-Princ je bio zauzet. Sasvim se dobro zabavljao bez mene.

-To nema nikakve veze s lordom Lachlanom.

-Ko je rekao da ima?

-Pa, možda bi princ mogao pomisliti nešto slično.

-Ogi, već sam ti rekla da je princ imao sopstvenu zabavu…

-Miledi, vi ste udani za princa Naroda. Ne znam koliko su smrtnici u to upućeni, ali Narod ume biti veoma posesivan i ljubomoran, a neko kao što je princ ume to biti stoput gore od ostalih.

Spustila je četku na stol.

-Niste izabrali da svoju ljubomoru rešavate na pametan način, ali verujte mi na reč da princ to ume mnogo gadnije od vas. Hajde da vidimo koju biste haljinu da obučete danas.

I, rekavši to, stvorenje je naprosto ostavi samu pred ogledalom.

Katlin je neko vreme posmatrala svoj odraz, razmišljajući. Da li je htela da Eogan bude ljubomoran? Naravno da jeste, dođavola. Ona je bila ljubomorna na onu u zlato obučenu zmiju. I da, mada nije lagala kad je rekla Ogi da voli pričati s Lachlanom i da se on nikad ne ponaša ko bez glave kao ostali njegove krvi; isto je tako bilo tačno da je imala i drugačije razloge kad ga je potražila sinoć. Još se sećala pogleda koji joj je dobacila riđokosa gardistkinja. Devojka je znala.

Naravno da je znala. I ona je bila smrtna.

Katlin shvati da joj sad svo lice gori.

Bilo je više nego izvesno da je i Lachlan znao, takođe. Da li joj je zato rekao da je Eogan surov? Da li ju je zato upozoravao da nikad ne dozvoli sebi da padne u njegovu nemilost?

I, uostalom, šta je mislila postići?

Nije mogla napraviti Eogana ljubomornim, bar ne onako kako bi napravila smrtnog muškarca. Narod ljubomoru drukčije tumači. Ljubomora se kod Naroda ticala teritorijalnosti, nije ih ujedala za srce. Da li njoj treba Eoganova posesivnost?

Pogledala je u Ogina leđa dok je stvorenje poslovalo oko njenih otvorenih ormara.

Zahvalila bi joj, samo da joj je bilo manje neprijatno zbog svog detinjastog ponašanja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.