Quantcast

Snovi životinja

Kugelschreiber

Zainteresovan član
Poruka
213
Gotovo je sigurno da životinje sanjaju. Ali šta sanjaju, zanima me da li je nauka dotle došla da je uspela da otkrije snove pojedinih životinja? Da li mačke stvarno sanjaju zlatne ribice ili...? Šta mislite?

Poruka
17.145
Gotovo je sigurno da životinje sanjaju. Ali šta sanjaju, zanima me da li je nauka dotle došla da je uspela da otkrije snove pojedinih životinja? Da li mačke stvarno sanjaju zlatne ribice ili...? Šta mislite?
Jao znam da psi sigurno sanjaju . Moj pas je vise puta (u snu) cvileo, i vidi se njegova reakcija na san, pocne da drhti, da mu oci budu nemirne (onako zatvorene ih pomera) i sve neke trzavice ima ... Sta stanjaju , nemam pojma a voleo bih da znam .

Kugelschreiber

Zainteresovan član
Poruka
213
Mislim da životinje kao i ljudi moraju sanjati npr hranu kad su gladne, vodu kad su žedne i sl. Ali da li sanjaju samo to, to je dilema. I ako bi se otkrilo sta sanjaju, mnogo bi se promenilo mišljenje o tome koliko životinje su sposobne da zamišljaju neke stvari.

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
moj macak dok spava mrda usima, hrce, i radi nesto sa ustima, kako da sisa ili pije vodu.
jedom je radio sapicama kao da trci, nekad otvara i zatvara oci jako brzo.
tako da definitivno sanjaju :)
ali ne znam sta, a volela bi da znam.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Sanjaju da trče, love, jedu i piju, igraju se sa drugim životinjama, beže od nečega... To je REM faza sna identična onoj kod nas a do zaključaka šta sanjaju možemo da dođemo posmatrajući reakcije. Haski mog ujaka je kao štenac od 3-4 meseca redovno sanjao kako trči na dno hodnika gde mu je stajao wc i ne stiže na vreme jer je prekasno krenuo, pa ga grdimo. :lol:

s.v

Obećava
Poruka
69
Jao znam da psi sigurno sanjaju . Moj pas je vise puta (u snu) cvileo, i vidi se njegova reakcija na san, pocne da drhti, da mu oci budu nemirne (onako zatvorene ih pomera) i sve neke trzavice ima ... Sta stanjaju , nemam pojma a voleo bih da znam .
Verujem da sve domace mogu da sanjaju ali za ove tropke vec neznam ^^

Vegetarian

Zainteresovan član
Poruka
410
nauka verovatno ima stav da su to refleksne reakcije pošto "životinje nemaju svest (i nesvest)"...i tome slične budalaštine. Kada nauka shvati životinje, ljudska bića će biti postiđena svojim odnosom prema njima. Mislim da se zbog tog straha od suočavanja sa sobom, ljudi i ne bave ovom oblašću...

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.