Snovi, vizije, izmaglice, sećanja 4

img_20201022_145658--2-.jpg

Ulje na platnu 100x150cm by Sandveil dance​

(Svi ostali radovi mogu se pronaći ovde)
 
У неким сликама видим благи утицај Ван Гога...и то ми се много свиђа.
Уље на платну, прво у низу, израз девојчице у мајчином наручју, те две бих издвојила...ово тако глупо звучи, што ниси именТовала слике, бре :rotf:
 
У неким сликама видим благи утицај Ван Гога...и то ми се много свиђа.
Уље на платну, прво у низу, израз девојчице у мајчином наручју, те две бих издвојила...ово тако глупо звучи, што ниси именТовала слике, бре :rotf:
U pravu si, trebalo bi to da uradim!
Videću ovih dana da smislim naslove.

Ne znam za uticaje, nisam tip koji uopšte se ugleda na nekoga, mada uz njega sam odrasla
jer ga je moj ćale voleo. :heart:
 
U pravu si, trebalo bi to da uradim!
Videću ovih dana da smislim naslove.

Ne znam za uticaje, nisam tip koji uopšte se ugleda na nekoga, mada uz njega sam odrasla
jer ga je moj ćale voleo. :heart:
Мене подсетило, нисам ја баш неки познавалац, али има сликара које волим...можда подсвест утиче на тебе.
 
Мене подсетило, нисам ја баш неки познавалац, али има сликара које волим...можда подсвест утиче на тебе.
Ubih se sad da vidim gde je taj uticaj i ne vredi...
Uopšte ne mogu da prepoznam.
Izgleda da se toliko duboko inkorporirao u mene da ga više ne vidim drugačije sem kao nešto moje...
 
Uroboros je moja omiljena figura iz prastare mitologije... zmija koja guta svoj rep, simbol cikličnosti prirode, života, tokova vremena, početaka i krajeva, tačnije besmrtnosti, beskraja, večnosti...

Sand je majstor da mitove podredi sebi, dok razmišlja o samoći, bliskosti, o čoveku, svojim slikama, knjigama, svojim vizijama, o magovima i njihovim porukama...

Sve što takne perom ili kistom pretvori u malo remek delo...
Za Sand je Uroboros živo biće...
Za Sand je Univerzum besmrtna, mitološki osmišljena večnost, koja se rađa i živi u njenim delima...
Takva Sand pleše večiti ples, igra večitu igru sa mitovima koji se, oživljeni, njišu u njenoj senci u ritmu večnosti...

Rođen iz teško dosegnutih dubina večnosti, dramatičan i zastrašujući izgled Uroborosa, Sand je uspela da pripitomi i smesti u okvir prelepe slike pred kojom svakako drhtimo...

Takvu Sand obožavam!

:vzagrljaj: :heart2: 🍀:bravo::bravo::bravo:🍀🍀🍀:cvet::cvet::cvet::heart2::vzagrljaj:
 
Uroboros je moja omiljena figura iz prastare mitologije... zmija koja guta svoj rep, simbol cikličnosti prirode, života, tokova vremena, početaka i krajeva, tačnije besmrtnosti, beskraja, večnosti...

Sand je majstor da mitove podredi sebi, dok razmišlja o samoći, bliskosti, o čoveku, svojim slikama, knjigama, svojim vizijama, o magovima i njihovim porukama...

Sve što takne perom ili kistom pretvori u malo remek delo...
Za Sand je Uroboros živo biće...
Za Sand je Univerzum besmrtna, mitološki osmišljena večnost, koja se rađa i živi u njenim delima...
Takva Sand pleše večiti ples, igra večitu igru sa mitovima koji se, oživljeni, njišu u njenoj senci u ritmu večnosti...

Rođen iz teško dosegnutih dubina večnosti, dramatičan i zastrašujući izgled Uroborosa, Sand je uspela da pripitomi i smesti u okvir prelepe slike pred kojom svakako drhtimo...

Takvu Sand obožavam!

:vzagrljaj: :heart2: 🍀:bravo::bravo::bravo:🍀🍀🍀:cvet::cvet::cvet::heart2::vzagrljaj:
:hvala::hvala::hvala::hvala::hvala:
 
Uroboros je to što nas drži prikovane za tlo,msm život ceo,kao kažnjenike u kazamatu,što ova planeta i jeste,zavod za prevaspitavanje palih andjela.On je kao gravitacija za tela,samo ko zasluži tj čiji duh zasluži,može da napusti ovu dolinu suza koju Uroboros svojom mrežom pokriva.Vi žene ,od reda sve,njegove ste sveštenice i predano radite da se sve okreće ...i mi takodje sa vama,zbog vas i oko vas,eto to je simbol Uroborosa.Ovde na Zemlji mi se radjamo,živimo i umiremo,reinkarniramo i tako u nedogled ,tek retki uspeju da se izvuku ,ali ima nade ,ima,kako da ne
 

Back
Top