Snovi koji se ponavljaju

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
90.045
https://www.stetoskop.info/

https://www.stetoskop.info/psihologija-danas/san-koji-se-ponavlja

Ponavljanje snova može da se 'tumači' na više načina, ali kada je reč o naučnom tumačenju snova,
ova pojava ukazuje na potisnute strahove i nerazrešene probleme koji muče osobu.
Pojava ponavljanja snova može da ukazuje i na probleme sa zdravljem kojih nismo svesni.
Psiholozi savetuju da se u slučaju snova koji se često ponavljaju,
posebno ako su neprijatni i izazivaju negativne emocije,
osoba obrati stručnom licu u cilju zajedničkog rešavanja problema.

1649411986541.png

Snovi koji se ponavljaju ukazuju na bolest​

Ruski psihijatar Vasili Kasatkin objašnjava da se u snovima može dobiti saznanje o bolesti
tako što je svaki deo tela nervima povezan sa mozgom,
a oni prenose signale o nadolazećoj bolesti, koje zatim podsvest prevodi u snove.

On zapravo, povezuje ponavljajuće snove sa prikrivenim bolestima u organizmu.
Košmari i snovi koji se ponavljaju govore nam da postoji potreba za brigom
o zdravlju i odlasku na preglede u cilju pronalaženja uzroka.

Pre nastupanja migrene, pacijenti prijavlju snove u kojima su upucani u glavu ili ih udara munja,
o čemu pišu Varnes, Finkelštajn i Gutel.
U jednom neurološkom istraživanju Ronalda Postume pokazano je da agresivni snovi praćeni fizičkom aktivnošću,
mogu ukazati na neurodegerativne bolesti kao što su Alchajmerova ili Parkinsova bolest...
Snovi često ukazuju i na kancer ali i običan grip.

1649412303497.png

Snovi koji traju decenijama​

Neki snovi mogu da se javljaju decenijama bez rešenja ili završetka.
Dešava se da uz pomoć psihologa ili samostalno, pacijent razreši konflikt koji je bio uzrok sna,
nakon čega san prestane da se javlja ili se scenario promeni.
Košmarne i ponavljajuće snove iz tog razloga ne treba gurati ih pod tepih,
već se njima treba baviti i istraživati uzroke javljanja.
Ključna uloga ovakvih snova je da nas ojačaju, pomognu nam da savladamo ono što nas plaši,
suočavajući nas sa strahovima iznova i iznova.

1649412393968.png

Poruka je automatski spojena:

Značenje snova​

Snove ne treba tumačiti bukvalno, već metaforički.
To što sanjate da bolujete od teške bolesti, ne znači da ste bukvalno od te bolesti oboleli i da je to to.
Pojedini snovi zaista govore u prilog Aristotelovoj tezi da snovi mogu ukazati
na fizičke bolesti mnogo pre nego što se pojave simptomi.
Ovo prilično zvuči kao nešto što bismo mogli pročitati u Sanovniku,
ali sve ima više smisla ako uzmemo u obzir da se adekvatnim medicinskim pregledima promene
u telu mogu utvrditi mnogo pre nego što se jave prvi simptomi.
1649412475475.png

Ponavljajući san najverovatnije ukazuje na postojanje psihološkog problema.
Zato ako vas određeni san muči svojom učestalošću i sadržajem,
obratite se psihoterapeutu da biste zajedno poradili na rešenju.

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.931
Snovi nisu naivna stvar. Mogu da imaju neko predskazanje u bliskoj budućnosti.

U to ne verujem.

Verujem da ovakvi snovi govore o nerazrešenim unutrašnjim konfliktima. Imala sam dva sna,koji su se godinama,sa malim varijacijama ali istom temom,ponavljali. Jasna mi je bila i simbolika i razlog zašto mi se ponavljaju. Prestali su onda kada sam te teme razrešila psihički i jasno se prema njima opredelila.
Snovi, budući da su uvek sa nama govori da imaju neku jako važnu ulogu u našim životima.
Ozbiljnijim istraživanjima da se otkriti nekoliko stvari a to je da nema ni jednog intelektualca koji je proučavanjem knjiga ili slušao predavanja na studijama koji je prodro u samu suštinu i značaj ali i tumačenje snova.
Istovremeno, ne postoji ni jedan sanovnik koji se može i kjoji treba koristiti u razumevanje snova.
Zašto tako?
Jednostavno što snove našem dnevno svesnom stanju prosleđujemo mi, Duša, a znanje i razumevanje ili pouku dobijamo u toku noći od sveprisutnog i sveznajućeg Duha Svetog. ON, Duh Sveti ima za cilj da nam pomogne ili da pouku, savet, razumevanje ili bilo šta što je od neophodnosti kako bismo ovaj život iskoristili za što bolji duhovni progres. To znači da ako je u pitanje i kakav fizički problem ili bolest pouka može biti kako bismo zadržali telo funkcionalnim da u ovom svetu ostanemo što duže i napredujemo u ekspanziji svoje svesti i ljubavi kao i po pitanju drugih pozitivnih, tj. Božanskih atributa.
Ipak, najčešće ili češće nego što su drugi snovi jesu oni koji će ukazivati na one naše misli, reči i dela koji nisu u skladu sa duhovnim zakonima i koji nas koče u duhovnom progresu.
Sve to vodi u pravcu da postanemo vladari ili gospodari svojih čula, nagona, misli i negativnih pasija uma, ili uma u celini. Tek tada mi praktično postajemo gospodarima svojih života. Stremljenje tom cilju je uvek u skladu sa našim dosegnutim stanjem svesti, odnosno, naši snovi će se menjati sa našom ekspanzijom svesti i kapacitetom ljubavi.
Praktično, možemo reći da su naši snovi kapija ka najvišim čisto duhovnim svetovima u kojima vlada samo jedan jedini zakon a to je Zakon Ljubavi. Dosezanjem tog cilja mi ostvarujemo on o što Hrišćanstvo naziva Spasenje a duhovna nauka to zove dosezanje duhovne slobode. Sa tim ciljem mi završavamo proces inkarnacije u nižim svetovima, u svetovima koje još zovemo ratnim univerzumom.
Pozdrav!

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
90.045
Praktično, možemo reći da su naši snovi kapija ka najvišim čisto duhovnim svetovima u kojima vlada samo jedan jedini zakon a to je Zakon Ljubavi.
Ma kakvi ..Nema u svim snovima ljubavi ..Ali se slažem da neka vrsta kapije jesu ..Vrata u neki drugi svet ..
Meni su snovi vrlo zanimljivi , bili lepi ili košmari , meni sve odgovara , sve nekako lepše podnosim nego stvarnost ..
I pogotovu mi se sviđa što mogu da upravljam svojim snovima , da ih kanališem,pokrenem , prekinem , da napravim scenario ..

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.931
Mogu biti predskazujući... iz iskustva znam, nažalost. Problem sa takvim snovima je što ih je teško tumačiti, bar je meni bilo.
Ma kakvi ..Nema u svim snovima ljubavi ..

Moja saznanja i iskustva kazu da su oni upozoravajuci,samo cesto ne znamo da ih istumacimo, radi naseg urodjenog nesavrsenstva

Mogu biti predskazujući... iz iskustva znam, nažalost. Problem sa takvim snovima je što ih je teško tumačiti, bar je meni bilo.
Nisam ni rekao da u snovima treba biti ljubavi već da su snovi prolaz do najviših stanja svesti i ljubavi.
Zašto?
Zato što nas podučavaju po svim mogućim pitanjima pa i u onim gde trebamo otkloniti one detalje iz svog života koji nas sprečavaju da izrastamo duhovno a to znači da se otvaramo prema ljubavi. Inače sami život kroz naša iskustva nas uči da je ljubav jedini i najbolji izbor kojeg uvek trebamo načiniti.
Kako?
Jednostavno kada uzrokujemo nešto iz pozicije ljubavi mi žanjemo istu takvu posledicu. U tome i jeste neophodnost iskustvenog učenja u fizičkom svetu najplodonosnije.
Inače, često ljubavna iskustva u snovima mogu ukazati na naše pasije na koje često gledamo dozom vrednovanja...
Zašto je teško tumačenje snova?
Zato što mi, Duše, prosledimo pouku našoj budnoj svesti ali ispreči se um koji vrši procenu stvarne produhovljenosti naše dnevne svesti. Ukoliko oceni da je naša dnevna svest nedovoljno produhovljena onda on preduzme nešto da bi sprečio da nas ta poruka ne preplaši ili zablokira. Iz tih razloga naš um skrambluje poruku ubacujući izvesnu simbologiju i izokrene radnju. Ipak, sa našom ekspanzijom svesti svoje humane (dnevne) nsvesti poruke budu manje izokrenute a mi polako naučimo tuačiti vlastite snove. Jer, naša lična simbologija je nešto što možemo i sami kreiratti. Oni koji se otvaraju prema duhovnim učenjima znaju koristiti mewtodu da sami kreiraju simbologiju i ona funkcioniše. Pa ipak, sama simbologija ne čini san protumačenim već bude samo olakšica. Neophodno je imati dublje razumevanju funkcionisanja života pa je zato duhovni progres svakog od nas celoživotna škola.
Uobičajeno ljudi najviše vrednuju one snove koji su i najmanje važni a to je da im se kaže šta će ih sresti u budućnosti a naročito hoće li im život biti med i mleko a da sami budu na zavidnom nivou u društvu.
Ne zna se da se najveći duhovni progres odvija popd drugim i drugačijim okolnostima iako mi, Duša, moramo imati sva moguća isksutva koje život može ponuditi - od onih koja najviše priželjkujemo do onih koja svesno (budnom svesti) nikada ne bismo poželeli.
Oni koji su spremni prigrliti i najteža iskustva znaju biti baš takvi pojedinci koji su duhovno dosegli zavidne nivoe jer su u samom vrhu po broju inkarnacija koje doseži više stotina hiljada života.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.