Снимање филма...

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Ево увелико се прича о снимању наставка популарне ''националне класе'' и ту ми паде на памет идеја...

Како се сазнаје за конкурс за статисте на филму? Или конкурс за глумце :mrgreen: Оно... могао бих бар да се тркам са Флојдом млађим, ако већ не могу да будем он :rumenko:

 
Па заправо сетио сам се оне клинке из Ми нисмо анђели... колико знам она није имала ФДУ завршен... а генерално и статисти не морају да имају ништа само добру вољу :)

'Ајде ме ти убаци да будем тест возач... сигуран сам да ти треба помоћ да не можеш све сам... ја сам добар, миран све слушам и радим како ми се каже :D
 
Ali je sigurno imala jaku vezu ... Kako se ono zvala,beše ? Mirka ... Pričao mi je nedavno jedan glumac kako se dolazi do uloga.A nije ni čudo kad su danas svi ili glumci/glumice ili manekeni/manekenke. ;)

Što se tiče Test Vozača ... To jako teško ide,jer sam i rodjenog brata probao da uglavim,pa nisam uspeo. :neutral:
Svako ima neke svoje zahteve posebno,kad su test vozači u pitanju,ali da bi dobio licencu moraš da završiš Školu Bezbedne Vožnje (to kod nas ne postoji,najbliža je u Italiji),a to opet podrazumeva :

* Minimum 5 godina iskustva u vožnji
* Položene sve kategorije
* Lekarsko uverenje od psihijatra da imaš živce jake kao strune
* Da nisi bukvalno nikad bio osudjivan po bilo kom osnovu,pogotovo kad je saobraćaj u pitanju.

Mada,nemoj previše da se sekiraš,jer posao nimalo nije toliko zabavan kao što izgleda ... Često ćeš morati da voziš ono u šta nikad ne bi seo,a kad dobiješ nešto jako,često se dešava da moraš kroz 24 sata da ga vratiš dileru,jer na to isto vozilo čeka još 5 redakcija,recimo. ;) I onda ispadne da ceo dan moraš da potrošiš na jedno testiranje i da samim tim zanemariš sve druge obaveze.

Uostalom,otvori svoju redakciju i moći ćeš da radiš.Mladen Alvirović nema sertifikat i baš ga briga. ;)
 
Е *ебеш услове... прва три бих некако и испунио, а четврти... да га ниси можда погрешно написао? :lol:

Значи, препоручујеш да упознам нечију ћерку ко се бави тестирањем аута? :mrgreen:
 
Е *ебеш услове... прва три бих некако и испунио, а четврти... да га ниси можда погрешно написао? :lol:

Значи, препоручујеш да упознам нечију ћерку ко се бави тестирањем аута? :mrgreen:

Istina je za četvrtu tačku ... Crni Dovla,nisi se valjda tako mladjan preselio na onu stranu zakona. :neutral:

Nego,to nije nikakav problem.Kao što rekoh,licenca ti nije bitna.U Srbiji to niko ne traži,a ja sam morao to da odradim,jer mi je iskrsla šansa za posao u Italiji.Tamo bez sertifikata ništa ne vredi.
Bitno je da ti sam rasčistiš da li to želiš ili ne.Da ne dodješ u situaciju da ti posle mesec dana sve dosadi.

Inače,ćerke uvek juri.I to samo one od bogatih i uticajnih preduzetnika.Bar ja tako radim,jer nikad se ne zna kakvu korist to može da ti donese. :D

A ako imaš nešto specijalno što želiš da istestiraš,možeš jednom sa mnom da podješ,čisto da vidiš kako izgleda borba izmedju života i smrti.
 
@VNX man

Па имао сам једну и само једну :) Прекршајну осуду за вожњу приколице без светлосне сигнализације и поновљеног регистарског броја на приколици... у суштини ништа страшно у односу на прекршаје које сам правио, ал' ето... имам ту једну осуду и то баш из саобраћаја... е сад... не знам да ли си мислио можда на кривичну, ако је то онда тога немам :cool:

Што се одлуке тиче, ја бих то тренутно урадио из хобија :lol: пошто имам мало другачије планове за ''животно занимање'' и нисам много улазио у проблематику шта све заправо треба знати, али верујем да ме не би сморило за месец дана... можда за два :lol: шалим се, мислим да ми не би био проблем пошто прилично волим да се возикам и да пробам свакаква туђа кола :)

За ћерке наравно, то је принцип који се поштује и без жеље за постанком тест-возача :D
У сваком случају, хвала на позиву волео бих да се видимо једног дана, али отом потом, можда од октобра док ми мало спласну обавезе :)
 
Ако се укаже прилика да се вози Флорида - јави мени!:)

Iskreno,nikad do sad nisam saradjivao s Autoprometom (oni su inače Zastavini dileri).Ako mi se ukaže prilika,javiću ti,u svakom slučaju.

@Dovla

Na krivične prijave sam mislio.Prekršajne prijave niko ne gleda.
Razmisli još u svakom slučaju.Posao svakako oduzima dosta vremena i uvek moraš biti spreman.Plata je realno,mala.Meni to nije osnovni izvor prihoda,pa mi ne predstavlja problem,ali onaj ko se odluči da radi samo to ne treba da očekuje previše. :)
 
Iskreno,nikad do sad nisam saradjivao s Autoprometom (oni su inače Zastavini dileri).Ako mi se ukaže prilika,javiću ti,u svakom slučaju.

Ако је тако не верујем да ће се нешто тако десити - Флорида је угашена и не верујем да ће неко хтети да је тестира. А ова нова кола ме не занимају.

Кад смо већ код тест возења - можеш ли ми рећи како се ово може урадити(наравно без Октопуса) и колико места је потребно - млого ми се 'ђа фора!:maramica: (2:09)

 
Е то је ауто, да се мало бориш с њим!:D

Добро, сад ја нпр имам асфалтирану пољану од 30х30м, да ли ми је за маневар на 2:09 потребан Октопус, да ли је тај простор довољан и који су параметри вожње и редослед радњи (која брзина, који степен преноса, да ли се користи кочница и сл)?

Јбт ово је ко када блејимо са другом који студира медицину па га стално запиткујемо о свим стварима које нам доктор у дому здравља не може рећи (и које нас је блам да питамо).:D
 
Ево увелико се прича о снимању наставка популарне ''националне класе'' и ту ми паде на памет идеја...

Како се сазнаје за конкурс за статисте на филму? Или конкурс за глумце :mrgreen: Оно... могао бих бар да се тркам са Флојдом млађим, ако већ не могу да будем он :rumenko:


ja bi mogo da razvlačim kablove, držim reflektore, uveseljavam glumice...misim spoljni momak...vodonoša...kako voleš...

...jer...kažu...skromnos je vrlina...
 
Па заправо сетио сам се оне клинке из Ми нисмо анђели... колико знам она није имала ФДУ завршен... а генерално и статисти не морају да имају ништа само добру вољу :)

'Ајде ме ти убаци да будем тест возач
... сигуран сам да ти треба помоћ да не можеш све сам... ја сам добар, миран све слушам и радим како ми се каже :D
Ne treba ti test vožnja...samo im kaži da si iz Pančeva i eto tebi uloge ;)
 
Е вала баш, кад будем отишао тамо и рекао да возим по Панчеву биће им жао да ме додатно муче у животу и одма' ће ми дати лиценцу за тест возача ;)
 
Е то је ауто, да се мало бориш с њим!:D

Добро, сад ја нпр имам асфалтирану пољану од 30х30м, да ли ми је за маневар на 2:09 потребан Октопус, да ли је тај простор довољан и који су параметри вожње и редослед радњи (која брзина, који степен преноса, да ли се користи кочница и сл)?

Јбт ово је ко када блејимо са другом који студира медицину па га стално запиткујемо о свим стварима које нам доктор у дому здравља не може рећи (и које нас је блам да питамо).:D

Oktopus ti je potreban,ako želiš da radiš bilo kakav manevar s Floridom ili bilo čim drugim što je nestabilno i sklono prevrtanju.
Oktopus je namenjen klasičnim vozačima da nauče kako izgleda vožnja na klizavom kolovozu,pri naglim manevrima itd.
U test vožnji,inače,Oktopus se ne koristi.

Što se tiče redosleda radnji,radiš sve uobičajeno kao kad u običnim uslovima voziš auto.Samo što tad testiraš krajnje granice stabilnosti automobilia i uživaš maksimalno. ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top