Quantcast

SNAGA DUHA

Djoša

Zainteresovan član
Poruka
354
Proucavanjem natculnih pojava opisani su brojni primjeri predosecanja,neprijatnog osjecanja da bi nesto moglo da se dogodi.Npr.Rojs A.Vajt iz Majamija 30.jula 1963.godine zaspao je,kao i obicno,posle rucka.Odjednom se probudio i istrcao iz kuce,ne znajuci zasto.Nekoliko sekundi posle toga slomio se 20 metara visok i 3 tone tezak betonski stub koji je bio podignut ispred Vejtove kuce,probio krov i svom tezinom pao na sofu.Upravo na onu sofu na kojoj je Rojs A.Vajt redovno spavao posle rucka.

Da li vi vjerujete u ovo.

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
Ne verujem u navedenu pricu jer mi deluje ko iz onih debilnih novina tipa "Zona sumraka", ali verujem da postoje "natculne pojave", koje se, pak, mogu vrlo "culno i prirodno pojasniti". Intuicija je mocna "stvarcica", steta sto ne umemo/ne smemo da je bolje/vise koristimo.

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.850
Djoša:
Proucavanjem natculnih pojava opisani su brojni primjeri predosecanja,neprijatnog osjecanja da bi nesto moglo da se dogodi.Npr.Rojs A.Vajt iz Majamija 30.jula 1963.godine zaspao je,kao i obicno,posle rucka.Odjednom se probudio i istrcao iz kuce,ne znajuci zasto.Nekoliko sekundi posle toga slomio se 20 metara visok i 3 tone tezak betonski stub koji je bio podignut ispred Vejtove kuce,probio krov i svom tezinom pao na sofu.Upravo na onu sofu na kojoj je Rojs A.Vajt redovno spavao posle rucka.

A dotichni g. Vajt inache ima obichaj da gradi nestabilne 20-metarske stubove ispred svoje kuce?

C

CaLiMeRo

Gost
Djoša:
U tu konkretnu priču ne moram da verujem, ali u ideju o tome da "predosećaj" kod nekih ljudi postoji - verujem, jer sam sama takva.
Prosto, neki ljudi su bolji prijemnici raznih čulnih nadražaja iz okoline, a neki lošiji. I ovi prvi svašta "neobjašnjivo" osete, pa se to posle "dogodi", ili potvrdi na neki način.

P.S. Uzgred, snaga duha ima sasvim drugo značenje...:arrow:

-Eva-

Domaćin
Poruka
3.244
Ovo sam nekada negdje čitala i na kraju postoji kao neko objašnjenje da je on kroza san čuo pucketanje i škripanje stuba što ga je hm probudilo prije nego je isti pao.

Odavno se više ne zamaram takvim stvarima. Ima mnogo ljepših stvari koje život znače.
Moj moto je: U šta vjeruješ to će ti se i desiti.

HELLGIRL

Primećen član
Poruka
533
VERUJEM!!!!!
Imam svog privatnog duha(zivi,odn. dise u mojoj kuci),obicno pred neke bitnije dogadjaje.
ALI VERUJEM DA NIJE SVAKO PREDODREDJEN DA BUDE U PRILICI DA STUPI U KONTAKT SA PARALELNIM SVETOM.

bojna

Zainteresovan član
Poruka
236
Djoša:

verujem. mada ima ljudi koji ni osnovna cula ne koriste kako treba, neveruju sopstvenim ocima i usima i jednostavno uopste ne obracaju paznju, mada mozda nemaju ni sposobnosti za to

danez

Ističe se
Poruka
2.054
I ja tako jednom istrcim napolje iz sna ne znajuci zasto i pokisnem do gole koze.
Salim se, ali takve stvari su moguce, kako inace zivotinje osecaju zemljotres.

kandidat

Zainteresovan član
Poruka
327
Ja sam čuo za bolju i efektniju priču, i to proverenu; zbila se na hercegovačkom ratištu.
Tip je cepao drva, i u blizini je pala minobacačka granata. U trenutku kad se, pri zamahu sekirom, sageo, sašio ga je geler preko leđa tako, da mu je samo pocepao vetrovku, a on ostao netaknut.
A sad jedno pitanje. Šta je, uopšte, po vama duh?

Poruka
22.425
Tuzni_patak:
Da nije bio andjeo čuvar u pitanju , a ne duh?
Свако од нас има по Једног Анђела Чувара и Демона.
Анђео пише наша добра дела и моли Господа Спаса нашега да нас прими у рај, а демон наша лоша дела и бори се да нашу душу одведе у пакао

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.