SMRT Microsoftu!

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.037
Imam Dual-boot Win10 i Linux, te treću zajedničku particiju 'Podaci'. Nakon što sam W10 nadogradio na najnoviju verziju, svako malo se zamrzava! Onda ja rebootam u Linux, ali ne mogu ni iz Linuxa pristupiti zajedničkoj particiji? Onda opet odem u W10, ODMAH ga po protokolu na 'Shut Down' ugasim, tada restart u Linux i sve radi kako treba! I šta reći? Tu DebilGajtesu nesposobnu nazovi informatičarsku bagru treba RAZJURITI neka kopaju kanale! :hahaha::hahaha:
 
Please change the user and press any key to continue... :lol:

Šalu na stranu, uvek može da se proveri šta izaziva lock. Kada kažeš da "ne možeš da pristupiš" da li to znači da ne možeš da mauntuješ postojeću particiju (corrupted) ili je uopšte ne vidiš u disk managementu? Pretpostavljam da imaš samo jedan fizički hard disk.
 
Please change the user and press any key to continue... :lol:

Šalu na stranu, uvek može da se proveri šta izaziva lock. Kada kažeš da "ne možeš da pristupiš" da li to znači da ne možeš da mauntuješ postojeću particiju (corrupted) ili je uopšte ne vidiš u disk managementu? Pretpostavljam da imaš samo jedan fizički hard disk.
Da, ne mogu mauntati ni tu zajedničku particiju, niti particiju na kojoj je Win10. Vidim ih obe iz Linuxa.
 
Ne gasi se propisno nego snimi stanje na disk. Zato Linux kada je particija u ovakvom stanju nece da dira da ne bi nesto pokarabasio.
Zar hibernaciju ne radi tek kada mu ja to 'kažem' pri gašenju? Inače imaš pravo, Windblowsi su poznati po tome da i po 100 puta u minuti nešto prtljaju po disku, iako recimo samo sedim, buljim u monitor i razmišljam!? Kao senilni starac koji stalno nešto proverava! :super:
I ako bi se nakon jednog takvoga zamrzavanja Windblowsa još i 'totalno' shebali pri sledećem uključenju, ja ostajem bez podataka? I onda bi ih morao spašavati?
 
Ne gasi se propisno nego snimi stanje na disk. Zato Linux kada je particija u ovakvom stanju nece da dira da ne bi nesto pokarabasio.
Upravo sam probao sa brutalnim gašenjem, tj. simulirao nestanak struje u Win10. Onda odem u Linux i ista stvar, vidim particije ali im ne mogu pristupiti. Zaključak bi bio: Ako se Win10 ne ugasi pravilno po proceduri, ostavi 'svoje' particije u nekom 'zaključanom' stanju?
 
Kažu da su Win10 zadnji Windblowsi? Ubuduće samo razne manje ili veće zakrpe? KONAČNO! 30 godina smo to čekali! Znači, nema šanse da novi OS uopšte NEĆEMO ni moći da instaliramo na 'staru' kantu, ili će nam nedostajati drajveri za barem jedan komad periferije pa bi ga trebali zameniti novim! A ako bi ga i mogli da instaliramo na staru kantu, to bi radilo užasno sporo i neupotrebljivo! I obično je značilo dodavanje barem još toliko MEMORIJE!
 

Back
Top