Quantcast

Smrkne mi se kad ustanem iz kreveta

Indigo3

Aktivan član
Poruka
1.819
Neno je možda najbliži.
Kao tinejdžerka sam imala ozbiljnu anemiju, neuobičajeno nizak hemoglobin, ti ''mrakovi'' su me zadešavali sporadično, bez najave-na ulici, na času, kod zubara za vreme popravke 🤦‍♀️... Napadala sam se u nesvest iks puta... bilo je baš nezgodno. Kod buđenja uvek malaksala, a u nekoliko navrata sam se isprepadala živa u krevetu jer mi se javljao osećaj da ne mogu da se pokrenem uopšte, kao da nijedan mišić u telu ne sluša.

Ipak, da se rešiti, tako da... proveriti krvnu sliku, svakako.

faraonn

Elita
Poruka
16.035
...to znaci da si adolescent
i da dramis iz navike
tvoga uzrasta
...ovdje si da trazis savjete ozbiljnije
jer ovako ti i tvoji vrsnjaci nas,
samo bacate na pogresan trag
vaseg obmanjivanja...
Djeco,- nemojte nas podcjenjivati...
Iskoristite ...jer Ovdje ima Nas,
koje mozete pitati za sve
ali samo,- iskreno...

faraonn

Elita
Poruka
16.035
...prepoznajem karakteristicnu oznaku 'smrkne'
koja se upotrebljava
kad ti je nesto i dosadno i opterecujuce
koju upotrebljavaju obicno po ruralnim krajevima sjeverne Crne Gore i do Kosjerica,
Ivanjice i Ovcar -Kablara...
Autoru se ne ide u skolu i ustaljeni program mu se 'smrkne'
jer nema igrica i tipkanja po mobilnom
s porukicama i sl...
To sta Autor nama prezentira
upravo se manifestuje opominjujuce
kao sto se Ovdje i savjetuje
znali bi to Roditelji jer se ne moze skrivati...

Indigo3

Aktivan član
Poruka
1.819
Da, moram priznati da sam i ja pomislila da je to čitajući naslov teme, ali u obrazloženju kaže
''uhvati me crnilo pred ocima''
što malo dublje objašnjava problem, i drugačiji je nego ''Pada mi mrak na oči jer moram da idem u školu.''

*Uostalom, autor, de nam pojasnite, da li je to što vam se događa psihički ili fizički doživljaj da vas malo bolje razumemo?

Mamamoo

Početnik
Poruka
12
...prepoznajem karakteristicnu oznaku 'smrkne'
koja se upotrebljava
kad ti je nesto i dosadno i opterecujuce
koju upotrebljavaju obicno po ruralnim krajevima sjeverne Crne Gore i do Kosjerica,
Ivanjice i Ovcar -Kablara...
Autoru se ne ide u skolu i ustaljeni program mu se 'smrkne'
jer nema igrica i tipkanja po mobilnom
s porukicama i sl...
To sta Autor nama prezentira
upravo se manifestuje opominjujuce
kao sto se Ovdje i savjetuje
znali bi to Roditelji jer se ne moze skrivati...
Ok, znaci lazem da mi nije dobro da bih skupila paznju na forumu. Zanimljivo razmisljanje imate 😂

Indigo3

Aktivan član
Poruka
1.819
Ne mora to da bude opasno, ponavljam, može biti obična razvojna faza, a ako i nije, ima ispravke. O zdravlju se mora voditi računa, ali kada nešto nije u redu, treba otići doktoru.
necu da prihvatim da ti u tim
godinama imas takav alarm...eto zasto...:(
Čemu patetika? Nisu to simptomi ne znam čega, u redu je... lepo odete na vađenje krvi, čujete objašnjenje rezultata i uglavnom ako ima problema, dežurno lice objasni šta treba da radite.
Velika pomoć je i alternativna/tradicionalna medicina, treba čitati, slušati savete starijih, sebi pomoći kao sebi najdražem i najbliskijem biću.
Npr. ja se od tad kunem u cveklu, spanać, kupinovo vino...
I na pregledima u ozbiljnim institucijama u inostranstvu se pokazalo da nemam više nikakve naznake za problem s početka, kao od stene odvaljena, mogu da dajem krv, sve super.

Ipak, to je moj slučaj, vaš može biti samo razvojna etapa koja će proći, ali provera ništa ne košta a poželjna je.
Poslušajte Nena i mene, odite do doktora, uzmite uput za vađenje krvi i razuverite se.

Indigo3

Aktivan član
Poruka
1.819
Začudili bi se koliko mladi ljudi barataju rečnikom bolje nego mi.
Ne ustručavam se da im se obraćam kao što bih se obraćala sebi ravnom, pa čak i nadređenom jer sam korak ispred i iz prve ruke znam koji su im kapaciteti.
Nove generacije se ne tretiraju kao neznalice kakvi smo mi bili u 15.
Ostajem pri svom mišljenju, ''mrak'' neposredno nakon buđenja nije prirodno stanje i ne odražava sjajno zdravlje.
Evo, ako @Mamamoo kaže da ne zna šta je patetika, ja na temu više neću pisati. :zkez:

Mamamoo

Početnik
Poruka
12
...nema tu nikakve patetike Indigo
osim tvog nesretnog nazivanja situacije tim izrazom...
...normalno je da a, narocito u malim godinama
neke manje smetnje opominju na sebe
kako bi se odklonile...
P.S.
...sad ce Mam da se muci oko 'patetike'
kao neke velike muke...
Ja ne znam da li se salite ili je nesto drugo u pitanjy. 😂 sedim ovde i plačem od smeha, vi ili nemate decu, ili se ovde salite sa mnom. Najbolje od svega ovde bi bilo da ne znam šta je patetika. Zanima me koliko godina bih trebala da imam da bih znala značenja reči u srpskom jeziku?😂

Mamamoo

Početnik
Poruka
12
Začudili bi se koliko mladi ljudi barataju rečnikom bolje nego mi.
Ne ustručavam se da im se obraćam kao što bih se obraćala sebi ravnom, pa čak i nadređenom jer sam korak ispred i iz prve ruke znam koji su im kapaciteti.
Nove generacije se ne tretiraju kao neznalice kakvi smo mi bili u 15.
Ostajem pri svom mišljenju, ''mrak'' neposredno nakon buđenja nije prirodno stanje i ne odražava sjajno zdravlje.
Evo, ako @Mamamoo kaže da ne zna šta je patetika, ja na temu više neću pisati. :zkez:
Čist primer predrasuda 🙄 biti toliko neinformisan da sa 15 godina ne znaš šta je patetika je krajnje pogubno. Na kraju krajeva, zasto morate biti toliko ozbiljni oko svega? 😂

Indigo3

Aktivan član
Poruka
1.819
@iznogud karamarkovic , ne mrači, nije mesto ni vreme. @Mamamoo , HVALA!
Nemam svoje dece, ali decu sa svih strana sveta srećem, radim sa njima, i držim otvoren front da će mi neko od njih pomrsiti konce i biti mozak operacije, šef, direktor, kolovođa, i kapiram kuda svet putuje. Vi niste dete više, svest je tu... sa 14 sam znala odlično šta je šta, to je već ličnost na kub, kasnije to splašnjava ako se ne neguje i treba bildovanja da bi se ostalo u toku (mentalnog).
Ljudi nisu u toku, misle da je aktuelno ono što je bilo pre četvrt veka, ali nove generacije su krila čovečanstva.
Poslušajte me, malo krvna slika check, biće to ok.

iznogud karamarkovic

Veoma poznat
Poruka
14.437
@iznogud karamarkovic , ne mrači, nije mesto ni vreme. @Mamamoo , HVALA!
Nemam svoje dece, ali decu sa svih strana sveta srećem, radim sa njima, i držim otvoren front da će mi neko od njih pomrsiti konce i biti mozak operacije, šef, direktor, kolovođa, i kapiram kuda svet putuje. Vi niste dete više, svest je tu... sa 14 sam znala odlično šta je šta, to je već ličnost na kub, kasnije to splašnjava ako se ne neguje i treba bildovanja da bi se ostalo u toku (mentalnog).
Ljudi nisu u toku, misle da je aktuelno ono što je bilo pre četvrt veka, ali nove generacije su krila čovečanstva.
Poslušajte me, malo krvna slika check, biće to ok.
Izvini

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.