Smrad kanalizacije u kupatilu

Neno

Elita
Poruka
20.258
Nije prvi put da se neko žali na ogavan smrad iz kupatila, niti je to neki novi/stari problem. Dešava se to počesto i ne samo u kupatilu.. čak se takav "miris" može osjećati i u kuhinjama?
Zvali nas rodjaci da se "pohvale" novim kupatilom.. mslm ne da se hvale, šalim se, nego da se počastimo i "nazdravimo" novom kupatilu a takve i slične prilike se ne propuštaju za druženja i kojekakva slavlja.
I sve je stvarno uradjeno majstorski vidi se, pločice reljefne, u trendu što rekli, moderna i skupa tuš kabina, bojler, zamijenjene cijevi za vodu, sifon.. ali sifon zalijepljen tj začepljen providnom selotejp trakom? Tako je, kaže rodjak dok se nekako ne riješi taj problem, jjer iz njega ubija smrad iz kanalizacije? Što je još čudno, plastični dio unutra sifona se ne može normalno izvaditi, a majstor koji mu je radio sada je u Njemačkoj.
Stvarno šteta, em su se poprilično potrošili i nisu štedjeli ali ni to ne znači da će sve na kraju biti lijepo i mirišljavo..
Da li se nekom od vas desio sličan problem i ako jeste kako ste ga riješili, pogotovo što uzrok kanalizacionog (ili septičkog) smrada može biti iz više razloga i uzroka a ne samo nepravilno ugradjen sifon?
 
Da li se nekom od vas desio sličan problem i ako jeste kako ste ga riješili, pogotovo što uzrok kanalizacionog (ili septičkog) smrada može biti iz više razloga i uzroka a ne samo nepravilno ugradjen sifon?
Zato pravi (oni stariji) sifoni imaju koleno, kao i WC šolje.
Tu se zadržava voda i ona sprečava da se miris iz kanalizacije oseća u kuhinji/kupatilu.
Video sam kod ortaka isto ugrađen sifon bez pravog kolena i on kuka na miris.
 
Zato pravi (oni stariji) sifoni imaju koleno, kao i WC šolje.
Tu se zadržava voda i ona sprečava da se miris iz kanalizacije oseća u kuhinji/kupatilu.
Video sam kod ortaka isto ugrađen sifon bez pravog kolena i on kuka na miris.
Desilo mi se da jednu tuš kabinu nisam dugo koristio, voda isparila i počelo da se oseća. Samo sam pustio vodu neko vreme da se taj vodeni čep ponovo stvori i problem rešen.
 
Zato pravi (oni stariji) sifoni imaju koleno, kao i WC šolje.
Tu se zadržava voda i ona sprečava da se miris iz kanalizacije oseća u kuhinji/kupatilu.
Video sam kod ortaka isto ugrađen sifon bez pravog kolena i on kuka na miris.
А шта шефе ако се воњ осећа из сливника (одвод на сред купатила),као код мене у викендици...има ли ту лека?
 
А шта шефе ако се воњ осећа из сливника (одвод на сред купатила),као код мене у викендици...има ли ту лека?
Malo si se kasno setio, plus ja nisam vodoinstalater.
Ja sam onim mojim "majstorima" u vikendici visio nad glavom i kod vodoinstalacija i kad su razvodili struju.
Komšija nije, njemu su spojili skoro sve utičnice ukoso preko zida, čovek kupio ormarić sa 8 osigurača, oni
mu celu vikendicu stavili na 2 osigurača, prekidač za svetlo povezali na nulu, ono je opasno po život...
 
Malo si se kasno setio, plus ja nisam vodoinstalater.
Ja sam onim mojim "majstorima" u vikendici visio nad glavom i kod vodoinstalacija i kad su razvodili struju.
Komšija nije, njemu su spojili skoro sve utičnice ukoso preko zida, čovek kupio ormarić sa 8 osigurača, oni
mu celu vikendicu stavili na 2 osigurača, prekidač za svetlo povezali na nulu, ono je opasno po život...
Страшно.
Ма таква је кућа одувек,вода,струја,све то у реду него не могу да пробали одакле се осећа,сумњам на сливника и чистим га редовно ,не знам ...
 
Страшно.
Ма таква је кућа одувек,вода,струја,све то у реду него не могу да пробали одакле се осећа,сумњам на сливника и чистим га редовно ,не знам ...
Ne znam ni ja, ali mi je objašnjavao onaj moj majstor (stvarno je bio dobar i znao znanje) da je to
različito kod odvodnih cevi u kuhinji i u WC-u.
Kaže on da kod WC-a ne može neko veliko koleno, plus cevi ne smeju da pređu određeni nagib, inače ode voda,
a ostade papir i ghovno...
Jel si priključen na kanalizaciju ili septičku?
 
Ne znam ni ja, ali mi je objašnjavao onaj moj majstor (stvarno je bio dobar i znao znanje) da je to
različito kod odvodnih cevi u kuhinji i u WC-u.
Kaže on da kod WC-a ne može neko veliko koleno, plus cevi ne smeju da pređu određeni nagib, inače ode voda,
a ostade ghovno...
Jel si priključen na kanalizaciju ili septičku?
Канализацију.
Неки мирис ,више урин него ховно...на крају ћу покушати плочице да видим,само се бојим да није од некуд друго...тад би се смирио.
 
А шта шефе ако се воњ осећа из сливника (одвод на сред купатила),као код мене у викендици...има ли ту лека?
ima leka, kupi suvi slivnik za odvod..ja taj imam.. on je zatvoren i automatski se otvara kad ima vode da propusti i opet se zatvori
 
nemam pojma, majstor je ugradjivao kad sam radio kupatilo :D
nije se zaglavljivao, imao sam jedno dobro polivanje kupatila jer je majstoru izletela jedna cev pod pritiskom i poplavelo je kupatilo dok nismo zavrnuli ventil, odvod je sve podneo laganica i vrlo brzo je sva voda otisla iz kupatila..

iskustvo je odlicno, u kupatilu se nista ne oseca.
 
Nije prvi put da se neko žali na ogavan smrad iz kupatila, niti je to neki novi/stari problem. Dešava se to počesto i ne samo u kupatilu.. čak se takav "miris" može osjećati i u kuhinjama?
Zvali nas rodjaci da se "pohvale" novim kupatilom.. mslm ne da se hvale, šalim se, nego da se počastimo i "nazdravimo" novom kupatilu a takve i slične prilike se ne propuštaju za druženja i kojekakva slavlja.
I sve je stvarno uradjeno majstorski vidi se, pločice reljefne, u trendu što rekli, moderna i skupa tuš kabina, bojler, zamijenjene cijevi za vodu, sifon.. ali sifon zalijepljen tj začepljen providnom selotejp trakom? Tako je, kaže rodjak dok se nekako ne riješi taj problem, jjer iz njega ubija smrad iz kanalizacije? Što je još čudno, plastični dio unutra sifona se ne može normalno izvaditi, a majstor koji mu je radio sada je u Njemačkoj.
Stvarno šteta, em su se poprilično potrošili i nisu štedjeli ali ni to ne znači da će sve na kraju biti lijepo i mirišljavo..
Da li se nekom od vas desio sličan problem i ako jeste kako ste ga riješili, pogotovo što uzrok kanalizacionog (ili septičkog) smrada može biti iz više razloga i uzroka a ne samo nepravilno ugradjen sifon?
Ako je stavljao plasticne cevi i ako mislis na deo koji skuplja vodu sa plocica u njemu nema vode kod plasticnih cevi moras sam da sipas vodu da bi zaustavio smrad.

Kod metalnih imas casu koja skuplja vodu i iz kade i sa plocica, a kod plasticnih ne, to je slepo crevo.
 
Nije prvi put da se neko žali na ogavan smrad iz kupatila, niti je to neki novi/stari problem. Dešava se to počesto i ne samo u kupatilu.. čak se takav "miris" može osjećati i u kuhinjama?
Zvali nas rodjaci da se "pohvale" novim kupatilom.. mslm ne da se hvale, šalim se, nego da se počastimo i "nazdravimo" novom kupatilu a takve i slične prilike se ne propuštaju za druženja i kojekakva slavlja.
I sve je stvarno uradjeno majstorski vidi se, pločice reljefne, u trendu što rekli, moderna i skupa tuš kabina, bojler, zamijenjene cijevi za vodu, sifon.. ali sifon zalijepljen tj začepljen providnom selotejp trakom? Tako je, kaže rodjak dok se nekako ne riješi taj problem, jjer iz njega ubija smrad iz kanalizacije? Što je još čudno, plastični dio unutra sifona se ne može normalno izvaditi, a majstor koji mu je radio sada je u Njemačkoj.
Stvarno šteta, em su se poprilično potrošili i nisu štedjeli ali ni to ne znači da će sve na kraju biti lijepo i mirišljavo..
Da li se nekom od vas desio sličan problem i ako jeste kako ste ga riješili, pogotovo što uzrok kanalizacionog (ili septičkog) smrada može biti iz više razloga i uzroka a ne samo nepravilno ugradjen sifon?
sam slivnik je dizajniran da bude sifon
a da bi sifon imao smisla treba da ima u sebi vodu.


resava se lako. samo svremena na vreme sipas vodu u slivnik :)
ne nadjoh sliku gde pokazuje zapravo kakav je iznutra, slika preseka ili sl

images




inace da, bas imam dosta iskustva :prstic:
 
Ako se oseća smrad, znači da se vraća vazduh iz odliva. Uzrok ovoga može biti dvojak - ili nema dovoljno vode u sifonu, ili je zapušen (ili nepravilno izveden) cevni dozračnik (cev koja DOVODI vazduh spolja, obično sa visine krova) koji izjednačava pritisak u cevi i omogućava nesmetano oticanje vode.

Znači treba proveriti ove dve stvari.
 
Mnogo uzroka moze da bude,a jedan od njih je da se nakupilo masnoce i kojekakvog krsa iz delagde odvod ilazi iz kuhinje,a prikliucuje se u kupatilu.Masnoca iz sudopere se resko cisti,ali moze da se pokusa da se pusti samo vruca voda na sudoperu,da koliko toliko otopi tu masnocu,koja stvara smrad u kupatilu,ili jednom mesecno sipati Soku kiselinu u svaki slivnik.To ce odrzavati cevi koliko,toliko cistim.
 
Ovdje je izgleda ugradjen neodgovarajući sifon jer se voda ne zadržava do odredjenog nivoa. Smrad se naravno širi zrakom pa zbog toga je ovdje negdje napravljen kiks.. ili je lijevak sifona kratak ili neodgovarajući ili je sama ugradnja uradjena kako ne treba.
 

Back
Top