Smo svi postali Narcisi?

Manastirka

Elita
Poruka
22.168
Duboko je ovo more, i zanimljivo je da smo svi isti a opet nismo...Svako bi mogao da bude a opet hvala bogu pa nije narcis....

Jel to do karaktera ili okoline više?
Zavisi.
Narcisoidnost spada u poremećaj ličnosti.
To je knjižni rečeno, ozbiljna "dijagnoza".Ne verujem da ti imaš bilo kakve veze sa narcisoidnim ponašanjem, jer obično su to ljudi koji nisu ni svesni toga.
Može se pojaviti i kao vid "mehanizma odbrane",pa ti se čini da su ljudi ili ti sam narcisoidni, iako to nisu.
Ali,...ako neko i ima ovakvu dijagnozu, jako je teško osobu " resetovati".
Poremećaji tog i dr. tipova ličnosti, se maltene smatraju neizlečivim, samo se mogu uz adekvatnu psihoterapiju i rad na sebi, držati pod kontrolom."Trnovit" je to put i obično traje,...forever!
P.S.Što bi se narodski reklo:" krivo posađeni"!

Poslednja izmena:

Manastirka

Elita
Poruka
22.168
Или лоше неговани....

Или пак нису дозволили другачије услед разних утицаја. Притисака.
Da,...mda, uzrok je manje bitan!
Bitno je da li je neko stvarno narcisoidna osoba ili ne (jer neko samo ispoljava povremeno narcističke crte ličnosti, ali to ipak nije) i kako dalje živeti sa tim?
P.S. "Loše negovani" su uglavnom svi, tako da nije ni to uvek ključni uzrok , verovatno utiče i genetika i mnogo dr.factora.
Fora je u tome što je narcisa jako teško transformisati u normalnu osobu.
To je napr. kao kada, zao čovek treba da se "preporodi" i postane dobar čovek.
Ono što ih odlikuje, kao glavna neka karakteristika po čemu su prepoznatljivi, to je iskrivljena (netačna) slika, koju imaju o sebi i svetu oko sebe (stvarnosti).
Napr. Vidim sliku koja je bela, ti vidiš da je crvena,...pa sad, ti meni dokaži!
Ofc,...u slučaju sumnje, može se uraditi klinički test ličnosti i utvrditi o kom se tipu ličnosti radi.

hm337

Iskusan
Poruka
6.557
Mislim da su gordost i ego veći problemi od narcisoidnosti, mislim da je narcisoidnost nekako baš, baš mlađi brat gordosti, koja je užasna i od koje sam i sam patio ozbiljan period vremena, ni ne primećujući to.
kako definišeš gordost, kako ego a kako narcisoidnost? meni je to isto...
gordost je potreba ili iluzija da imaš veću vrednost od nekog drugog, a sujeta je kad ti za to treba publika da verifikuje.
narcisoidnost bi mislim bila hronična gordost koju neko ispoljava u praktično svakoj situaciji

Poslednja izmena:

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
kako definišeš gordost, kako ego a kako narcisoidnost? meni je to isto...
gordost je potreba ili iluzija da imaš veću vrednost od nekog drugog, a sujeta je kad ti za to treba publika da verifikuje.
narcisoidnost bi mislim bila hronična gordost koju neko ispoljava u praktično svakoj situaciji

Nekako mi je to sve porodica, samo što su ovo mlađa braća jedan drugom. Ego svi imamo, samo što je to nekome izraženo, nekome nije, nije im puno bitno. Narcisoidnost je onaj koji malo više voli svoj ego, nego tuđe, vidno uživa u sebi i svom egu, dok mi je gordost nešto kao razlika između lidera i korbačara. Nekako taj osećaj da gordog čoveka ne možeš ni voditi, ni jahati, prosto ništa ima tu potrebu da ako treba uništi i druge i sve mu je to ok.

4thman

Iskusan
Poruka
5.368
Nekako mi je to sve porodica, samo što su ovo mlađa braća jedan drugom. Ego svi imamo, samo što je to nekome izraženo, nekome nije, nije im puno bitno. Narcisoidnost je onaj koji malo više voli svoj ego, nego tuđe, vidno uživa u sebi i svom egu, dok mi je gordost nešto kao razlika između lidera i korbačara. Nekako taj osećaj da gordog čoveka ne možeš ni voditi, ni jahati, prosto ništa ima tu potrebu da ako treba uništi i druge i sve mu je to ok.
I jednostavno mora da bude tako?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.