Smišljanje novih reči

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Red je da i ljisovci daju doprinos bogaćenju srpskog jezika.
Kao što znamo, ono što je Pariz za modu to je ovaj forum za diskutovanje o raznim temama i mesto odakle kreću trendovi u našem društvu a i šire na Balkanu.

Lično nemam problem sa tuđicama, čak je i sama moja reč puslica izvedenica engleske reči p u s s y i domaćeg dezerta.
Puslica je mekši i milozvučniji sinonim koji predlažem za pomalo oštru i rogobatnu reč - p * č k a - koja kod mnogih ljudi izaziva nelagodu pri izgovaranju ili pisanju, te im nudim ovu soft alternativu koji mogu upotrebljavati kao povremeni supstitut ne i apsolutno zamenu, jer pčk je pčk.
Takođe, jedan sam od retkih koji je vaskrsao gotovo izumrlu drevnu srpsku reč dražica, izglancao, ispolirao i vratio je u upotrebu te evo je tu i tamo ponovo u našem narodu možete je pročitati na forumu. Dražica je sinonim za klitoris što je malo ko od vas znao pre nego što sam se ja pojavio i vratio je u maniru lucidnih naučnika koji kloniraju izumrle vrste.

Pozivam i ostale erudite da se uključe u smišljanju "bezobraznih" reči.

na jednom konkursu nedavno, pobedila je reč duhoklonuće kao sinonim za tuđicu depresija.

e sad, to je jedan način smišljanja reči - da pravimo kovanice, mada to malo podseća na hrvatski novogovor. i nisam siguran da je pravi put.

pa ipak, evo jedne kovanice - depilacija intimne regije - stidočup

na jednom konkursu nedavno, pobedila je reč duhoklonuće kao sinonim za tuđicu depresija.

e sad, to je jedan način smišljanja reči - da pravimo kovanice, mada to malo podseća na hrvatski novogovor. i nisam siguran da je pravi put.

pa ipak, evo jedne kovanice - depilacija intimne regije - stidočup

Негде прочитах нову реч

- кyрцоклонуће.

Back