Smisao zivota???

E vidite...
Ovolike nenaseljene planete a mi jedemo vnago oko ostavinske rasprave, sta ima komsija po gajbi i cija religija je sekta...
Zabava za primitivce...

- - - - - - - - - -

Znaci u cemu se nalazi svemir i ako ga neko stvorio
a odakle mu ideja i uostalom gde pa on zivi ako nije u ovom prostoru
i sto se nikad nije zenio?

- - - - - - - - - -

I jel misli Vucic i dalje da zajebava narod i penzionere?
 
Biti stvoren, sazrevati, sabirati, spoticati se, sazreti, spontanisati se(slika gore), stvoriti, shvatiti, i mnogo toga jos...

Putovanje od hiljadu milja počinje jednim S. (Lao Ce, S=korakom)

Little S.

 
Poslednja izmena:
Care ljudi su zivotinje takodje..
Elem smisao zivota je sta god ti odredis da jeste... Neki visi smisao ne postoji :kafa:

Postoji krucijalno bitna stvar zasto su ljudi POOSEBNI!Tj. sta ih rzlikuje od zivotinja-SVEST!Tj.zivotinja zivi u sadasnjost, ne misli o sutra(ok nagonski radi neke stvari ali to je INSTINKT!(A to svodjenje coveka na nivo zivotinje je UZAS! Smisao zivota jeste ono u cemu se ti prepoznas...A samo ostavljanje potomstv aje opet-INSTINKT! Primalni, animalni nagon...Po meni covekov smisao bas jeste da se uzdigne iznad toga-jer bas sve te osnovne stvari su uzrok svih ratova-hrana, zenlja,otimanje za zenku...Kad to svedes na to-covejk jeste zivotinja!ALi-NE SME BITI! Jer onda idemo u degradaciju..
 
Postoji krucijalno bitna stvar zasto su ljudi POOSEBNI!Tj. sta ih rzlikuje od zivotinja-SVEST!Tj.zivotinja zivi u sadasnjost, ne misli o sutra(ok nagonski radi neke stvari ali to je INSTINKT!(A to svodjenje coveka na nivo zivotinje je UZAS! Smisao zivota jeste ono u cemu se ti prepoznas...A samo ostavljanje potomstv aje opet-INSTINKT! Primalni, animalni nagon...Po meni covekov smisao bas jeste da se uzdigne iznad toga-jer bas sve te osnovne stvari su uzrok svih ratova-hrana, zenlja,otimanje za zenku...Kad to svedes na to-covejk jeste zivotinja!ALi-NE SME BITI! Jer onda idemo u degradaciju..

Svest odlikuje sve vise zivotinje.. Tu spadaju i vrste kitova, delfina, slonova i odredjenih primata :kafa:
I ti si vodjen bazicnim instiktima, sve sto ti mislis da je visa svest se moze dekonstuisati tako da u osnovi ima cisti animalni instinkt.
Spusti se na zemlju, nisi nista posebno.
 
Sta je smisao zivota?!"*

Smisao zivota si ti sam, tvoj unutrasnji univerzum i tvoj zivot.
Ko trazi smisao van sebe, uvek ce tragati za necim "nedostiznim", i vecito ce biti nezadovoljan i nesrecan.
Sta je smisao u sebi samom? Spoznavanje svoje unutrasnje strukture, mogucnosti, rezona, razmisljanja, talenata.
Poenta je rad na sebi u svim domenima postojanja.
 

Back
Top