Smisao života je užitak, zadovoljstvo ili patnja i odricanje?

Patnja prociscuje. Kada bi svima sve bilo potaman, onda ne bi bilo napretka... patnja tera na akciju.
Bez akcije, ne bi bilo nicega, potpuno nistavilo...
Djelimicno se slazem sa tom tvrdnjom.
Patnja u smislu da nemamo sve materijalno,da se mucimo oko necega i slicno,prociscuje.
Ali recimo tuga zbog bolesti ili smrti dragih osoba,ili neke druge nesrece...mislim da ne.
Licno,mnogo sam bolja osoba kad sam srecna,nego kad sam nesrecna.
 
Djelimicno se slazem sa tom tvrdnjom.
Patnja u smislu da nemamo sve materijalno,da se mucimo oko necega i slicno,prociscuje.
Ali recimo tuga zbog bolesti ili smrti dragih osoba,ili neke druge nesrece...mislim da ne.
Licno,mnogo sam bolja osoba kad sam srecna,nego kad sam nesrecna.
Znas kako, to ti je rulet. Kad izgubis nekog, mozes da se okrenes na tamu, ali i potpuno suprotno,
na svetlost. U svakom slucaju duhovno napredujes naglo, ako ne napravis neko sranje i prezivis.
 
Znas kako, to ti je rulet. Kad izgubis nekog, mozes da se okrenes na tamu, ali i potpuno suprotno,
na svetlost. U svakom slucaju duhovno napredujes naglo, ako ne napravis neko sranje i prezivis.
Iskreno,nisam vidjela nikakav duhovni napredak posle smrti drage osobe.Cini mi se da od tada samo nazadujem u svakom smislu.
 
Ne znam sta je smisao zivota,ali mislim i duboko sam uvjerena da covjeku ovaj zivot nije dat da uziva, nego da se pati.To sto neko nekad i uziva je samo poklon, treba da bude zahvalan sto ima srece.A i to je moguce samo privremeno.
Osnovna odlika je patnja.
E,sad,zasto je to tako,ne znam...valjda sto smo prognani iz raja.I pravog raja vise nema ovde na zemlji i ne moze ga biti.

E, то ти је сад тако, од како смо постали робови житарица.
Док смо хватали бизоне и вепрове по храстовим шумама европе, и јели лој и маст и кестење
и масне шаране, живот је био чисто уживање.
Онда су дошли ови пољопривредници, из Азије, попапили нам шуме, у исто време је и отоплило
и ми смо здипили за Север Европе.

Ако можеш да замислиш живот да не радиш баш ништа, е так је било!
само једење, гљиве, травке, ****** и зезање!
Као да си на мору са школом цео живот! Једино, било је мноооого хладно!
 

Back
Top