Smisao, svrha zivota

Da pojedinac u sebi otkrije i realizuje božanstvenu ljubav, što je ujedno realizacija visokih stanja svesti. To u religiji još nazivaju i spasenjem, osvajanjem Božjeg Carstva ali i dobijanjem potpune duhovne slobode, mudrosti i znanja.
 
Daaj bre dzoni, '95 si god. i razmishljash o tim glupostima.. :)
''bolje bi ti bilo da idesh da jurish neku ****'' :mrgreen:

jao bre, koji si ti bukvalista, a sta da radim u pola jedan ujutru. eto, palo mi na pamet da prelistam sve forume i podforume, i ako me nesto zanima da malo caskam. a kao sto znas, poceo sam od filozofije jer je prva na forumu. a koliko ja znam, i ti si 95.god, sta ti radis ovde, a?
zar ne bi trebalo da juris momke???:hahaha:
 
jao bre, koji si ti bukvalista, a sta da radim u pola jedan ujutru. eto, palo mi na pamet da prelistam sve forume i podforume, i ako me nesto zanima da malo caskam. a kao sto znas, poceo sam od filozofije jer je prva na forumu. a koliko ja znam, i ti si 95.god, sta ti radis ovde, a?
zar ne bi trebalo da juris momke???:hahaha:

Ma zaebavam te bre :P
jurim ja momke, ne brini, dok ti razmishljash o smislu zhivota ja se dopisujem s jednim '87 :per:

:D
 
Smisao zivota valjda jeste iskusiti zivot, u svim njegovim oblicma i varijacijama,
'smisao zivota' - samo dve reci, jednu rec otprilike znamo sta je - zivot,
no drugu - smisao - to je vec malo teza rec, ko je taj merodavac koji odredjuje sa je besmisleno da bi smo mi na osnovu toga trazili smisleno?
I zato ja volim reci - ne postoji smisao zivota - te zbog toga zivot i je jeste beskonaco zanimljiv.

:)
 
Alteri vivas o portet, si vis tibi vivare --- Treba ziveti za drugog ako hoces da zivis i za sebe

.....Nas filozofija uci radu, a ne pricanju i ona zahteva da svako zivi prema svojim principima,
da zivot ne bude protivan recima, i da i sam zivot bude u harmoniji, i da su sva dela
jedne iste boje.....

Seneka ( Pisma prijatelju )
 
Da pojedinac u sebi otkrije i realizuje božanstvenu ljubav, što je ujedno realizacija visokih stanja svesti. To u religiji još nazivaju i spasenjem, osvajanjem Božjeg Carstva ali i dobijanjem potpune duhovne slobode, mudrosti i znanja.

Izvini,ali cvrc...ovo je jedan od najstarijih nacina da se nista ne kaze.Pardon....nista pametno ne kaze.Trla baba lan da joj prodje dan - moj slobodan prevod.Uh,sujeto....vecna li si.Svest imas ili nemas.Sve ostalo je trucanje.
Poz ;)
 
Jao izvinte al meni padne odma na pamet kad neko kaze da se boji da umre gladan:lol:e to kad vidim cime se ljudi zadovoljavaju i kako zivotare..ili misle da mogu brze ziveti kao da su uzeli maximum od zivota je za mene promasaj..opet sam siguran da nisu probali bolje i da ne zele pomak u zivotu..1 od bitnih faktora je biti zdrav i veseo do zadnjeg dana..setim se price kako je neki deda otisao i seo ispod drveta i umro s osmehom na licu..svesno znao da mu je dosao sudnji dan..taj osecaj je fascinantan
 
[QUOTE=TTTTT; Uh,sujeto....vecna li si.Svest imas ili nemas.
Cime potkrepljujes ovu smesnu izjavu?
Znaci covek ne treba nigde da krece, (moze slobodno da ostane da sedi na kaucu
i da pije Lav pivo - ili jesi ili nisi) ne samo sto je vec sve dato coveku nego je to
dato cak i otkriveno pa nema potrebe za nikakvim traganjem i realizacijom?
Zar upravo ovakav stav nije obrana sopstvene ogranicenosti sto je
nista drugo nego sujetchina?
ajde vuche :mrgreen:
 
Daaj bre dzoni, '95 si god. i razmishljash o tim glupostima.. :)
''bolje bi ti bilo da idesh da jurish neku ****'' :mrgreen:

Glupostima?! :eek:

Судећи по свему, на крају испада да је смисао живота у самом тражењу...

Zaista jeste tako. Samo sto sam se ja umorila od trazenja. Jer smisao gubi svoj smisao. Prepustam se. Pa sta bude...
 

Back
Top