Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Smisao, svrha zivota

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.756
Da pojedinac u sebi otkrije i realizuje božanstvenu ljubav, što je ujedno realizacija visokih stanja svesti. To u religiji još nazivaju i spasenjem, osvajanjem Božjeg Carstva ali i dobijanjem potpune duhovne slobode, mudrosti i znanja.

Nidza995

Gost
Poruka
379
Daaj bre dzoni, '95 si god. i razmishljash o tim glupostima.. :)
''bolje bi ti bilo da idesh da jurish neku ****'' :mrgreen:

jao bre, koji si ti bukvalista, a sta da radim u pola jedan ujutru. eto, palo mi na pamet da prelistam sve forume i podforume, i ako me nesto zanima da malo caskam. a kao sto znas, poceo sam od filozofije jer je prva na forumu. a koliko ja znam, i ti si 95.god, sta ti radis ovde, a?
zar ne bi trebalo da juris momke???:hahaha:

BIG PEOPLE

Poznat
Poruka
9.741
jao bre, koji si ti bukvalista, a sta da radim u pola jedan ujutru. eto, palo mi na pamet da prelistam sve forume i podforume, i ako me nesto zanima da malo caskam. a kao sto znas, poceo sam od filozofije jer je prva na forumu. a koliko ja znam, i ti si 95.god, sta ti radis ovde, a?
zar ne bi trebalo da juris momke???:hahaha:

Ma zaebavam te bre :P
jurim ja momke, ne brini, dok ti razmishljash o smislu zhivota ja se dopisujem s jednim '87 :per:

:D

*Mihal*

Domaćin
Poruka
4.181
Smisao zivota valjda jeste iskusiti zivot, u svim njegovim oblicma i varijacijama,
'smisao zivota' - samo dve reci, jednu rec otprilike znamo sta je - zivot,
no drugu - smisao - to je vec malo teza rec, ko je taj merodavac koji odredjuje sa je besmisleno da bi smo mi na osnovu toga trazili smisleno?
I zato ja volim reci - ne postoji smisao zivota - te zbog toga zivot i je jeste beskonaco zanimljiv.

:)

capljara

Ističe se
Poruka
2.608
Alteri vivas o portet, si vis tibi vivare --- Treba ziveti za drugog ako hoces da zivis i za sebe

.....Nas filozofija uci radu, a ne pricanju i ona zahteva da svako zivi prema svojim principima,
da zivot ne bude protivan recima, i da i sam zivot bude u harmoniji, i da su sva dela
jedne iste boje.....

Seneka ( Pisma prijatelju )

korisnik 103996

Domaćin
Poruka
4.806
Da pojedinac u sebi otkrije i realizuje božanstvenu ljubav, što je ujedno realizacija visokih stanja svesti. To u religiji još nazivaju i spasenjem, osvajanjem Božjeg Carstva ali i dobijanjem potpune duhovne slobode, mudrosti i znanja.

Izvini,ali cvrc...ovo je jedan od najstarijih nacina da se nista ne kaze.Pardon....nista pametno ne kaze.Trla baba lan da joj prodje dan - moj slobodan prevod.Uh,sujeto....vecna li si.Svest imas ili nemas.Sve ostalo je trucanje.
Poz ;)

georgejune

Starosedelac
Poruka
169.537
Jao izvinte al meni padne odma na pamet kad neko kaze da se boji da umre gladan:lol:e to kad vidim cime se ljudi zadovoljavaju i kako zivotare..ili misle da mogu brze ziveti kao da su uzeli maximum od zivota je za mene promasaj..opet sam siguran da nisu probali bolje i da ne zele pomak u zivotu..1 od bitnih faktora je biti zdrav i veseo do zadnjeg dana..setim se price kako je neki deda otisao i seo ispod drveta i umro s osmehom na licu..svesno znao da mu je dosao sudnji dan..taj osecaj je fascinantan

rutinski

Zainteresovan član
Poruka
117
[QUOTE=TTTTT; Uh,sujeto....vecna li si.Svest imas ili nemas.
Cime potkrepljujes ovu smesnu izjavu?
Znaci covek ne treba nigde da krece, (moze slobodno da ostane da sedi na kaucu
i da pije Lav pivo - ili jesi ili nisi) ne samo sto je vec sve dato coveku nego je to
dato cak i otkriveno pa nema potrebe za nikakvim traganjem i realizacijom?
Zar upravo ovakav stav nije obrana sopstvene ogranicenosti sto je
nista drugo nego sujetchina?
ajde vuche :mrgreen:

DeteUVremenu

Primećen član
Poruka
651
Daaj bre dzoni, '95 si god. i razmishljash o tim glupostima.. :)
''bolje bi ti bilo da idesh da jurish neku ****'' :mrgreen:

Glupostima?! :eek:

Судећи по свему, на крају испада да је смисао живота у самом тражењу...

Zaista jeste tako. Samo sto sam se ja umorila od trazenja. Jer smisao gubi svoj smisao. Prepustam se. Pa sta bude...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.