Smisao demokratije u Srbiji

gost 41715

Elita
Poruka
17.690
Skoro sam na nishkoj TV5 gledao neku emisiju ,,Bez cenzure'' sa neke zrenjaninske televizije. Gost emisije je bio Vu Draskovic i teme su se vrtele oko Drazinog groba, EU, ali i NATO integracija.

Nije me uopste iznenadio Vukov stav po pitanju ulaska u NATO, ali me je zaprepastila drskost sa kojom on zastupa stav o tome.

Pararaziracu, posto nemam transkript emisije, ali je recnik bio sokantan...

Voditeljka: Da li smatrate da nam treba referendum na kome bi se gradjani izjasnili oko ulaska u NATO?


Draskovic: Ma, kakav referendum?! Sta ima da pitas prost i neobrazovan narod?! Ako vodis narod, onda ga edukuj i vodi!

Vuk ko Vuk...

Ali juce slusam Sutanovca kako cita o neku zvanicnu ili nezvanicnu deklaraciju strategije sistema odbrane pred Parlamentom i manje-vise njegova argumentacija je bila nesto prefinjenija od Draskoviceve, ali se svodi na isto.

Cedomir Jovanovic, takodje, ne vidi kako bi to jedno tako vazno pitanje kao sto je strategija odbrane i integracija mogli da se svode na referendum, jer se tu radi o ,,pucanju'' na emocije ovog naroda i lose uspomene vezane za NATO...

aAa?! :eek:

Pa, nego sta nego da se radi o emocijama i to jako opravdanim emocijama ljudi kojima je ta alijansa radila o glavi u nimalo figurativnom smislu.

Na cemu se zasnivaju predsednicki, parlamentarni i lokalni izbori i prljave kampanje koje se vode? Na hladnokrvnoj i nepristrasnoj analizi stranackih programa? :eek:

Sta je sledece? Pretpostavljam da stvarno nema smisla da narod koji gaji ovakve ili onakve emocije prema predsedniku i vladajucem rezimu uopste zbog rastuce krize izlazi na izbore, jer mozda na prazan stomak nece moci trezveno da razmislja i donosi racionalne odluke o tome koga da zaokruzi. :dash:

Sta mislite da ce biti sledeci stepen ove ,,evolucije'' demokratije u Srbiji?
 
u pravu je Vuk u vezi referenduma , posto su svi do sada bili sprdacina koju niko nije postovao,to je za Svajcarce ,a ne za Srbe .

Ma, pusti ti Vuka.

Svi tragovi vode do Vukove pecine, ali ni jedan iz nje.

Ko je s njim tikve sadio, nije doziveo da ih bere.

Eto, da ne bude da sam ja nesto proruski ili prokomunisticki orjentisan i ideoloski organicen, ja bih bas preporucio da Svajcarcku uzmemo kao taj neki cilj i primer za evropski kurs Srbije.

Za pocetak bih predlozio da nasi drzavnici slede svajcarski primer i da nadju sebi stalni dnevni posao od koga bi ziveli (a ne od masnih provizija od galopirajuce privatizacije), a da im plate za njihovo angazovanje u drzavnoj administraciji budu drasticno smanjene i svedene na simbolicne naknade, cime bi dobili priliku da pokazu da svoje funkcije zaista obavljaju iz plemenite patriotske potreba da sluze svome narodu. Mozda bi se tako ublazila i trenutna kriza. :cool:
 
Dobro je i rekao Drašković, vlast bi da skine odgovornost sa sebe i prebaci je na narod, a kasnije bi kazali pa narod je tako hteo šta smo mi tu mogli!
Tako je i Milošević radio pa je ipak pustio da strane čizme umarširaju u Srbiju iako je narod kazao NE
 
Poslednja izmena:
Dobro je i rekao Drašković, vlast bi da skine odgovornost sa sebe i prebaci je na narod, a kasnije bi kazali pa narod je tako hteo šta smo mi tu mogli!
Tako je i Milošević radio pa je ipak pustio da strane čizme umarširaju u Srbiju iako je narod kazao NE

Zar to nije rekao Cheda?

Inace, odgledaj cisto da vidis kako se po narod zavrsi kad vlast ne pita i Zapad nema alternativu

https://video.google.com/videoplay?...Cl-AbvofXvCQ&q=new+rulers+of+the+world&hl=en#

A sto se tice toga sto ljudi poslusno aplaudiraju, kao sto vec pomenuh, svim odlukama vladajuceg rezima, nezavisno od posledica po drustvo i narod, sve je to ok, samo bi onda bar bio red da prestanu da se skrivaju iza nekih atributa demokratije i liberalizma.

Ovde je rec o ekstremnoj desnici sa izrazenim fasistickim sklonostima.
 
Poslednja izmena:
Čedomir Jovanović je mafijaš.Njegova reč ne vredi ništa,znači ono što priča je smuti pa prospi.Srbija nema državu dok god neko kao on može da se šeta okolo i razbacuje opran novac.

Upravo tako.

Pa kad vidis da neko kao on i Draskovic, cije su stranke gradjani prezreli bez obzira na svoju politicku orjentaciju i dalje nastavljaju da plutaju na srpskoj politickoj sceni, ne mozes, a da se ne zabrines za stanje demokratije (mislim na demokratiju u izvornom i pravom smislu te reci) u Srbiji.

A sto im manja popularnost, to su ekstremniji u svom lobiranju za NATO.

Dakle, racunaju i to, kao sto se vidi - s pravom, na podrsku zapadnih ambasada, NVO-a i ko zna cega jos...
 
Skoro sam na nishkoj TV5 gledao neku emisiju ,,Bez cenzure'' sa neke zrenjaninske televizije. Gost emisije je bio Vu Draskovic i teme su se vrtele oko Drazinog groba, EU, ali i NATO integracija.

Nije me uopste iznenadio Vukov stav po pitanju ulaska u NATO, ali me je zaprepastila drskost sa kojom on zastupa stav o tome.

Pararaziracu, posto nemam transkript emisije, ali je recnik bio sokantan...

Voditeljka: Da li smatrate da nam treba referendum na kome bi se gradjani izjasnili oko ulaska u NATO?


Draskovic: Ma, kakav referendum?! Sta ima da pitas prost i neobrazovan narod?! Ako vodis narod, onda ga edukuj i vodi!

Vuk ko Vuk...

Ali juce slusam Sutanovca kako cita o neku zvanicnu ili nezvanicnu deklaraciju strategije sistema odbrane pred Parlamentom i manje-vise njegova argumentacija je bila nesto prefinjenija od Draskoviceve, ali se svodi na isto.

Cedomir Jovanovic, takodje, ne vidi kako bi to jedno tako vazno pitanje kao sto je strategija odbrane i integracija mogli da se svode na referendum, jer se tu radi o ,,pucanju'' na emocije ovog naroda i lose uspomene vezane za NATO...

aAa?! :eek:

Pa, nego sta nego da se radi o emocijama i to jako opravdanim emocijama ljudi kojima je ta alijansa radila o glavi u nimalo figurativnom smislu.

Na cemu se zasnivaju predsednicki, parlamentarni i lokalni izbori i prljave kampanje koje se vode? Na hladnokrvnoj i nepristrasnoj analizi stranackih programa? :eek:

Sta je sledece? Pretpostavljam da stvarno nema smisla da narod koji gaji ovakve ili onakve emocije prema predsedniku i vladajucem rezimu uopste zbog rastuce krize izlazi na izbore, jer mozda na prazan stomak nece moci trezveno da razmislja i donosi racionalne odluke o tome koga da zaokruzi. :dash:

Sta mislite da ce biti sledeci stepen ove ,,evolucije'' demokratije u Srbiji?

Несмисленост живота у Србији!!!!!!
 
Milanne
Pararaziracu, posto nemam transkript emisije, ali je recnik bio sokantan...

Voditeljka: Da li smatrate da nam treba referendum na kome bi se gradjani izjasnili oko ulaska u NATO?

Draskovic: Ma, kakav referendum?! Sta ima da pitas prost i neobrazovan narod?! Ako vodis narod, onda ga edukuj i vodi!..

Нисам копирао цео иницијални пост, да не трошим простор на тако безвезе ликове, па нека то буде уместо коментара. Међутим, ово је...

Оригинал поставио misoni

Čedomir Jovanović je mafijaš.Njegova reč ne vredi ništa,znači ono što priča je smuti pa prospi.Srbija nema državu dok god neko kao on može da se šeta okolo i razbacuje opran novac.


Upravo tako.

Pa kad vidis da neko kao on i Draskovic, cije su stranke gradjani prezreli bez obzira na svoju politicku orjentaciju i dalje nastavljaju da plutaju na srpskoj politickoj sceni, ne mozes, a da se ne zabrines za stanje demokratije (mislim na demokratiju u izvornom i pravom smislu te reci) u Srbiji.

A sto im manja popularnost, to su ekstremniji u svom lobiranju za NATO.

Dakle, racunaju i to, kao sto se vidi - s pravom, na podrsku zapadnih ambasada, NVO-a i ko zna cega jos...

...опасно, јер је Чедица планиран за следећег управника логора у коме живимо. Он је од стране "Компаније" (читај: ЦИА-е) на чијем је платном списку, одређен као први пик у случају да се Францетићу нешто догоди и у том случају (да Чедица постане калиф уместо калифа), сумњам да би живо претекло више од милион Срба.
 
Skoro sam na nishkoj TV5 gledao neku emisiju ,,Bez cenzure'' sa neke zrenjaninske televizije. Gost emisije je bio Vu Draskovic i teme su se vrtele oko Drazinog groba, EU, ali i NATO integracija.

Nije me uopste iznenadio Vukov stav po pitanju ulaska u NATO, ali me je zaprepastila drskost sa kojom on zastupa stav o tome.

Pararaziracu, posto nemam transkript emisije, ali je recnik bio sokantan...

Voditeljka: Da li smatrate da nam treba referendum na kome bi se gradjani izjasnili oko ulaska u NATO?


Draskovic: Ma, kakav referendum?! Sta ima da pitas prost i neobrazovan narod?! Ako vodis narod, onda ga edukuj i vodi!

Vuk ko Vuk...

Ali juce slusam Sutanovca kako cita o neku zvanicnu ili nezvanicnu deklaraciju strategije sistema odbrane pred Parlamentom i manje-vise njegova argumentacija je bila nesto prefinjenija od Draskoviceve, ali se svodi na isto.

Cedomir Jovanovic, takodje, ne vidi kako bi to jedno tako vazno pitanje kao sto je strategija odbrane i integracija mogli da se svode na referendum, jer se tu radi o ,,pucanju'' na emocije ovog naroda i lose uspomene vezane za NATO...

aAa?! :eek:

Pa, nego sta nego da se radi o emocijama i to jako opravdanim emocijama ljudi kojima je ta alijansa radila o glavi u nimalo figurativnom smislu.

Na cemu se zasnivaju predsednicki, parlamentarni i lokalni izbori i prljave kampanje koje se vode? Na hladnokrvnoj i nepristrasnoj analizi stranackih programa? :eek:

Sta je sledece? Pretpostavljam da stvarno nema smisla da narod koji gaji ovakve ili onakve emocije prema predsedniku i vladajucem rezimu uopste zbog rastuce krize izlazi na izbore, jer mozda na prazan stomak nece moci trezveno da razmislja i donosi racionalne odluke o tome koga da zaokruzi. :dash:

Sta mislite da ce biti sledeci stepen ove ,,evolucije'' demokratije u Srbiji?


Naravno da treba edukovati narod.
 

Back
Top