Smisao Braka?

Urwald

Primećen član
Poruka
762
Brak je pravno i društveno priznata institucija koja formalizira zajednički život i odnose između dva partnera. Osnovni elementi braka obično uključuju zajedničko življenje, međusobnu podršku i najčešće roditeljstvo.
Osim ovoga, brak takođe ima duboke emotivne i socijalne dimenzije. Partneri se obično venčavaju iz ljubavi, privrženosti i želje za izgradnjom zajedničkog života. Brak može pružiti emocionalnu podršku, sigurnost i osjećaj pripadnosti. Osim toga, brak često igra ključnu ulogu u društvenim strukturama i normama, oblikujući obaveze, odgovornosti i očekivanja prema partnerima.

Šta je po vama smisao braka?
Šta su plusevi, a šta minusi?
Kakva su vaša iskustva?

Ja necu nista reci. Kad vidim da se prvo uhvatise da o braku polemisu i pametuju oni koji ni kuceta ni maceta ni dan braka....

Pa kupite si decu tj surogat majku ko ebeni Ronaldo... Ne morate u brak zbog dece.

Na forumu 80 % raspali brakova i razvedenih pa ces tu cujes nesto o braku...

Da da. Samo izvolite

Brak je pravno i društveno priznata institucija koja formalizira zajednički život i odnose između dva partnera. Osnovni elementi braka obično uključuju zajedničko življenje, međusobnu podršku i najčešće roditeljstvo.
Osim ovoga, brak takođe ima duboke emotivne i socijalne dimenzije. Partneri se obično venčavaju iz ljubavi, privrženosti i želje za izgradnjom zajedničkog života. Brak može pružiti emocionalnu podršku, sigurnost i osjećaj pripadnosti. Osim toga, brak često igra ključnu ulogu u društvenim strukturama i normama, oblikujući obaveze, odgovornosti i očekivanja prema partnerima.

Kakva su vaša iskustva?
Plus je ljubav, minus tazbina.

Kakva su vaša iskustva?
Pa brak sam po sebi nema minuse ili pluseve.
Svaki brak pojedinačno ima pluseve i minuseve.
Njaveći plus je porodica, brak sa decom.
Lepo je videti srećne i uspešne brakove sa dvoje i više dece.
Ja se tu nisam snašao iz mnogo razloga, ne žalim što se brak raspao. Na kraju krajeva nismo ni bili jedno za drugo. Imamo zajedničko dete hvala Bogu.

Za brak (porodicu) su potrebne dve svesne individue. Po mogućstvu iživljene da ne bi bilo mnogo frustracija.

Poslednja izmena:
U današnje vreme ima onih koji ne žive zajedno. Recimo imam kolege koji su u braku a žive u drugim gradovima, čak i državama. Dakle, to je upitno posebno u Evropi, kada ljudi rade u drugim mestima, pa su zajedno uglavnom vikendima.

Podrška bi trebalo da bude važna stvar.

Roditeljstvo je sasvim opciono. Ima brakova, tj parova koji ne žele da imaju decu. Recimo, moj kolega iz Italije sa kojim najviše sarađujem, on i njegova pokojna žena nisu imali decu, a oboje vrlo uspešne karijere i ispunjen život. Živeli su zajedno 50 godina.
Osim ovoga, brak takođe ima duboke emotivne i socijalne dimenzije. Partneri se obično venčavaju iz ljubavi, privrženosti i želje za izgradnjom zajedničkog života.
To ne mora biti tako. Sasvim je legitimno imati brak i ako se ljudi ne vole već iz nekog njima znanog razloga.
Brak može pružiti emocionalnu podršku, sigurnost i osjećaj pripadnosti. Osim toga, brak često igra ključnu ulogu u društvenim strukturama i normama, oblikujući obaveze, odgovornosti i očekivanja prema partnerima.
opšta mesta
Ne znam.
Plus pravna sigurnost, pri razvodu se deca automatski dodeljuju nekome na starateljstvo, ne mora ići preko tužbe za poveravanje dece.
Kakva su vaša iskustva?
Lično nemam. Bila sam kuma par puta. :D :mrgreen:

U današnje vreme ima onih koji ne žive zajedno. Recimo imam kolege koji su u braku a žive u drugim gradovima, čak i državama. Dakle, to je upitno posebno u Evropi, kada ljudi rade u drugim mestima, pa su zajedno uglavnom vikendima.

Podrška bi trebalo da bude važna stvar.

Roditeljstvo je sasvim opciono. Ima brakova, tj parova koji ne žele da imaju decu. Recimo, moj kolega iz Italije sa kojim najviše sarađujem, on i njegova pokojna žena nisu imali decu, a oboje vrlo uspešne karijere i ispunjen život. Živeli su zajedno 50 godina.

To ne mora biti tako. Sasvim je legitimno imati brak i ako se ljudi ne vole već iz nekog njima znanog razloga.

opšta mesta

Ne znam.

Plus pravna sigurnost, pri razvodu se deca automatski dodeljuju nekome na starateljstvo, ne mora ići preko tužbe za poveravanje dece.

Lično nemam. Bila sam kuma par puta. :D :mrgreen:

hmmmm :per: :mrgreen: :

Pričica kratka. Na sastanku roditelja, kraj šk godine i to, i sad ima jedan par, roditelji nekog klinca, stalno ih viđam zajendo. I sad, zanimljiv par. Pitam ja tako njih onako izokola šta je tajna dobrog braka. I ona se smeje i kaže kog braka? haha, pa ja nemam muža ! u to oni počnu da se zaebavaju nešto i shvatih da se nikada nisu venčali. Imaju dvoje, žive zajendo, porodica su, ali im eto nije palo na pamet da se venčaju. Ona se smeje i kaže pa ne može on tek tako lako da me dobije, u tom fazonu. A eto njih sam bila izdvojila. Znači jedno je porodica, a drugo brak. Porodicu ne drže papiri.

Pre par dana sam imala san o dva muškarca. Jedan je predstavljao sve nešto što želim, a drugi je naišao tek tako. Nije bilo velike razlike u izgledu i ponašanju između te dvojice, ali neko vreme sam ispred nekog izloga u gradu provela u razgovoru sa jednim, a neko sa drugim. Dok sam stajala sa ovim drugim, prvi, onaj "iz mojih snova" mi u prolazu i nekako na uho reče:"Pogledaj svoj odraz u staklu kakva si sa tim čovekom.", i iz nekog razloga, refleksiija koju sam videla u tom izlogu mi se uopšte nije dopala. Moja podsvest navija za to da ostanem verna sebi i svojim očekivanjima od života, pa i veze, te posebne osobe, braka.

Kad se pređe trideseta, ljudi imaju običaj da kažu kako je vreme biranja prošlo. Na san mi je došlo ovo verovatno jer su mi na dan sv. Arhanđela Mihaila čitali lekciju do sitnih jutarnjih sati baš o tome-kako treba ostaviti nešto (decu) iza sebe, kako vreme prolazi, kako sad treba da pristanem čak i na "daj šta daš".
Brak shvatam kao obećanje dve strane da će proživeti zajedno ostatak života. Sve manje mi je uzaludno i besmisleno.
Brak rezultira porodicom i donosi zajednički život i decu koja treba da rastu i razvijaju se u normalnim/pogodnim porodičnim uslovima. Svi za sve teba da se zalažemo, interesujemo, srastemo neraskidivo.
Ako je u porodici sve kako vetar duva, te ima trzavica, slomova i prekida, deca trpe posledice i imaju za zadatak da prevaziđu, nepravedno potpuno sama, probleme i traume koji su veće od njih.
Ta deca odrastaju u ljude koji u nekom trenutku ne znaju šta da rade, beže od vezivanja i osnivanja zajednice... ili, u najgorem slučaju, od braka imaju slaba očekivanja po ugledu na loše brakove svojih najbližih, direktnih uzora.

Mene je sramota ljudskog roda koji pravi filozofiju oko braka i dece , a milijarde nepismenih ljudi bez posla i krova nad glavom vekovima unazad napravise civilizaciju i sad se oni pozivaju na 21 vek kako su civilizovaniji i napredniji,hvale se karijerama i nekim kvalitetnim ispunjenim zivotima,kako isprazno

Mene je sramota ljudskog roda koji pravi filozofiju oko braka i dece , a milijarde nepismenih ljudi bez posla i krova nad glavom vekovima unazad napravise civilizaciju i sad se oni pozivaju na 21 vek kako su civilizovaniji i napredniji,hvale se karijerama i nekim kvalitetnim ispunjenim zivotima,kako isprazno
I od tebe čovek da čuje nešto pametno. Svaka čast.

civilizaciju su razvijali oni koji nisu imali dece.

Naučnici, u srednjem veku znanje su prenosili monasi. Prepisivači knjiga, niko od njih nije imao ženu i decu inače ne bi imao vremena ni za šta.

Slične teme

Back