"Smiri se, da te ja ne bih smirio!"

...je rečenica koja asocira na roditelje.
Ako je Bog svima roditelj, Patrijarh Pavle je objasnio: "Ko neće da se smiri sam, smiriće ga život, a život nema baš prijatne metode".
Mislim da smo svi nekada bili svedoci (ili se nekima lično desilo) da ko god "juri u život", snosi neke posledice. A takvi ljudi vole da žive, hoće da žive "punim plućima" i to obično ne izađe na dobro.

Ali to je ekstremno. Mislim na ljude koji čim malo "živnu" eto kazne. ZAŠTO? To ne razumem. Pa šta treba, nigde ne ići, živeti "krotko"? Šta je "krotko"?
To onda znači da te čekaju dve kazne, prva ovde na Zemlji jer kršiš zemaljske zakone, a posle još jedna, "večna"?
Nije mi jasno kako je Patrijarh Pavle to shvatio, ali u pravu je.
A šta sa onima koji "ne divljaju"?

Uglavnom, još jedna "Božija pretnja".

Bilo kako bilo, sve nas na kraju krajeva čeka smrt. Johnny Cash je čovek koji je prvi odžao svirku u zatvoru, mislim da je prvi, jer je jedan od retkih koji je shvatio da su zatvorenici ljudi kao i drugi ljudi, samo su se našli u ludim okolnostima i da se i prema njima treba odnositi ljudski. Baš upravo oni koji "nisu hteli da se smire sami".


Karma.

Ako si bio pas prema ljudimq bićeš pas u narednom. I bukvalno, do pre 50 godina drugačije je karma funkcionisala. Ali je bila karma.

Odgledaj video Vikings, i kad ubiju čoveka đjavola, šta se desi? Kuga...Smrt se zaposli.
Ubije prvo one koji ubiju nosioca života. Crva Zemljinog.

Evo vrane se oglasile kad otkucah čoveka đjavola. Retke su u petom kvartu. Grlice uvek bile sad su gavrani.... Ah.. taj transfer sile u Silu.

Pošto ste i vi bogovi(kreatori svoje partije šaha), ukoliko nebog a opet krstaš krene na vas imate pravo da se branite. Iako je to sve zabluda i zaludna igra.

Z faza.... zora će....
 
To znači ne ludovati. Ne dozvoliti da tobom upravlja antirazum.

Šta nas zaista čini srećnima, a šta su želje koje su nam učitane i čije ispunjenje donosi prazna, kratkotrajna zadovoljstva?
Pa takav je život. Milion sivih dana i jedan sunčani. Zadovoljstvo i ne može biti nekakva konstanta, jer dosadi i prestane da nas čini zadovoljnima, ali da bi se došlo dotle da čovek sam shvati da mu više ništa ne znače neke stvari koje su ga kao mladog činile srećnim, treba iskustva.
A dok dođeš do ličnog sagledavanja i shvatanja treba puno vremena i ne može većina ljudi. Većina ljudi se smiri kad ga život smiri, znači nasilno i uglavnom prevremeno.
 
Pa takav je život. Milion sivih dana i jedan sunčani. Zadovoljstvo i ne može biti nekakva konstanta, jer dosadi i prestane da nas čini zadovoljnima, ali da bi se došlo dotle da čovek sam shvati da mu više ništa ne znače neke stvari koje su ga kao mladog činile srećnim, treba iskustva.
A dok dođeš do ličnog sagledavanja i shvatanja treba puno vremena i ne može većina ljudi. Većina ljudi se smiri kad ga život smiri, znači nasilno i uglavnom prevremeno.
Ti si smirenje pomešao sa apatijom.
Smirenje je stanje beskrajne i neuslovljene radosti.
 
"ziveti punim plucima" za mene je da radim sta zelim da mi je lepo bez da bilo koga uvredim ili povredim...i onda nesto sto sam radio sa 20 sad mi ne pada na pamet...dakle "sam se smirio" ... i nasao nove zanimacije da ispunim dan da nisam tek neki parazit na planeti besposlen i stetan po sebe i okolinu.
Ako sam i crv onda cu da se usmerim na najsmrdljivije goMno da da oplemenim :D
 
naravno da nije kad s namerom ponavljaš greh
to je hula na svetog duha

28 Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:

29 A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu.
Mislim da hula na Svetog Duha nije jasno definisana nigde. Postoji samo o Ananiju i Safiri kad su sakrili pare od prodaje, tu se
jedino direkno pominje :P
 
Mislim da hula na Svetog Duha nije jasno definisana nigde. Postoji samo o Ananiju i Safiri kad su sakrili pare od prodaje, tu se
jedino direkno pominje :P
nije, ali smatram da ideš uinat jer smatraš da si nezaustavljiv i da ti ne može niko ništa a mali anđeo ti kaže zaustavi se some nisi ti takav kalibar kao što misliš :D

uglavnom da nije jasno šta znači, čak sam i temu otvorio o tome, razne su definicije
 
Šta znači "smiriti se"?
Dovesti svoj um u stanje nedelanja, a misli su ti koji prave popriličan haos u našem umu. Kada postanemo svesni toga u mogućnosti smo da ih iz stanja nemira dovedemo u stanje mira i um tada prestaje da dela. Nema više buke, nastaje potpuna tišina. A tišina je početak mudrosti, kako i piše u mom potpisu.
 
Dovesti svoj um u stanje nedelanja, a misli su ti koji prave popriličan haos u našem umu. Kada postanemo svesni toga u mogućnosti smo da ih iz stanja nemira dovedemo u stanje mira i um tada prestaje da dela. Nema više buke, nastaje potpuna tišina. A tišina je početak mudrosti, kako i piše u mom potpisu.
šta vredi ako posle sanjaš bjanku, sav trud u toku meditacije ti padne u vodu :D
 

Back
Top