"Smiri se, da te ja ne bih smirio!"

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.250
...je rečenica koja asocira na roditelje.
Ako je Bog svima roditelj, Patrijarh Pavle je objasnio: "Ko neće da se smiri sam, smiriće ga život, a život nema baš prijatne metode".
Mislim da smo svi nekada bili svedoci (ili se nekima lično desilo) da ko god "juri u život", snosi neke posledice. A takvi ljudi vole da žive, hoće da žive "punim plućima" i to obično ne izađe na dobro.

Ali to je ekstremno. Mislim na ljude koji čim malo "živnu" eto kazne. ZAŠTO? To ne razumem. Pa šta treba, nigde ne ići, živeti "krotko"? Šta je "krotko"?
To onda znači da te čekaju dve kazne, prva ovde na Zemlji jer kršiš zemaljske zakone, a posle još jedna, "večna"?
Nije mi jasno kako je Patrijarh Pavle to shvatio, ali u pravu je.
A šta sa onima koji "ne divljaju"?

Uglavnom, još jedna "Božija pretnja".

Bilo kako bilo, sve nas na kraju krajeva čeka smrt. Johnny Cash je čovek koji je prvi odžao svirku u zatvoru, mislim da je prvi, jer je jedan od retkih koji je shvatio da su zatvorenici ljudi kao i drugi ljudi, samo su se našli u ludim okolnostima i da se i prema njima treba odnositi ljudski. Baš upravo oni koji "nisu hteli da se smire sami".

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.435
Вероватно те интересује верско тумачење смирења?
Верујем да се ради о унутрашњем процесу кроз заједницу са Богом, практично спречавању да ти основни инстинкти одређују понашање, да се издигнеш на ниво где ћеш моћи разумети оно што је Бог поставио пред нас као циљ.

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.250
U kontekstu nemirnog i divljeg zivota koji tezi samo destrukciji. Mi smo se smirili kao narod kad je pao Milosevic...
Nemoj politiku. Ja sam pukao tih godina, ne želim o tome da pričam, a kako smo se "smirili" kad nismo divljali?
Znam da je tih godina bilo kokaina i heroina ali sa druge strane većina nas smo bili gladni i trpeli zime bez grejanja, tako da...pojedini mafijaši nisu dobar primer.
Politika nikako ne može da bude primer. Ako može, da politiku zaobiđemo.

To je molba, nije uslov ni ucena..
Poruka je automatski spojena:

Вероватно те интересује верско тумачење смирења?
Верујем да се ради о унутрашњем процесу кроз заједницу са Богом, практично спречавању да ти основни инстинкти одређују понашање, да се издигнеш на ниво где ћеш моћи разумети оно што је Бог поставио пред нас као циљ.
Interesuje me sve, ali više svetovno tumačenje jer ne razumem zašto te "život kazni" u svetovnom smislu.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.660
Nemoj politiku. Ja sam pukao tih godina, ne želim o tome da pričam, a kako smo se "smirili" kad nismo divljali?
Znam da je tih godina bilo kokaina i heroina ali sa druge strane većina nas smo bili gladni i trpeli zime bez grejanja, tako da...pojedini mafijaši nisu dobar primer.
Politika nikako ne može da bude primer. Ako može, da politiku zaobiđemo.

To je molba, nije uslov ni ucena..
Pa znas kako politiku mozemo da zaobidjemo, ali opste ludilo ne mozemo, kad je smirenje u pitanju...
To su bila vremena kad je bilo ono ne smirenje...

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
Pa, ''živeti punim plućima'' za većinu znači konkretno i samo kiša novca, skupi i brzi automobili, ukusna hrana, bahanalije, opijati koji su ''u malim količinama dobri'' kao da je ikad ikom palo na pamet da uzme traktor opijata odjednom... a ne da se predoziranima samo omakla doza (ko zna koliko puta do onog kobnog trenutka) jer kad se sprže čula, sve to verovatno ide odokativno i mehanički, prestane da se broji, meri, pamti i oseća željeno dejstvo;
Biti ugledan, steći obožavatelje, ići na mesta na koja samo posebni i privilegovani mogu da promole nos, živeti bogovski, povlašćeno i bez ikakvih okova, a zapravo čitav predat đavoljoj mašini za uništenje čoveka kakvog i za šta ga je Bog dao.
Živeti punim plućima i konačno biti ''kažnjen od strane Boga?''
Ne, to je obožavati Sotonu i prihvatanje svega što nudi sa ubeđenjem da ništa loše ne može da se desi, da imamo samokontrolu i da je ona dovoljna da se sami izbavimo kad god poželimo.

To nije samo iskrivljena slika o Bogu, nego i omalovažavanje ultimativno Njegove kreacije, tog đavola, Lucifera, velikog anđela koji je pao (sam, svojom sopstvenom odlukom).

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.660
za većinu znači konkretno i samo kiša novca, skupi i brzi automobili
kisa novca podrazumeva i ilegalno sticanje novca...
Ne znam nikog ko moze posteno toliko da zaradi u Srbiji..
opijati koji su ''u malim količinama dobri''
Opijati su neophodni da prebrodis jezivu svakodnevnicu... naravno imas i legalne nisu ilegalni jedini, benzosi na pr...

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
Na primeru tog palog anđela i ''princa tame'' svašta nešto može da se pročita između redova, pa čak i kad skroz karikirano složimo tu priču u glavi.
Ne znači li to da Bog nijednom svom biću višem po statusu od čoveka ne brani bilo šta, što ne znači da ne zna ili ne vidi?
Interesantno je da samo Bog daje potpunu slobodu svim svojim bićima, a sve drugo i ostalo je privid i zamka za upadanje u ropstvo, bilo to nekoj mantri, potrazi za dubljem, daljem, većem, ili supstanci, ili afektu, ili najgorem od njih, pohlepi...
Negde sam davno pročitala, ali sam zapamtila samo parafrazu, da je pohlepa mentalna stvar u kojoj beskraj pronalazi jednu od najboljih definicija.
Bog, na jednoj strani je beskraj koji ne sadrži ni trunku pohlepe, a ovaj ovde svet se davi u njoj...
Pa, da nema smrti, taj odvratni beskraj pohlepe kod čoveka i svih bića bi našao način i sam sebe da proćerda, pojede i pretvori u ništa. Hm... Ono, i ništa je beskraj kad malo bolje razmislim.
Da li su dva beskraja na taj način suprotstavljena jedan drugom?
Auuu... odoh, mora se provetriti glava.
:zcepanje:

RIA77

Iskusan
Poruka
5.541
...je rečenica koja asocira na roditelje.
Ako je Bog svima roditelj, Patrijarh Pavle je objasnio: "Ko neće da se smiri sam, smiriće ga život, a život nema baš prijatne metode".
Mislim da smo svi nekada bili svedoci (ili se nekima lično desilo) da ko god "juri u život", snosi neke posledice. A takvi ljudi vole da žive, hoće da žive "punim plućima" i to obično ne izađe na dobro.

Ali to je ekstremno. Mislim na ljude koji čim malo "živnu" eto kazne. ZAŠTO? To ne razumem.
Нема проблема са изјавом патријарха Павла, него си је ти погрешно схватио.
Принцип живота на свету није да је човек депресиван, нити да је човек нарцисоидан. Иде се средњим путем, пошто не можеш сам, онда се иде заједно са Христом и Црквом.
A takvi ljudi vole da žive, hoće da žive "punim plućima" i to obično ne izađe na dobro.
Шта ти значи живети пуним плућима ?

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
Traži, i naćićeš. Želje čoveka vuku da ide tamo gde može da nađe ono što traži, pa sad... po čijem planu, po plodovima ćeš poznati.
Religija od religare, ponovo svezati, prepovezati, duhovna kopča sa nečim...
Ko sa čime ostvaruje najradije tu kopču, tako će mu biti u duši, a i u životu.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
o kaži neci, on se povezao sa bogom i kaže da je religija glupost :hahaha:
Ko je Neca?

Back to the topic...

Desi mi se da se probudim sa posebnim nabojem energije, pa sve cvrkućem, pevam, šalim se, lako se smejem, sve mi je nešto lako, fino, zanimljivo, drago, guram i druge da se nasmeju i budu kao deca...
U nekom trenutku se uplašim takvog raspoloženja, pa se pomolim da mi, ako ništa drugo, Bog sam pomogne, da je iskoristi On preko mene, da ne dozvoli da radim sa njom stihijski šta god mi padne na um. Na um može svašta da padne kad si veseo.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.102
ah neca car, beskonačni
Desi mi se da se probudim sa posebnim nabojem energije, pa sve cvrkućem, pevam, šalim se, lako se smejem, sve mi je nešto lako, fino, zanimljivo, drago, guram i druge da se nasmeju i budu kao deca...
d izviniš kad vidim takvu ženu ubeđen sam da je bilo džindži mindži prethodnu noć.
inače seks je dobra stvar i stvara pozitivnu energiju a da ne pričamo da stvara život

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
d izviniš kad vidim takvu ženu ubeđen sam da je bilo džindži mindži prethodnu noć.
inače seks je dobra stvar i stvara pozitivnu energiju a da ne pričamo da stvara život
Postoji razlika između sreće koju dobijamo podmirivanjem svojih potreba,
i sreće koju osećamo kad nam Bog pruži milost i pokaže radost jer smo Mu verni.
Radi kako ti je dobro! Ako ti je dobro tako, nemoj ništa da menjaš.
Bitno je da je tebi dobro, Sale.

Manga Hilux

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.441
zašto uvek povezuje te _živeti punim plućima_ sa kojekakvim glupostima , za mene taj pojam je itekako dobar jer podrazumeva , otići u prirodu i stapati se sa njom , voziti bajk svugde i svakojako , baviti se ekstremnim sportovima i još sijaset stvari koji čoveka drže u ok psihofizičkog stanja

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.