"Smela promena" - sledeći Indijana Džouns biće žena

doppler

Poznat
Moderator
Poruka
9.903
Glumica Fibi Valer Bridž se sprema da zameni Harisona Forda u franšizi o Indijani Džounsu, navode strani mediji.

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2021&mm=09&dd=13&nav_id=1922006

Zvezda serije "Fleabag" će se pojaviti nasuprot glumca veterana u predstojećem petom delu kultnog filma, a navodi se da producenti žele da ona preuzme čuveni šešir i bič i predvodi naredni film u franšizi kao ženska verzija profesora arheologije.

Izvor je u nedelju rekao da producentkinja Katlin Kenedi želi da napravi "velike, smele promene" u franšizi.


Dodali su: "To bi bila velika uloga za Fibi."

Osim što je stvarala, pisala i glumila u seriji "Fleabag", 36-godišnja glumica je takođe prilagodila "Killing Eve" za TV i pojavila se u filmovima "Goodbye Christopher Robin" i "The Iron Lady".


1012325305613f392fea2d3683849833_v4_big.jpg



Stvarno fantastično!:bravo:


Čeka se da James Bond bude crnkinja lezbejka i Supermen trandža.....
Ništa im nije sveto...
Kao da nema Lare Kroft koja je ustvari žemski Indi.
 
TV i ne gledam skoro nikad...letos na mru upalim FOX crime i vidim da su potpuno podlegli obrnutom rasizmu, 70% serija i junaka su afroamerikanci, vecina zene. Nemam nista protiv ali neka saraju malo, ne treba bas toliko da se dodvoravaju glupostima i izmisljenim problemima.
Pa kad su u filmu KURSK, koji pise o RUSKOJ podmornici ubacili crnca. E jbg.
 
Ispolitizovali su sve živo.
Gledala sam pre neki dan "Most na reci Kvaj", ne smem ni da pomislim na šta bi rimejk ličio.
Kapiram ja da oni hoće da zarade, ali mi nije jasno što skrnave originalne filmove, tj. junake. Napravi skroz novu priču sa osvrtom na prvobitnu.
Snimili su četvrti nastavka Matriksa, nisam sigurna da li želim da ga gledam (a moji omiljeni filmovi su u pitanju).
 
TV i ne gledam skoro nikad...letos na mru upalim FOX crime i vidim da su potpuno podlegli obrnutom rasizmu, 70% serija i junaka su afroamerikanci, vecina zene. Nemam nista protiv ali neka saraju malo, ne treba bas toliko da se dodvoravaju glupostima i izmisljenim problemima.
Pa kad su u filmu KURSK, koji pise o RUSKOJ podmornici ubacili crnca. E jbg.

Ima ona serija "Tommy", šef Losandjeleske policije bela žena koja je gej. Ma daaaaj...
 
Filmska industrija, odnosno, industrija zabave u globalu je uvek bila vodeća stavka u plasiranju stvari novijih datuma i u nekim promenama u svesti ljudi. Ništa novo, sada je ovo trend i to će se dešavati. Ništa neočekivano.
Upravo tako,ovo sto se desava u Holivudu je u stvari priprema na promjenu rasne strukture na stetu bijelaca,prije nego se ista prelije u stvarni zivot
 
Ima ona serija "Tommy", šef Losandjeleske policije bela žena koja je gej. Ma daaaaj...
Odavno oni provlace taj sistem, ako je grupa obavezno je jedan crnac, azijat, meksikanac i belac u prici. Gej likove odavno provlace, to nije neki problem, i u RL se nalaze na dosta pozicija koje su kod nas nezamislive....
Ali ovo je prevrsilo svaku meru, smesno je koliko se trude da ispolitizuju sve sta mogu i sta ne mogu.
 
Odavno oni provlace taj sistem, ako je grupa obavezno je jedan crnac, azijat, meksikanac i belac u prici. Gej likove odavno provlace, to nije neki problem, i u RL se nalaze na dosta pozicija koje su kod nas nezamislive....
Ali ovo je prevrsilo svaku meru, smesno je koliko se trude da ispolitizuju sve sta mogu i sta ne mogu.
mislim da ovo nema veze sa tim nego da pokusavaju da odrze brend.
problem je sto bi svakog glumca gledali kroz prizmu harisona..te losiji je..nije mu do kolena..samo je ford bio jedini pravi..seti se uostalom price o sonu koneriju i ostalim bondovima iza (premda je meni uvek rodzer mur bio pravi bond i ono sta on predstavlja, ali to je druga prica)

zenom pokusavaju da naprave otklon od harison forda... da se distanciraju od prethodnih nastavaka a opet da odrze uspesan brend imena filma.
 
mislim da ovo nema veze sa tim nego da pokusavaju da odrze brend.
problem je sto bi svakog glumca gledali kroz prizmu harisona..te losiji je..nije mu do kolena..samo je ford bio jedini pravi..seti se uostalom price o sonu koneriju i ostalim bondovima iza (premda je meni uvek rodzer mur bio pravi bond i ono sta on predstavlja, ali to je druga prica)

zenom pokusavaju da naprave otklon od harison forda... da se distanciraju od prethodnih nastavaka a opet da odrze uspesan brend imena filma.
Ja bih voleo da si ti u pravu najiskrenije, ali mi je previse bljutavo sve sta rade zbog politicke korektnosti i navodne jednakosti da vise ne verujem u to.
 
znate ljudi...mene ovo nervira iz nekih drugih razloga.
Ide mi na živce taj licemerni trend kobajagi inkluzivnosti koji se svodi na to da se glavnim,već dobro poznatim likovima samno promeni rasa ili pol ili sekualna orjentacija,priča se fušarski isklepa čisto da se kaže da ima neka i onda se to reklamira kao da je ko zna kakvo umetničko delo smo zato što se računa da će kod publike izazvati simpatiju to što su holivudske mukice jao inkluzivni,dajte im medalju.
To nije nikakva reprezentacija,nikakva prava inkluzivnost to je samo izgovor da se prodaju karte i da se neki tapsu po ramenu i kažu "eto,vidite da smo fini,dajte nam pare."

Zašto Indijana Džons da bude žensko? Zar je teško smisliti novo priču sa novim likovima koji mogu da budu bukvalno šta god scenarista poželi...A ne to nema onaj nostalgija faktor,neće da prodaje karte baš toliko. :roll:


I inače već postoji ženska verzija Indijana Džonasa,zove se Lara Kroft,samo što ti koji drže autorska prava na njega nemaju autorska prava na nju XD
 

Back
Top