Quantcast

Smehom strah pokrije uvek...

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
što se ljudi smeju i kakva je to manifestacija - smeh
smeh se smatra poželjnom i prirodnom gestikulacijom
do te meree
da je keženje i keslanje prihvatljiv odgovor na sve
mislim naravno na ono besmisleno smejanje u sitacijama kada ili nema šta da se kaže ili se priča o trivijalnim stavrima
najobičnije izjave ili čak vrlo ozbiljne stvari propraćene tupim kikotom
jel tradicionalno čovek samo krije svoje strahove i nesreću prihvatljivim oklopima ili šta

Lollol

Poznat
Poruka
9.459
Nekada je lakse lagati sebe i druge smehom, nego izraziti brigu ili strah. Umesto da kukamo kako je sve lose, katastrofalno i propalo, i da zapadamo u neki ocaj mi se smejemo, cisto mazemo sebi oci i ne shvatamo stvari toliko ozbiljno.
Eh kad bi svako shvatao sve ozbiljno i kukao nad time svakog dana, na sta bi to licelo.

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.930
Da smehom pokrijem, sta? Tugu, strah, očaj? Šta? Žalim, to nije moj lajt motiv, nikada bio, znate. Ja ne mogu da se smejm, kada nešto boli me. Kada nešto ruši me. Da ne bi šta? Ljudi videli da boli me, da lomi me, da ...nema me? Da ništa od mene ostalo nije, kada sve onako sklopi se? Znate šta, savršeno me za to briga. Ja se smejem, kada sam sretna, i kada mogu iz duše da razvučem tu krivu liniju, na usnama svojim. A kada mi je bezmalo sve loše izgledalo, najstrašnije me jelo i izjedalo, jer sma trebala kao neka luda gina da se smejem, i da kazem, he he, vidite, imam osmeh na usnama? Pa, dobro, da li ste Vi poludeli, m? :) Meni je to totalno neprirodna stvar i krajnje bolesna reakcija, ako nije instinktivno prirodno odreagovano, a na tugu, ja ne znam kako mozeš da se cerekaš, smejuljiš...Samo da bi šta? Slagala sebe, druge? Nabacila je*eni osmeh da neko se ne bi sladio nečijim lošim stanjem? Ja to en umem. Ok, mozda sam glupava, mozda sam naivna, ne umem. I ne želim. I neću se pretvarati. Ne mogu sebe da prislim na to, da se smejem, kada mi do toga nije. I to je u redu. Kome je na takav način sebe super zavaravati i lagati, da sve dobro je, da ništa ne voli i ne boli, ok je, to poštujem. Ja ovako ću. Kao i do sada. Imam samo odbrambeni mehanizam, a svoj oklop su mi skinuli...Zauvek. ♥

georgejune

Starosedelac
Poruka
156.444
pa da da sakriju strah i odglume srecu i zadovoljstvo..al sto sam upozno porodicu koja svaki cas plasira nesto shatro smesno..palamude nesto kao ozbiljno pa na svaka 2 minuta dezurni osmeh..jedni pred drugima se podjebavaju i kao smeju se tome..24/7 gluma

kreki samuraja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.031
imam dve teorije otkuda osmesi

1. kojoj sam manje sklona:
najtužniji ljudi se najviše smeju.
smeh je kao nada, postoji da bi oplemenio crknuto. ljudi su vrsta koja je sklona utopijama i trošenju energije na unapred osuđeno na propast. smeh je ironično kruna tog poriva.
mislim da nam kao vrsti dosta više pristaje plač, ali kako sve ima oponenta , postoji i smeh.

2. naša vrsta je možda ipak takva da sve ima svoj cilj; jednom sam pročitala da je neko u prošlosti hteo da zareži na nekoga ali se predomislio i onim što mi sada zovemo osmeh pokušao da prikrije prvobitnu nameru
barem je meni to najprihvatljivija teorija o osmehivanju koju sam čula

mina kristina

Primećen član
Poruka
867
Nekada je lakse lagati sebe i druge smehom, nego izraziti brigu ili strah. Umesto da kukamo kako je sve lose, katastrofalno i propalo, i da zapadamo u neki ocaj mi se smejemo, cisto mazemo sebi oci i ne shvatamo stvari toliko ozbiljno.
Eh kad bi svako shvatao sve ozbiljno i kukao nad time svakog dana, na sta bi to licelo.
Ma naravno. Kada slušam šta političari divane ja bih da se obesim, pa ipak rešim da se smejem dok se ne upiškim. Kada mi matori napravi neko sranje tipa: blatnjavih cipela ufura u kuću a napolju kiše nije bilo mesec dana, pa šta mi preostaje no da se smejem il' da ga utepam.
A najviše i od srca se smejem svaki put kada pogledam moje kuče i mače kako se igraju, gledajući sa strane ima se utisak da se kolju k'o Srbi i Hrvati, kad ono, samo čista ljubav sa pomalko grubosti, ali sve u granicama podnošljivosti, bez bola i bez patnje.:D

mina kristina

Primećen član
Poruka
867
do te meree
mislim naravno na ono besmisleno smejanje u sitacijama kada ili nema šta da se kaže ili se priča o trivijalnim stavrima
jel tradicionalno čovek samo krije svoje strahove i nesreću prihvatljivim oklopima ili šta
Iskreno, ja volim da se smejem svemu i svačemu, ponajviše sebi;)

Lollol

Poznat
Poruka
9.459
Ma naravno. Kada slušam šta političari divane ja bih da se obesim, pa ipak rešim da se smejem dok se ne upiškim. Kada mi matori napravi neko sranje tipa: blatnjavih cipela ufura u kuću a napolju kiše nije bilo mesec dana, pa šta mi preostaje no da se smejem il' da ga utepam.
A najviše i od srca se smejem svaki put kada pogledam moje kuče i mače kako se igraju, gledajući sa strane ima se utisak da se kolju k'o Srbi i Hrvati, kad ono, samo čista ljubav sa pomalko grubosti, ali sve u granicama podnošljivosti, bez bola i bez patnje.:D
Pa svi mozemo da kukamo, mogu ja da kukam kako nemam posla, a kako mi ne odgovara da putujem i placam gorivo 50 evra mesecno a da radim za 10 000 din 10 sati dnevno i subotom i nedeljom, a ne ide autobus vikendom, ali niko nece da mi pomogne ili da kaze "jao jadan ti", vec ce mi reci "sta kukas, ne smaraj".
Mozda guranjem pod tepih ne pravimo neku promenu na bolje, vec potiskujemo problem, ali to je "neki humor", neka ironija, a ne predavanje beznadju i ocaju, iako je mozda korak od toga. U svakom slucaju nije resenje, ali je fiks, jedna lepa obmana koja omogucava da prezivimo dan.
A koliko delotvorna i trajna na duze vremenske staze ostaje veliko pitanje.

Marijana.86

Primećen član
Poruka
991
Ja volim nasmejane ljude, gledam na to kao nešto pozitivno. :D Kad neko ume ili može da se nasmeje i kad mu nije baš do toga, to doživljavam kao neki optimizam. Isto tako, volim kad nekome uspem da izmamim osmeh na lice. :) A druga je stvar bezrazložno kliberenje i kikotanje, to već smatram neozbiljnošću i jednom vrstom nekulture.
Svakako treba znati meru, smehu nije svugde i uvek, mesto i vreme.

NeDoDiri

Domaćin
Poruka
4.570
Volim osmijeh i volim da se smijem,ali samo kad se tako osjećam..ljudi su se umorili od lažnih i namještenih osmijeha..zamislite samo trgovkinju u nekom supermarketu na kasi kojoj je u opisu posla da se svakom nasmiješi ..svi takvi osmjesi kao da se stapaju u nekakav beznadežni prostor u kom caruje neiskrenost,postvarenost čovjeka kao takvog..
Gajim (o)smijeh i ljubomorno ga čuvam od potrošenosti,onako čisto za sebe,isključivo radi topline koju ja osjetim kad je na mom licu :)

Party Boy

Iskusan
Poruka
5.353
do te meree
ljudi koji se cesto smeju zapravo kriju svoju tugu i probleme pred drugima......

Djika junior

Domaćin
Poruka
3.721
do te meree

Ja sam takva, pošteno rečeno. Naravno kada je neka ozbiljna situacija, ako je neko bolestan ili daleko bilo smrtni slučaj, tada se ne smejem. Ali to obično radim kada me neko provocira, ili ako je napeta situacija, tipa neko hože da se posvadja, ja se kao nasmejem i zakikotam i nećete verovati, dosta se smanji napetost. Ljudi bolje reaguju. Smeh je dobar.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.