sme li policajac da naziva mog psa kerom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U odgovor na pitanje postavljeno u naslovu teme:
Da, sme da ga nazove kerom. Ker nije pežorativan termin, a njegova upotreba u pežorativne svrhe je znak nedostatka obrazovanja, baš kao što i kuja nije pežorativan termin.
Postoji nešto što se zove kerovođa, to je čovek koji se brine o psima pri nekoj organizaciji ili instituciji ili imanju. Na primer, o lovačkim psima, pri lovu, itd.

Što se tiče prava policije pri zaustavljanju vlasnika pasa sa psima, još uvek smo u procesu usaglašavanja zakona sa preporučenom evropskom legislativom, a da ne pominjem da se ne samo jurisdikcija službi, nego i same službe menjaju od izbora do izbora.
Policajac se prema vlasniku odnosi kao prema svakom drugom građaninu, s tim što, (ja mislim, ali to treba proveriti) može da napiše kaznu ukoliko je pas bez povoca i korpe tamo gde je obavezno da psi imaju korpu i povodac; ukoliko vlasnik nije počistio izmet za svojim psom.
U slučaju da pas ugrožava ljude, u smislu da je policajac prisutan na licu mesta u trenutku kada pas napada čoveka, policajac sme i treba da reaguje u zaštiti ljudi, međutim, ja nisam čuo za takav slučaj.
Sve ostalo je izvan nadležnosti policije.

Ukoliko te neki policajac maltretira bez razloga, budi smirena, staložena, poslušaj šta ti kaže, zapamti broj značke i prijavi ga posle.
Dobra je ideja uvek imati pri sebi digitalni diktafon (bilo kao poseban uređaj, bilo na mobilnom telefonu), kojim snimaš razgovor (pri tome, nemoj da diktafon gurneš policajcu pod nos, nego ga drži u džepu, nenametljivo).

I savet za kraj. Kontaktiraj udruženje za zaštitu životinja u tvom mestu, oni bi trebalo da budu u toku sa obavezama i pravima policije i komunalnih službi.
 
Da, sme da ga nazove kerom. Ker nije pežorativan termin, a njegova upotreba u pežorativne svrhe je znak nedostatka obrazovanja, baš kao što i kuja nije pežorativan termin.

To da ker nije pezorativan termin malo ko zna i svi ka koriste kao takav. A inace bio pezorativan ili ne poenta je da policajac sme tako da ga nazove...moj od 4 kg je nazvan dzukelom. Dal je pezorativan ili ne ne zanima me, upotrebljava se kao takav i tako ga shvatam. Takodje tu nista ne mogu jer neizivljeni policajci kojima nista ne mozes su na svakom koraku.
 
U odgovor na pitanje postavljeno u naslovu teme:
Da, sme da ga nazove kerom. Ker nije pežorativan termin, a njegova upotreba u pežorativne svrhe je znak nedostatka obrazovanja, baš kao što i kuja nije pežorativan termin.
Postoji nešto što se zove kerovođa, to je čovek koji se brine o psima pri nekoj organizaciji ili instituciji ili imanju. Na primer, o lovačkim psima, pri lovu, itd.

Što se tiče prava policije pri zaustavljanju vlasnika pasa sa psima, još uvek smo u procesu usaglašavanja zakona sa preporučenom evropskom legislativom, a da ne pominjem da se ne samo jurisdikcija službi, nego i same službe menjaju od izbora do izbora.
Policajac se prema vlasniku odnosi kao prema svakom drugom građaninu, s tim što, (ja mislim, ali to treba proveriti) može da napiše kaznu ukoliko je pas bez povoca i korpe tamo gde je obavezno da psi imaju korpu i povodac; ukoliko vlasnik nije počistio izmet za svojim psom.
U slučaju da pas ugrožava ljude, u smislu da je policajac prisutan na licu mesta u trenutku kada pas napada čoveka, policajac sme i treba da reaguje u zaštiti ljudi, međutim, ja nisam čuo za takav slučaj.
Sve ostalo je izvan nadležnosti policije.

Ukoliko te neki policajac maltretira bez razloga, budi smirena, staložena, poslušaj šta ti kaže, zapamti broj značke i prijavi ga posle.
Dobra je ideja uvek imati pri sebi digitalni diktafon (bilo kao poseban uređaj, bilo na mobilnom telefonu), kojim snimaš razgovor (pri tome, nemoj da diktafon gurneš policajcu pod nos, nego ga drži u džepu, nenametljivo).

I savet za kraj. Kontaktiraj udruženje za zaštitu životinja u tvom mestu, oni bi trebalo da budu u toku sa obavezama i pravima policije i komunalnih službi.



Odakle si uzeo ovaj recept?
Da li si platio autorska prava?
Prevod je dobar.
Koliko si platio prevodiocu?


-Ker- je pezorativ,vulgarizam i dijalektizam.
 
Poslednja izmena:
U odgovor na pitanje postavljeno u naslovu teme:

Dobra je ideja uvek imati pri sebi digitalni diktafon (bilo kao poseban uređaj, bilo na mobilnom telefonu), kojim snimaš razgovor (pri tome, nemoj da diktafon gurneš policajcu pod nos, nego ga drži u džepu, nenametljivo).


Ja mislim da je dobra ideja nositi sa sobom i lap top lepo sve snimiti i odmah postaviti na yuotube da svi vidimo tog policajca ili poneti lepo dve koskice dati jednu svome psicu a drugu policajcu pa ce valjda biti kulturniji :hahaha:
 
Тема је супер, јер би нешто људи овдје могли и да науче: пас означава врсту (која има ихаха сорти), а „кер“ је израз који се користи за означавање ловачких паса. Дакле, није синоним, него подскуп, да се тако изразим. Многи људи користе ријеч „кер“ без имало увредљивости/омаловажавања, па чак, као што неко рече, и за сопственог кера или кера свог друга исл, али остаје истина да је у питању нетачност, тј. већина паса за које се каже „кер“ - није кер, него не-ловачки пас (дога, њемачки овчар, пудлице итд.)

Што се тиче да му персира, већина полицајаца не персира ни људима, премда би требала, али изгледа да је то намјенски направљено тако - ти ћеш по дифолту њему персирати, а он теби неће, тако да те као грађанина „спушта“ и даје ти до знања да је он сила, моћ, а ти - нико и ништа. Не можеш да га тужиш због тога, али можеш да му опростиш јер знаш да је - обични пандур.
 
Тема је супер, јер би нешто људи овдје могли и да науче: пас означава врсту (која има ихаха сорти), а „кер“ је израз који се користи за означавање ловачких паса. Дакле, није синоним, него подскуп, да се тако изразим. Многи људи користе ријеч „кер“ без имало увредљивости/омаловажавања, па чак, као што неко рече, и за сопственог кера или кера свог друга исл, али остаје истина да је у питању нетачност, тј. већина паса за које се каже „кер“ - није кер, него не-ловачки пас (дога, њемачки овчар, пудлице итд.)

Што се тиче да му персира, већина полицајаца не персира ни људима, премда би требала, али изгледа да је то намјенски направљено тако - ти ћеш по дифолту њему персирати, а он теби неће, тако да те као грађанина „спушта“ и даје ти до знања да је он сила, моћ, а ти - нико и ништа. Не можеш да га тужиш због тога, али можеш да му опростиш јер знаш да је - обични пандур.

Izvanredno objasnjenje.

Jakobe! Ti probaj,pa mi javi.
 
Policajac, kao ni bilo ko drugi, ne sme nikoga da ugrožava i povređuje.
U ovom slučaju- TEBI je nanesen DUŠEVNI BOL i imaš pravo da ga tužiš i dobiješ odštetu. A ako ti se ne cima po sudovima, napiši predstavku načelniku lokalne policijske uprave, pa neka poradi na vaspitavanju svojih radnika.
 
Naravno da je situacija glupa, i da je 'smešno' tužiti nekoga jer te je uvredio nazvavši tvog ljubimca 'kerom'... ali, i naravno da se drugačije niko ne može naučiti pameti. Svako mora da pazi šta priča na javnom mestu, naročito službena lica.
Zamislite kakav bi skandal napravila, na primer, Opra Vinfri- da njene ljubimce policajac nazove 'kerovima' ili 'džukelama'... i zamislite kako bi taj policajac prošao na sudu pred onim američkim sudijama što u toku rasprave drže svoje ljubimce u krilu ili na stolu.
 
pa moja drugarica koja pomaže životinjama i koja ih zaista voli,ne govori pas,nego ker
i?
jel neko treba da je tuži?
dajte ljudi,molim vas
sinoć je neka devojka prišla meni i komšinici i rekla svog drugaru ''Jao,vidi kerove'' i počela da ih mazi.
Jel trebao neko da je iznabada zbog toga?
Ne volim ni ja tu reč(ustvari,mrzim tu reč),ali ljudi imaju pravo da psa nazivaju kerom.
A ti pričaš o Amerikancima koji su dotle došli,da čovek mora da pazi da slučajno ne prdne,da ga neko ne bi tužio za gušenje......misiiim
Ja se naljutim kada neko mog psa nazove kerinom ili džukelom,a ne kerom...
 
Neko je već napisao da se termin KER odnosi na lovačke pse, naročito na goniče-VI FCI grupu. Mali broj ljudi to zna i samim tim veliki broj neukih ljudi, računajući tu i polupismene policajce (da, takvi dominiraju u "službama reda i mira") termin KER koriste u pežorativu. Cali je lepo napisao koja su ovlašćenja "organa" a policajci se interno, od strane svojih nadređenih, kažnjavaju na najefikasniji mogući način-po džepu! I što više "čvaraka" ima, to mu se veći procenat odbija od sledeće plate. A da policajci često prekoračuju svoja ovlašćenja, to svi znamo. Zaboga, znam za slučaj kad je policajac van dužnosti ušao u dvorište i iz službenog oružja upucao psa zato što je skočio na ogradu i zalajao i zarežao na njegovog neotesanog go.vnarčića od sestrića koji ga je prethodno tokom cele školske godine maltretirao i u odlasku u školu i u povratku iz škole prolazeći pored njegovog dvorišta. A pas je bio miran kao bubica, čak ni mog mešanca pekinezera nije napadao, nikakvu želju za dominacijom nije imao. Pa vi sad vidite da li je preuveličavanje žaliti se na policajce.

A spameri, padobranci i provokatori s posebna priča. :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top