smart tv..

Isto Samsung 58"smart i odlično radi već 7 godina, a srtari Sony 42" radi već 13 godina (nije smart, ali je Bravia). Materi sam isto uzeo Sony 42" smart, sa 5 godina garancije i kod nje radi puno a star je 7 godina.. Za kupovinu pitam da mi preporuče bivši učenici TV mehaničari i tehničari koji imaju servise za popravke TV-a itd..
I meni je zapela za oko cena i povoljni uslovi plaćanja kod ovog TV-a,,..pa sam

upravo pitao njih (INN elektronik servis) za taj TV
pozdrav svima...dali neko ima iskustva sa hisens televizorima...i sta mislite o ovom modelu tv https://www.tehnomanija.rs/televizo...-smart-tv-65-hisense-000000000001193154...ili mozda imate neku drugu marku tv za preoruku, hvala na pomoci

odgovor je:
+ Auuu, kinez, čist, najniža klasa, zaobiđite ga.

............- Ali piše garancija 5 godina?
+ Too što pišee,.. i na tarabi piše,..
 
odgovor je:
+ Auuu, kinez, čist, najniža klasa, zaobiđite ga.

............- Ali piše garancija 5 godina?
+ Too što pišee,.. i na tarabi piše,..
Pa gde se pravi većina elektronike?
I čipovi za njih?
Nije to više kao pre 40 godina, pa da je Sony pojam a ostali đubre.
Elektronika je uglavnom ista kod svih, sve su to čipovi nabavljeni od istih proizvođača.
Hisense je vodeći brend u Kini i Australiji, mislim i u Južnoj Africi, plus sami proizvode svoje ekrane.
Ne bi oni bili vodeći na onolikom tržištu da prave đubre...
 
Pa gde se pravi većina elektronike?
I čipovi za njih?
Nije to više kao pre 40 godina, pa da je Sony pojam a ostali đubre.
Elektronika je uglavnom ista kod svih, sve su to čipovi nabavljeni od istih proizvođača.
Hisense je vodeći brend u Kini i Australiji, mislim i u Južnoj Africi, plus sami proizvode svoje ekrane.
Ne bi oni bili vodeći na onolikom tržištu da prave đubre...
kako ti kažeš, :kpozdrav:..
ja ostajem na Sony-ju i Samsungu.
 
Ne pokušavam vas uvjeriti da prijeđete na Hisense, samo kažem da to ne može biti toliko
smeća koliko ti "stručnjaci" tvrde.
Ne znaš jesu li stručni,... to je najači servis ovdje, (INN elektronik).. moji dobri studenti koji to rade 30 godina,...

A kako da znam da ti nisi "stručnjak"? ,.. reci svoje mišljenje i pusti me,..
Imam pametnijeg i zabavnijeg posla :)
 
Kakvog?
Da menjaš citirani sadržaj tuđih poruka?
Poštovani, poruka prrimljena, ali je malo nejasna, molim razjasnite mi (može i PP)..
(i meni se neš' čudno dešavalo pa sam 4 puta ispravljao svoju poruku,.. kao da je neki auto-korekt uključen ...
nisam ja menjao citat - časna reč,.. neko drugi je,.. ili moderacija ili softver!

a ovo radim trenutno,.. igram se,..
https://forum.krstarica.com/search/766324/

pa ne volim da prekidam,.. :kpozdrav:
 
Isto Samsung 58"smart i odlično radi već 7 godina, a srtari Sony 42" radi već 13 godina (nije smart, ali je Bravia). Materi sam isto uzeo Sony 42" smart, sa 5 godina garancije i kod nje radi puno a star je 7 godina.. Za kupovinu pitam da mi preporuče bivši učenici TV mehaničari i tehničari koji imaju servise za popravke TV-a itd..
I meni je zapela za oko cena i povoljni uslovi plaćanja kod ovog TV-a,,..pa sam

upravo pitao njih (INN elektronik servis) za taj TV


odgovor je:
+ Auuu, kinez, čist, najniža klasa, zaobiđite ga.

............- Ali piše garancija 5 godina?
+ Too što pišee,.. i na tarabi piše,..
Немаш појма!
 
pozdrav svima...dali neko ima iskustva sa hisens televizorima...i sta mislite o ovom modelu tv https://www.tehnomanija.rs/televizo...-smart-tv-65-hisense-000000000001193154...ili mozda imate neku drugu marku tv za preoruku, hvala na pomoci
The Hisense A6 Series is an okay budget TV, but it has limited features and disappointing picture quality, especially if you're in a dark room. It's an okay choice for a secondary display in a bedroom or office, but there are much better options available for about the same price.
The Samsung AU8000 is much better than the Hisense A6H. The Samsung has a much higher contrast ratio, so blacks look black instead of gray in a dark room, and it has much better black uniformity. The Samsung also has better reflection handling and higher peak brightness, so it looks a bit better than the Hisense in a bright room
bolji i jeftiniji: https://www.tehnomedia.rs/samsung/product/crystal-uhd-4k-smart-tv-2021-au8000__UE43AU8072UXXH
 
Poslednja izmena:
Hisense uopste nije toliko los. Ja uzeo kevi evo ima....ne znam, par godina-ni momenta se nisam pokajao...Hisense je slicno kao Xiaomi-kinez ali brand name kinez-"punokrvan Kinez" Samsung verovatno jeste bolji ali toliko i skuplji-dok danasnji Sony ne znam je li isyti kvalitet kao pre...U LG pak treba ubosti dobru klasu i dobar primerak. Srazmerno ceni-Hisense VREDI! >vise ngoe Fox, Vox, Vivax i sl.
 
The Hisense A6 Series is an okay budget TV, but it has limited features and disappointing picture quality, especially if you're in a dark room. It's an okay choice for a secondary display in a bedroom or office, but there are much better options available for about the same price.
The Samsung AU8000 is much better than the Hisense A6H. The Samsung has a much higher contrast ratio, so blacks look black instead of gray in a dark room, and it has much better black uniformity. The Samsung also has better reflection handling and higher peak brightness, so it looks a bit better than the Hisense in a bright room
bolji i jeftiniji: https://www.tehnomedia.rs/samsung/product/crystal-uhd-4k-smart-tv-2021-au8000__UE43AU8072UXXH
kako bolji i jeftiniji kada je ovaj samsung što si linkovao 43 on je linkovao duplo veći 65 Hisense?
 
Ne želim ja da te ubedim da pređeš na Hisense, samo kažem da ne može da bude baš toliko
đubre koliko ovi "stručnjaci" tvrde.
ne radi se samo o cipovima, ima tu i elektronike, lemova..
generalno jaci brendovi imaju stroziju kontrolu kvaliteta a i ugradjuju kvalitetnije komponente.

ali naravno da i manje zvucni brendovi imaju kvalitet..ja na primer imam beko sporet kupljen pre 18 godina jer je jedini u prodavnici imao dimenzije koje su mi odgovarale i evo radi, jos se nije kvario :D
 
Eto sad i Samsung ne valja LOL. Koji je, pritom uz LGja prozvodjac panela i mogobrojne elektronike-memorija, chipova itd.
Ovo najviše boli snobove koji crkavaju za sonijem 😋

Sony’s wonderful new OLED TV is mostly the work of LG Display
Screenshot_2023-03-20-10-38-52-824_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 
Pate još od 80tih soni je bio status u društvu. Statusni simbol.

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Сноб
Сноб је особа која људе априорно сматра инфериорним у односу на себе из широког спектра разлога, као што су претпостављени интелект, богатство, образовање, порекло, или слично. За ту врсту особа у српском језику се употребљавају изрази покондирена тиква или скоројевићи, у идентичном значењу као и израз сноб.

Оксфордски речник енглеског налази појаву речи snab у документу из 1781, са значењем - обућар шкотског порекла. Веза између речи snab, која се такође записивала и као snob, и њеног познатијег значења које се појавило у Енглеској педесетак година касније није директна.

Познатија, мада данас дискредитована прича о пореклу говори да је израз snob коришћен у реномираној енглеској средњој школи Итон, у деветнаестом веку, када су синови из новообогаћених грађанских породица у већем броју почели да се уписују у ову школу. Такви студенти енглеских универзитета, који су били пореклом из грађанског друштва називали су се не-племићи. Уз име дечака из грађанских породица је зато дописивано snob. Сноб је дакле, реч која је у српски језик дошла из енглеског језика, са скоро истом формом изговора и значења. Корен речи сноб налази се у латинском језику (sine nobilitate - неплемић, грађанин без племићког порекла). Скраћеница те две речи је (s.nob - сноб - неплемић)

Време снобова карактеристично је за прелазне периоде - када једна друштвена класа замењује другу класу на „кормилу“ друштва, када се нова класа није још довољно еманциповала, није створила сопствену културу, нити афирмисала свест о себи, а стара класа не може да се помири са својом судбином да мора да се повуче. Тада се у појединим сферама друштвене културе и свести јављају трагикомичне ситуације: тзв. „скоројевићи“ желе да остваре културно изједначење на вишем нивоу - остварење културне и друштвене промоције, док већ промовисани снобови настоје да се још више одвоје и повећају културну и социјалну дистанцу. Снобизам се задржао и у савременом друштву.
 

Back
Top