Smanjenje brzine na telekom adsl?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Demonology

Primećen član
Poruka
750
Da li je moguce?
Zovem uporno i cekam po 20-30 min operatere i na kraju pukne veza.
Imala sam 2mb/s,sada su ubrzali na 4 mb/s i placam isto,nekih 2400rsd.
Meni je sasvim dovoljno 2 mb/s za surfovanje i ponekad skinem neki film.
Da li je smanjenje uopste moguce bez potpisivanja nekakvih ugovora?
Ono,dobar dan,ja bih da smanjim brzinu neta.
Hvala unapred.
 
2400dindzi za 4mb/s?
Ja placam 1350 din za 6mb/s i to kablovski net, fantastican protok i brzina..adsl cesto puca veza, bas kod Telekoma

Za to su u velikoj meri zasluzni radijatori ;)

Mada i SBB nije sjajan, prava istina je da se ne zna ko je gori ;)

Bogami mnogo znaci ako ti ne treba ta brzina a sigurno je tako

Ma nisu svi klosari kao sto mi mislimo, ima u ovoj lopovskoj drzavi jos ljudi koji imaju para.

bez 6mb/s nista..skida film za 15 min

Da, da to u idealnim uslovima, a u vecini slucajeva, tih 6 mega bita po sekundi ti nista nevredi, isti djavo ko da imas i 4 npr, ili 2....
 
I ja sam se tako obradovao kad su povecali sa 1Mb/s na 1.5 ali sa njom su povecali i cenu sa 1286 na 1390din [verat] :( ,sta da se radi nastavio sam da placam,al sa 1.5 sam zadovoljniji nego pre,tada mi je stalno neki youtube snimak seckao,sada svaki stigne da ucita
nikada ne bih mogao da koristim kablovski zbog proste cinjenice da se ip adresa ne moze resetovati,tj. moze ali posle koliko dana ???
 
I ja sam se tako obradovao kad su povecali sa 1Mb/s na 1.5 ali sa njom su povecali i cenu sa 1286 na 1390din [verat] :( ,sta da se radi nastavio sam da placam,al sa 1.5 sam zadovoljniji nego pre,tada mi je stalno neki youtube snimak seckao,sada svaki stigne da ucita
nikada ne bih mogao da koristim kablovski zbog proste cinjenice da se ip adresa ne moze resetovati,tj. moze ali posle koliko dana ???

Dobro ali uzmi u obzir da ti i dalje placas manje nego pre sto su placali korisnici lelekomovih usliga, bilo je oko 1450 ako se nevaram... ;)

Ja mislim da kada dodje red na tebe, nekad prokine odma, nekad nece po ko zna koliko :D

Samo da onaj sbb daje neke modeme sa antenicama za bezicni, a ne one budjave, poso bi napravili, ahhhhhhh, ne mogu prezaliti :dash:
 
I ja sam se tako obradovao kad su povecali sa 1Mb/s na 1.5 ali sa njom su povecali i cenu sa 1286 na 1390din [verat] :( ,sta da se radi nastavio sam da placam,al sa 1.5 sam zadovoljniji nego pre,tada mi je stalno neki youtube snimak seckao,sada svaki stigne da ucita
nikada ne bih mogao da koristim kablovski zbog proste cinjenice da se ip adresa ne moze resetovati,tj. moze ali posle koliko dana ???

Posto nisi platio uslugu 'stalna ip adresa' - ona se menja svaki put kad ugasis sve, pa kad palis... Sto znaci - probaj da neki put preko noci ugasis sve, i komp i modem/ruter ;)
 
Mada i SBB nije sjajan, prava istina je da se ne zna ko je gori ;)

Da, da to u idealnim uslovima, a u vecini slucajeva, tih 6 mega bita po sekundi ti nista nevredi, isti djavo ko da imas i 4 npr, ili 2....

Sta fali sbb-u? Daleko najpouzdaniji net od svih. Iskoriscenje kapaciteta veze po 95% (kod adsl-a bude oko 80, wireless... pogodite sami), prekidi veze su skoro nepostojeca i vrlo kratka pojava... Iskoriscenje veze je zakucano na oko 95% jos od kada flat paketi nisu imali ni 0,5 mbita - a ja nisam video nikakve radove na prosirivanju kapaciteta.

Za torente je jedino ogranicenje da li ih salje dovoljan broj ljudi. Neki put ne moze ni 50 kbajta a neki put tera i celih 700.
Nekakav test je jedino kad se uradi prosto 'save as' sa nekog sajta :)
 
Posto nisi platio uslugu 'stalna ip adresa' - ona se menja svaki put kad ugasis sve, pa kad palis... Sto znaci - probaj da neki put preko noci ugasis sve, i komp i modem/ruter ;)

nisi ukapirao ja inace gasim sve,ne bih uzimao kablovksi posto ja na adsl-u kod skidanja jdownloaderom ne cekam na vremensko ogranicenje po partovima,nego se automatski resetuje ip cak i bez gasenja rutera,drugim recima sta je bolje,skinuti jedan part od 200mb nekih 15min pa resetovati ip za minut i preci na sledeci part ili skinuti ga za 3min (kablovski) pa onda cekati pola sata da bi skinuo sledeci,ovom logikom ja sam 1.5 brze skinem nego neko sa 4Mb/s,al i to je relevantna stvar,neko koristi torrente,preminum naloge dok ja ne
 
Poslednja izmena:
Brate mnogo se tripujete kao ako nesto skinete za 5 min do jaja je..mislim zabole me za dz wireless nek mi skida mesec dana..skido sam i preko dial upa od 97e godine..samo se ubrzava nesto za cim nema preko potrebe

:ok: :ok: :super:

Tako je brate, dzaba ti i 50 po sekundi, kada nemozes da izvuces, nemas premium ;), ili nebitno mozes da izvuces max 2 puta u 7 dana ako skidas svaki dan non stop :)
 
nisi ukapirao ja inace gasim sve,ne bih uzimao kablovksi posto ja na adsl-u kod skidanja jdownloaderom ne cekam na vremensko ogranicenje po partovima,nego se automatski resetuje ip cak i bez gasenja rutera,drugim recima sta je bolje,skinuti jedan part od 200mb nekih 15min pa resetovati ip za minut i preci na sledeci part ili skinuti ga za 3min (kablovski) pa onda cekati pola sata da bi skinuo sledeci,ovom logikom ja sam 1.5 brze skinem nego neko sa 4Mb/s,al i to je relevantna stvar,neko koristi torrente,preminum naloge dok ja ne

Ma dobro... moze sad da se kombinuje sve i svasta, ako je prosti save as onda sve leti, ako je torent, zavisis od dostupnosti :)
 
Nista osim ovog adsl-a.:(
Taman sam se obradovala kad su ubrzali,reko da vratim na 2 i ustedim skoro 1000rsd,jer je najjeftiniji paket kostao 1200 ili 1300 din,a ona brzina mi sasvim odgovarala.Film se skidao za 50-ak min.
Nista od toga...:(
Nema veze,plac(k)acu kao i do sad...

Dok traje ugovor, trebalo bi da je moguca promena ali samo na visu tarifu... Nakon isteka ugovora mozes da biras da li ces uopste nastaviti da koristis njihove usluge, kao i tarifu... Sto znaci, mozes da se prebacis na manji protok, ali samo ako ti je istekao period na koji je potpisan ugovor...

Ako ti je bitan protok, tih 2,5mbps mnogo znace i 600 dinara nisu velike pare za taj "dodatak"... Ako ti protok nije bitan, znaci dovoljan ti je od 1,5mbps, onda nema svrhe bacati ni tih 600 dinara,,,

S obzirom da su komentari poceli da skrecu od sustine teme i da je odgovor dat, tema ide pod kljuc... :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top