Small talk (teen)

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
upražnjavate li, volite li ili se gnušate ćaskanja?
znate ono sa frizerkom na stolici, sa taksistom, sa kondukterom, sa trafikantkinjom?
kakvo je vreme, gde ćeš a NG, al je skupoća, što su ti dobre patike...........
 
e, majke mi, mnogo me to nervira...msm, ono, cuti, sta ima da pricamo koj' ****, zavrsimo to sto ima, i do vidjenja...bas danas, kod frizera "sta ima ? gde ces za novu? ****, palac..." ili, dok sam cekao, lik pored mene, koga nikad u zivotu nisam video, mi objasnjava kako je neverovatno sto je danas 15 stepeni, a sutra ce da bude 1...uuu jeeeee...

dobro, ja inace jesam kuler po prirodi, i ne volim mnogo da pricam, ali stvarno ne kontam, sta je to u ljudima zbog cega im je neprijatno da malo cute, sta ih tera da ******u o stvarima koje ni njih same ne interesuju, samo da bi ispunili tu DIVNU tisinu...
 
ja to užasno mrzim.
specijalno kad odem kod lekara
i kad mi nije ni do čega,
a neko pokušava da stupi u neki kontakt, ili šta.

ja to prezirem. želim samo da obavim to što treba i da odem.
 
Nikad ni sa kim ne ulazim u konverzaciju tog tipa

Recimo, kad frizer krene s pričama (dajem primer), odgovorim sa "aha", "okej", "pa dobro" i ućutim. Pisao sam ovde već o tome u temi "šta sve mrzimo". Gnušam se toga. Mrzim ljude u tim situacijama koji imaju potrebu da melju, melju kao vodenice.

Što se mene samog tiče, umem da ćutim satima, ponekad i danima. Recimo, u srednjoj je bilo dana kad (pošto me niko od profesora nije ni prozivao na času) nisam progovarao nijednu jedinu reč.

S druge strane, obožavam da pričam kad me tema dotakne, kad pokrene nešto u meni, i to su na neki način verbalne lavine, bujica informacija. Umem da se derem od uzbudjenja, a ako se radi o razvijanju nekog plana odmah hoću da se bacim u realizaciju. Takve razgovore najviše i volim. Imam običaj da bez prestanka pričam satima, ako je slušalac dovoljno pažljiv. Jednom sam na telefonu satima bez prestanka pričao o nekoj temi ortaku, dok mu se nije smučilo pa me otkačio uz neki sumnjiv izgovor.

Nisam baš dobar u razgovoru u svakodnevnim temama i neprijatno mi je kad me neko pita o tome da li imam devojku recimo, i kad krene da zbija šale na taj račun, kao recimo jedan stariji rodjak, u fazonu: "oho, jesi upoznao buduću taštu, kad će svadba ovo ono", i onda krene da me bocka. Nije mi neprijatno, nego se ne snalazim, nemam tu palanačku duhovitost u sebi.

Intezivne dijaloge vodim samo sa ljudima sa kojima delim polje interesovanja, a slušam samo one koji imaju više autoriteta od mene u odredjenoj oblasti.

P.S. Setio sam se jednog primera kad sam bez prestanka pričao o pisanju rok pesama jednom mladjem rodjaku (sati su u pitanju), i u jednom momentu sam užasno jako lupio rukom o sto, da se čulo u susednoj sobi, pa je došlo do odredjene reakcije.
 
Najvise volim da caskam sa pijanim matorcima u opskurnim kafanama pred fajront , ono dal ce Putin zveknuti Ukrajnu , sta se karalo u Mariboru 69', ko je iz komsiluka ***** , a kome je sin narkoman i lopov ... i slično , a i sa kafe kuvaricama je uvek do jaja chat zato sto sve znaju bolje od ozne , u svakom preduzecu obavezno sa njima prvo ostvarujem kontakt .
 
Poslednja izmena:
meni to ne smeta, zato sto ljudi koji tako zapocinju razgovore uglavnom samo ocekuju slusanje, a to mi nije problem...ubacim negde neku recenicu i ja, tek da se zna da sam ziva...
mada s obzirom da me ne bi mnogo potreslo kada bi sutra pao meteor i izbrisao kompletnu ljudsku rasu, nzm zasto izgledam druzeljubivo...u duze dijaloge se upustam uglavnom kada je u pitanju rasprava o necemu sto me zanima, ili o necemu sto me ne zanima, ali o cemu posedujem znanje...
u svakom slucaju kada neko vec zapocne taj smal talk I go with the flow, jer prosto i sama nekad imam osecaj da bi mi bilo lakse da razgovaram sa potpunim strancem, nego sa svim ljudima koje znam...a i nisam namcor...:D
 
ааал сте дивљи... једном таксиста увртео да сам старија, почео да ми прича о милошевићу нешто, ја само климам главом :hahaha:
ма ћаскам са свима z:lol:
 
Pošto sam izuzetno nedruželjubiva i nad*kana osoba, mrzim da pričam sa bilo kime koga ne poznajem.
A čak i da se znam s nekim, bolje da sedim u neprijatnoj tišini, nego da pričam nešto koliko samo da pričam.
Doduše, neki put s rodbinom i moram da upražnjavam prazno ćaskanje, da bih ih ispoštovala i tako to.
 
Najvise volim da caskam sa pijanim matorcima u opskurnim kafanama pred fajront , ono dal ce Putin zveknuti Ukrajnu , sta se karalo u Mariboru 69', ko je iz komsiluka ***** , a kome je sin narkoman i lopov ... i slično , a i sa kafe kuvaricama je uvek do jaja chat zato sto sve znaju bolje od ozne , u svakom preduzecu obavezno sa njima prvo ostvarujem kontakt .

Jes vala ti matorci sto locu ispred drakstora uvece pa kada prodjem pored njih kad se vracam kuci vode dubokumne razgovore o tome koliko su se domaci politicari nakrali i sta bi bilo kada bi Rusi i Ameri zaratili z:D

btw. tema. Drazeljubavia sam osoba i sa svima volim da udjem u pricu.Sasvim je nebitno da li je frizerka ili dok putujem busem negde van BG-a pa sedim sa nekim i uletim u neku pricu...jedino ne volim kada me taksisti smaraju sa nekim njihovim glupostima
 
Poslednja izmena:
Jes vala ti matorci sto locu ispred drakstora uvece pa kada prodjem pored njih kad se vracam kuci vode dubokumne razgovore o tome koliko su se domaci politicari nakrali i sta bi bilo kada bi Rusi i Ameri zaratili z:D

btw. tema. Drazeljubavia sam osoba i sa svima volim da udjem u pricu.Sasvim je nebitno da li je frizerka ili dok putujem busem negde van BG-a pa sedim sa nekim i uletim u neku pricu...jedino ne volim kada me taksisti smaraju sa nekim njihovim glupostima

Mislim da sada vidim šta je uzrok svih tvojih nedostataka.

Preterana komunikativnost.
 
Malo mi je bzv taj small talk sa nekim potpuno nepoznatim osobama, za koje znam da ih verovatno necu nikada vise necu videti, posebno ako se zamislim u tom trenutku :lol: (uopste mrzim kada me neko prekine kada se zamislim, sa npr "sto si se zamislio?", sta tebe koj ***** zabole sto sam se zamislio :lol:)


A ovako npr sa drustvom koje vidjam skoro svakodnevno, uvek dobro dodje
 
Jes vala ti matorci sto locu ispred drakstora uvece pa kada prodjem pored njih kad se vracam kuci vode dubokumne razgovore o tome koliko su se domaci politicari nakrali i sta bi bilo kada bi Rusi i Ameri zaratili z:D

btw. tema. Drazeljubavia sam osoba i sa svima volim da udjem u pricu.Sasvim je nebitno da li je frizerka ili dok putujem busem negde van BG-a pa sedim sa nekim i uletim u neku pricu...jedino ne volim kada me taksisti smaraju sa nekim njihovim glupostima

ja gotivim to, dok nisu neke politicke i slicno smor teme..
taxisti su najajci, kolko puta sam ja riknjavao od smeha dok baja prica sta mu se sve desilo otkad vozi taxi..znaci neporcenjivo..:D

Ti taxisti su "mac sa dve ostrice " , neki su stvarno ok i zanimljivi za slusanje , a neki tako *****ju , smarajaju i dave da ti dodje da izadjs iz kola na pola puta , a prakicno si osudjen da slusas . :(
 
Ja volim da se vozim u taksiju, nekako mi je lakse da razmisljam i da ne mislim ni o cemu van, jer ne poznajem vozaca, i onda me mnogo iznervira ako on krene nesto da prica obicno neke gluposti npr kako je hladno isl
 

Back
Top