Slučajno mu isplatili 330 puta veću platu

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.000
Radniku jedne od najvećih mesnoprerađivačkih tvrtki u Čileu slučajno je isplaćen milionski iznos umesto uobičajene plate, koja iznosi 500 dolara.
To je greška koju je on iskoristio.
Nakon što mu je na račun legao 165.398.851 dolara umesto uobičajenih 500, radnik je preko advokata raskinuo ugovor o radu i nestao.
Kompanija u kojoj je radio podnela je tužbu protiv radnika..

Obzirom da nije njegova krivica da li kompanija moze da natera radnika putem zakona da vrati novac
Šta biste vi uradili da se nadjete u ovakvoj situaciji :lol:

money-ge1d28e61d_1280-1-750x425.jpg

https://bizportal.rs/biz-info/svet/...-u-kojoj-je-radio-i-nestao-bez-traga-i-glasa/

Poslednja izmena od moderatora:

The_Night_Hawk

Buduća legenda
Poruka
30.797
Radniku jedne od najvećih mesnoprerađivačkih tvrtki u Čileu slučajno je isplaćen milionski iznos umesto uobičajene plate, koja iznosi 500 dolara.
Nakon što mu je na račun legao 165.398.851 dolar umesto uobičajenih 500, radnik je preko advokata raskinuo ugovor o radu i nestao.

Obzirom da nije njegova krivica da li kompanija moze da natera radnika putem zakona da vrati novac
пребацио бих кеш на офшор рачун на Бахамима и нестао...

jolemisa

Elita
Poruka
20.159
Nakon što mu je na račun legao 165.398.851 dolar umesto uobičajenih 500, radnik je preko advokata raskinuo ugovor o radu i nestao.

Uradio isto sto i on.

canavaro

Primećen član
Poruka
694
165 hiljada i nije neka suma sa kojom mozes da nestanes i inas dovoljno za ceo zivot... ali u Nemackoj se pre 2 god. desio slucaj da je coveku kao dividenda
za akcije umesto 3 centa po akciji prebaceno na racun 3 miliona € po akciji, tako da mu je umesto 50€ na racun leglo preko 5 milijardi €!

https://www.br.de/radio/bayern1/fuenf-milliarden-auf-dem-konto-100.html

e to je vec lova sa kojom moze da se nestane zauvek! 🤪
greska se desila u petak, a pare je banka povukla nazad u ponedeljak.
teoretski imao je sanse da za ta dva dana zbrise negde sa parama.
pitanje je jedino kako? 5 milijardi keša ne bi mogao da podigne sve i da hoce, ni jedna banka mu ne bi to isplatila.
prebacivanje para na drugi racun isto nije opcija jer se parama udje u trag.
jedino sto je mogao je mozda da kupi kripto, tu nema nazad, kad pare odu otisle su i on ostaje anoniman kao vlasnik kripta, to ne bi mogli da mu uzmu nazad, jedino da im sam on vrati.
ali sta onda i da je uspeo? jedan takav beg da bi bio uspesan, morao bi dugo da se planira (lazni papiri, lazni identitet, zemlja gde ga nece traziti, sta ces raditi tamo da ne upadas u oci sa svojim bogatsvom, itd.), ovako preko noci mislim da je nemoguce.
sada je sve pokriveno kamerama, gde god da bi krenuo kolima usnimili bi ga negde, avionom mora da se identifikuje... vozom/busom mozda bi imao sanse da ostane anoniman, ali kad tad bi morao da predje neku granicu...
slusao sam tog coveka jednom na radiju, ukljucili su ga bili u program. mislim da je rekao da je tek u nedelju uvece video da ima 5 milijardi na racunu i vec narednog dana su bile nestale :neutral:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
45.915
Inače meni i još desetorici kolega se desilo da su pogrešili platu koja nije bila mala

pa dva puta toliko...

naime, obračun je žešće kasnio iz nama nepoznatuh razloga, i onda naravno udri pa raspali...

sms info o plati stiže taman pred zatvaranje pošte i ja trk u istu...

izvinim se službenici što dolazim u poslednjih pet minuta ali eto stigla uplata...

prvo je ljutito uzela bankarsku karticu, (a jbg razumem je ali...)
umetnula u terminal...

i uz razrogačene oči ljubazno upitala:
"GOSPODINE, KOKIKO ŽELITE?"

Ja se nasmehem, kažem "dajte mi pola a ostalo neka na računu" :smeker:

Sutradan odem do šefa kom je iznos bio još veći i rekao da se i on šokirao... Naravno pitao da li sam podigao sve ili... Rekoh ma stornirajte ono,počela u pošti da me islivljava sa "Gospodine" :lol:

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
39.927

money-ge1d28e61d_1280-1-750x425.jpg
pitao bih ga kako bi on reagovao, da banka njegovoj bivsoj zeni greskom prebaci tri puta vecu alimentaciju

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.000
nesto si zeznula.
nije mu leglo 165 miliona nego 165 hiljada
svuda u vestima a ima ih bar 10 pise da je milionski iznos ..i u vestima Krstarice pise cifra 165.398.851dolara
https://bizlife.rs/radnik-kompanija-isplata-cile-165-miliona-dolara/

a na twiteru pise sledece sto znaci da je cifra 65.398.851 dolar a da su mediji preneli pogresno
165.398.851 su cileanski pezosi..sada bi trebalo taj iznos preracunati u dolare
ali kako god i 65.hiljada je prilicna cifra
Clip.jpg

kojekude2022

Ističe se
Poruka
2.805
A ekonomski pismeni da znaju:
- Da je najmanja mera dolara cent, njegov stoti deo. Isplata dakle može biti sa maksimalno dve decimale. Tako da se plata ne može isplatiti u npr 856,321$.
- Firma je čielanska, plate se isplaćuju u lpkalnom bankarskom sistemu i logično je da je isplata u lokalnoj valuti, a to nije $.
- Skoro nijedna firma na svetu nema na jednom računu preko 150mil $
- U većim firmama, tetkica kucačica nema neograničen limit za puštanje pojedinačnog naloga za prenos

Ovo je kao da čitam pdf Zabava ili Zanimljivosti ili temu Tabloidiotluci na Politici.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.