Slovenski jezici

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.745
Koliko je samo bogatstvo korena slovenskih jezika, koliko se on razgranao, a svaka grana ima melodičan i potpuno autentičan izraz.

Poljski, češki, slovački, ruski, jugoslovenski jezici, beloruski, ukrajinski ...

Pa dijalekti tih jezika ...
I svaki je prepoznatljiv i kao original i kao slovenski.

Predivno.

Koliko je samo bogatstvo korena slovenskih jezika, koliko se on razgranao, a svaka grana ima melodičan i potpuno autentičan izraz.

Poljski, češki, slovački, ruski, jugoslovenski jezici, beloruski, ukrajinski ...

Pa dijalekti tih jezika ...
I svaki je prepoznatljiv i kao original i kao slovenski.

Predivno.
I ne Zna se koji je izrazajnijI i na kojem od njih pjesma jace udara. I jos ne mogu da shvatim zasto Slovake razumijem tako dobro I zasto Bregovic u izvodjenju Kaje poljakinje zvuci mnogo moc o.i uvijek sam zalio sto ne postoji neki slovenski esperanto i hopla kaze mi tip Postojiii.

Poslednja izmena od moderatora:
Ovaj slovenski esperanto se sveo na srpski sa čudnim naglaskom. Baš sam ponosan, znači da mi govorimo najsavršenijom varijantom slovenskog jezika.
priznaj da je mocan. ja Sam imao priliku da budem u nekom hotelu gdje su ovakvi odrzavali neki skup. Sokirao sam se . Meni zvuci kao Kad slovenac ili ceh govori nasim jezikom bez gramatickih pravila i promjena i sl

priznaj da je mocan. ja Sam imao priliku da budem u nekom hotelu gdje su ovakvi odrzavali neki skup. Sokirao sam se . Meni zvuci kao Kad slovenac ili ceh govori nasim jezikom bez gramatickih pravila i promjena i sl
Ne znam da li si video, uklonjeno je, ali bilo je ovde komentara koji bi postojanje tako nekog univerzalnog slovenskog jezika odmah proglasili za panslavizam, a panslavizam za idiotizam.

Tako da se ja ne bih javno oduševljavao, jer i to nekoga nervira. Voleo bih da ova tema bude pozitivna, mi Sloveni imamo sa čim da se ponosimo.

Hejtera na sve strane ... 🙄

Back