Slovenacko drzavljanstvo

Ako je tako, nema sanse da dobijes drzavljanstvo na osnovu mesta rodjenja u SLO. Tada je to bila Jugoslavija, osim toga nemas genetsko poreklo iz SLO i jos ti je otac radio u vojsci.
Jedini nacin je da ako si sportista igras u nekom njihovom klubu, ili da otvoris svoju firmu u SLO , tako steknes radnu i boravisnu dozvolu, pa nakon par godina, apliciras za vizu, a to naravno zavisi od tebe, kako ces se pokazati u njihovoj zemlji .Ako se drzis propisa, za par godina mozes dobiti i drzavljanstvo
 
rodjen sam tamo. Ziveo do 5. godine i od tada nazalost u Srbiji :) salim se, naravno.

Jel zna neko kako do slovenackog drzavljanstva? Koliko je potrebno da budem u Sloveniji? Imam rodjaka tamo, za smestaj bih lako.

Hvala.
pa i kod mene je ista situacija sto se tice mesta rodenja,isto imam sestru od strica tamoa po novom zakonu moras da zivis tamo najmanje 10 god.da bi ostvario prava na sva dokumenta a tako i na drzavljanstvo
 
- Na Googlu upiši Google Slovenija
--- na Googlu Slovenija upiši pridobitev državljanstva
Skuvaj kafu, zapali jednu i čitaj ,čitaj

Slovenija je u dodeli državljanstva jako restriktivna.Moj savet ti je da prvo pokušaš da središ radnu dozvolu, zatim stalni boravak i posle 8 god. imaš mogućnost da dobiješ državljanstvo.
 
- Na Googlu upiši Google Slovenija
--- na Googlu Slovenija upiši pridobitev državljanstva
Skuvaj kafu, zapali jednu i čitaj ,čitaj

Slovenija je u dodeli državljanstva jako restriktivna.Moj savet ti je da prvo pokušaš da središ radnu dozvolu, zatim stalni boravak i posle 8 god. imaš mogućnost da dobiješ državljanstvo.

Hvala na savetu. :hvala:


Vojno lice - lose. :thumbdown:

nije vojno lice :ok:
 
Ako je tako, nema sanse da dobijes drzavljanstvo na osnovu mesta rodjenja u SLO. Tada je to bila Jugoslavija, osim toga nemas genetsko poreklo iz SLO i jos ti je otac radio u vojsci.
Jedini nacin je da ako si sportista igras u nekom njihovom klubu, ili da otvoris svoju firmu u SLO , tako steknes radnu i boravisnu dozvolu, pa nakon par godina, apliciras za vizu, a to naravno zavisi od tebe, kako ces se pokazati u njihovoj zemlji .Ako se drzis propisa, za par godina mozes dobiti i drzavljanstvo

Teško za par godina da se na glavu nasadiš z:mrgreen:
 

Back
Top