sloboda ili veza

sloboda ili veza


  • Ukupno glasova
    54
  • Anketa je zatvorena .
Iskreno, sad u ovim godinama najvise bih volela biti sama ni za kog emotivno vezana, zakonski i verski pogotovo, nezavisna finansijski, stambeno i na sve druge nacine. Imam decu pa ne bih tragala za nekim genetski dobrim materijalom (takvog sam vec nasla, dobro je posluzio svrsi :) ), samo bih s vremena na vreme s nekim malo ludovala, malo se glupirala, imala dobar seks, prijatan vikend i od ponedeljka opet sama...
Steta sto sam zakasnela. :(
 
ja sam za slobodne veze...
a to znači dok sam sa nekim u vezi sa njim sam i ni sa kim drugim, što očekujem i od partnera
al da veze mogu lako da se raskinu, bez mučenja, ucenjivanja, itd isl

to nije slobodna veza..nego samo veza..

tema: (za) sada sam potpuno zadovoljna u vezi u kojoj sam..
i u toj vezi ja ne osecam da mi fali sloboda..
ne gusimo se medjusobno..imam sasvim dovoljno svog prostora
svoje drustvo, svoja interesovanja..hobije..
i pod sta vi svrstavate slobodu..
pod...da se karam sa jos nekim ili da izadjem na pice sa drugaricom?
jer ne podrazumeva svako isto..
 
Poslednja izmena:
pa kad si sa pravom osobom..onda je to prava sloboda
u vezi kad pronadjes osobu koja u tebi podrzava tebe, koja te ne prilagodjava sebi niti od tebe ocekuje da postanes neko drugi to je sloboda
osoba koja u tebi gaji tebe...to je osoba koja je istovremeno i sloboda

da li je to moguce?
misim, molim odgovore dokazane u praksi, a ne zelje:lol:
 
da li je to moguce?
misim, molim odgovore dokazane u praksi, a ne zelje:lol:

Da odgovorim onako bosanski:
Jest' al' u ...... :p

Ljudi su sebicni i od kako postoje sve prilagodjavaju sebi, od poplave Nila za navodnjavanje neplodnog tla, preko udara groma na kom peku meso sve do partnera od kojeg bi napravili ono sto bi im onako najvise prijalo, obicno je to privlacan, obrazovan, poslusnik, doduse onaj koji privredjuje, s kojim se zivi ali ipak u sustini poslusnik.
 
da li je to moguce?
misim, molim odgovore dokazane u praksi, a ne zelje:lol:[/QUOTE

primer?
ja sam osoba koja ima puno...puno energije, osoba koja reaguje na muziku, koja reaguje na druge ljude, osoba koja voli da se druzi, KOJA VOLI I DA BUDE SAMa I DA CITA I PISE.i sto sta
prava osoba sa osmehom gleda kad ja ustanem da djsukam i ne pravi izraze lica kao da mu je kriv ceo svet sto svi muskarci ovog sveta gledaju kako skakucem,,jer zna da sam njegova...osecAM SE SLOBODNO JER ZNAM DA MI VERUJE I IMA POVERENJA DA TO NE RADIM NI ZBOG DRUGOG VEC SAMO ZBOG SEBE...JER TO VOLIM
da kad pozelim da odem tri dana negde sama, da mi kaze da razume tu moju potrebu da budem sama sa svojim mislima i sa sobom, a da ne konstruise u glavi zasto i sa kim idem
da cita ono sto sam napisala i da mi iskreno kaze sta misli, da se raduje svakoj mojoj napisanoj reci,,a ne da moje pisanje dozivljava konkurenciju koja ga odvaja od mene
da prihvati da volim guzvu i ako ne voli guzvu i puno ljudi da me pusti da u tome ja uzivam..u druzenjima
za uzvrat,,,,prihvatam i fudbal i prijatelje i samovanja i nedruzenja i njegove potrebe i zelje
Kopromis ne ugorozava slobodu....ali kompromis nije siva boja jer kompromis nikad nije kombinacija dve zelje,,vec jednom jedna jednom druga zelja
pronaci takvog koji pusti jer zna da sam tu uvek i kad nisam tu ..tu pored njega..to je to..to je veza puna povernjea i slobode da svako od nas bude posebna jedinka,,jer to i jeste sustina ostati svoj
zene po prevailu kad udju u vezu sa nekim toliko se prilagode partneru da ne znaju kao Dzulija Roberts u filmu Odbegla mlada kakva jaja voli da jede
Dakle zelim to...da znam kakva jaja volim
 
Poslednja izmena:
to nije slobodna veza..nego samo veza..

tema: (za) sada sam potpuno zadovoljna u vezi u kojoj sam..
i u toj vezi ja ne osecam da mi fali sloboda..
ne gusimo se medjusobno..imam sasvim dovoljno svog prostora
svoje drustvo, svoja interesovanja..hobije..
i pod sta vi svrstavate slobodu..
pod...da se karam sa jos nekim ili da izadjem na pice sa drugaricom?
:confused:
podrazumeva da se vidjas sa jos nekim, bez obzira da i u pitanju *******, ili emotivna veza, ili neki treci mix.
kafa sa drugaricom ubraja se u osnovne ljudske slobode, valjda?
 
Da odgovorim onako bosanski:
Jest' al' u ...... :p

Ljudi su sebicni i od kako postoje sve prilagodjavaju sebi, od poplave Nila za navodnjavanje neplodnog tla, preko udara groma na kom peku meso sve do partnera od kojeg bi napravili ono sto bi im onako najvise prijalo, obicno je to privlacan, obrazovan, poslusnik, doduse onaj koji privredjuje, s kojim se zivi ali ipak u sustini poslusnik.

eto vidite kake mi kompromise pravimo i slushamo zene zarad dobrobiti chovjechanstva!!!
 
to nije slobodna veza..nego samo veza..

tema: (za) sada sam potpuno zadovoljna u vezi u kojoj sam..
i u toj vezi ja ne osecam da mi fali sloboda..
ne gusimo se medjusobno..imam sasvim dovoljno svog prostora
svoje drustvo, svoja interesovanja..hobije..
i pod sta vi svrstavate slobodu..
pod...da se karam sa jos nekim ili da izadjem na pice sa drugaricom?

pa ovo što si ti opisala, ja doživljavam kao slobodnu vezu----
uz to da može lako da se raskine

ili:think: možda ćeš reći da je sloboda u vezi?:think:
 
:confused:
podrazumeva da se vidjas sa jos nekim, bez obzira da i u pitanju *******, ili emotivna veza, ili neki treci mix.
kafa sa drugaricom ubraja se u osnovne ljudske slobode, valjda?

pa ne pod obavezno..
mada smo mi ovde sve emancipovane, slobodne, nezavisne, keri bredso zene..
postoje, znas, i neke
koje ne smeju da izadju uvece sa drugaricom na pice..
i koje moraju da lazu ako kupe neki komad garderobe..da su je dobile od drugarice..

pa ovo što si ti opisala, ja doživljavam kao slobodnu vezu----
uz to da može lako da se raskine

ili:think: možda ćeš reći da je sloboda u vezi?:think:

po meni je otvorena\slobodna veza..
kada ja izlazim i sa dugim muskarcima i on sa drugim zenama..
a to lako raskidanje..
pa valjda svaka veza moze da se raskine :neutral:
a to koliko je lako..zavisi od emocija koje imate jedno prema drugome..

edit: podrzavam samo monogamu vezu..
 
Poslednja izmena:
u prevodu veza ne iskljucuje slobodu,,,za mene nije sloboda biti sa nekim a izlaziti i sa jos nekim..to meni nije sustina
meni uopste nema potrebe da jedno drugo iskljucuje ali ne onako kako se ovde tumaci..ovde se po difoltu odmah ukljucuje i neka treca osoba..a to nije nuzno niti potrebno
 
u prevodu veza ne iskljucuje slobodu,,,za mene nije sloboda biti sa nekim a izlaziti i sa jos nekim..to meni nije sustina
meni uopste nema potrebe da jedno drugo iskljucuje ali ne onako kako se ovde tumaci..ovde se po difoltu odmah ukljucuje i neka treca osoba..a to nije nuzno niti potrebno

Evo ja imam drugara koji se ozenio pre godinu dana i nestade covek......ne sme ni na pivce jedno da ode ili da svrati do mene. To je katastrofa. Al eto njemu kao lepo. Valjda.
 

Back
Top