Слобода говора је неотуђиво људско право, осим ако...

Слобода говора је неотуђиво људско право, осим ако...

  • Вређа нечију политичку припадност

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    13
Samo dokazati da ni u SAD ne postoji neograničena sloboda govora. Lijepo je što to i sama priznaješ.

Да, али нико не тврди да у САД постоји неограничена слобода.

Него је тврдња да је у неким друштвима (УСА, УК, ЕУ, Аустралија) та слобода већа него у другим друштвима (БРИКС, СРЈ).
 
Потпуно се слажем да границе требају постојати. Слобода није исто што и анархија. Границе постоје у цивилизованом свету да би тај свет такав и опстао.
Са друге стране, нисам претерано одушевљен тренутно постављеним границама слободе говора.
Ако кажем да ми се не свиђа нека религија, онда ја ширим говор мржње?
Још мало па ће бити увреда ако некоме кажеш добар дан.
Једном кад се постави граница, људи ће је злоупотребљавати и за најмање ствари се вређати.
 
Ако кажем да ми се не свиђа нека религија, онда ја ширим говор мржње?

Не шириш говор мржње, али онда мораш да живиш са тим да ти припадници на пример те религије неће остати дужни.

У основи људи би желели да могу да кажу шта хоће, али да им жртве не узврате.

Ево примера:

Неки конзервативац у САД каже "Мислим да би Попишуље требало да живе у кухињи и рађају ђецу".

Онда му феминсткиње узврате: "Стоко назадна срам да те буде, не треба жене да живе у кујни него ти у подруму назадњаку један назадни".

Онда али он каже: "Види како су оне мене напале, човек не може бре данас ни слободу говора да има. Мене у подрум хоће да затворе, упомоћ полиција, ово је удар на мене иаднога".
 
Пример 2.

Неки примитивац у Француској каже: "Види на шта личи овај свет данас, педерчине и жентурчине коло играју, све би ја то преваспитао у камповима за лечење мои ти".

Онда му али прозвани одговоре: "Ма море да једеш ти што се не једе ђубре једно примитивно".

А онда он каже: "Е у Русији бих имао право све да вас избичујем и попишам, а овде не смем, то је знак да је Европа пропала". У међувремену му социјалне службе узму дете јер је по цео дан пијан у кући прокоцкао дечији додатак и оставио гладно дете да вришти у ћошку.

Онда Руптли каже: "Недемократске НВО владе на западу отима конзервативном оцу дете јер је рекао да не воли Феминизам".

И ви у то поверујете.
 
Мислим да сам ја жртва таквих ограничења.

Верватно... тако то бива у данашњем свету.....

Они који ограниче говор огранише и деловање ... другима .. док за себе слободу омниговорљивости и омниделовања подразумевају.
 
Не шириш говор мржње, али онда мораш да живиш са тим да ти припадници на пример те религије неће остати дужни.

У основи људи би желели да могу да кажу шта хоће, али да им жртве не узврате.

Ево примера:

Неки конзервативац у САД каже "Мислим да би Попишуље требало да живе у кухињи и рађају ђецу".

Онда му феминсткиње узврате: "Стоко назадна срам да те буде, не треба жене да живе у кујни него ти у подруму назадњаку један назадни".

Онда али он каже: "Види како су оне мене напале, човек не може бре данас ни слободу говора да има. Мене у подрум хоће да затворе, упомоћ полиција, ово је удар на мене иаднога".

Vreme je da te ozenimo....nesto ovako tradicionalno :mrgreen:

 
Не шириш говор мржње, али онда мораш да живиш са тим да ти припадници на пример те религије неће остати дужни.

У основи људи би желели да могу да кажу шта хоће, али да им жртве не узврате.

Ево примера:

Неки конзервативац у САД каже "Мислим да би Попишуље требало да живе у кухињи и рађају ђецу".

Онда му феминсткиње узврате: "Стоко назадна срам да те буде, не треба жене да живе у кујни него ти у подруму назадњаку један назадни".

Онда али он каже: "Види како су оне мене напале, човек не може бре данас ни слободу говора да има. Мене у подрум хоће да затворе, упомоћ полиција, ово је удар на мене иаднога".

И шта је урадила полиција ?
 
Dobar primer je ono kad je Hrišćanin spalio kurane.

Obama je rekao da je to njegova sloboda govora.

Ta fora ne bi prošla u EU, koja ima istoriju govora hejta koji se pretvara u holokaust.

Daj me podseti, biće da nisam taj dan bio u školi! Hitler nije na vlast došao govrom mržnje i obećanjem da će spaljivati Jevreje? Ili jeste? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
Имаш тоталну слободу говора.
Изговориш апсолутну лаж и тиме осудиш некога на робију.
Ти кажеш да имаш слободу говора, па чак и кад говориш неистину.
Немаш никакву кривицу.

Има ли то баш смисла?
Где то осуђују на основу нечије изговорене речи, ваљда су потребни и неки докази?
 
?? Pa izgovorene reči su DOKAZ da te OSUDE ako nema slobode govora! :bravo:
Ahm....
Svedoci.jpg

https://www.pravniportal.com/lazno-svedocenje/
 

Back
Top