pivosok
Buduća legenda
- Poruka
- 26.396
SLOBODAN MILOŠEVIĆ:
"Republici Srpskoj smo slali 50 odsto našeg budžeta, to su tri plate po stanovniku ove zemlje, što je dosta, dosta je”
U Haškom tribunalu u toku je suđenje Momčilu Perišiću, bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije, kojeg optužnica tereti za zločine u Zagrebu, Sarajevu i Srebrenici koji su se desili u periodu od 1992. do 1995. a koje su počinili Vojska Republike Srpske i Vojska Republike Srpske Krajine. Tužilaštvo je dokazivalo da je Perišić efektivnu kontrolu ostvarivao tako što je pružao finansijsku, logističku, kadrovsku i drugu podršku Vojsci Republike Srpske i Srpskoj vojsci Krajine i imao pravo da odlučuje o unapređenjima i prestanku službe onih njihovih pripadnika koji su u te vojske upućeni posredstvom 30. i 40. kadrovskog centra VJ.
Ostatak teksta mozete procitati u linku ispod
http://www.sredisnjabosna.com/kolumne/3000-qzatamnjeniq-transkripti-kako-je-miloevi-financirao-rat-u-rh-i-bih.html
Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izjavio je da su završeni pregovori sa Rusijom o kreditu od 200 miliona dolara za finasiranje budžetskog deficita.
"Kamatna stopa je oko 3,6 odsto, odnosno dolarski libor plus 2,95 procentnih poena. To je najpovoljniji kredit, ako se izuzmu krediti međunarodnih finansijskih institucija", rekao je Cvetković u intervjuu za 500. broj Ekonomist magazina, koji izjazi sutra.
On je dodao da pre povlačenja tog novca sporazum o zajmu moraju da ratifikuju parlamenti Srbije i Ruske Federacije.
http://www.krediti.rs/vesti/cvetkovic-poznati-uslovi-ruskog-kredita-za-budzet/6453/
Slobina Srbija bila je pod svim mogucim vrstama sankcija , slala je 50% svoga budzeta Srbima u BIH i Hrvatskoj i to bez ikakvog stranog zaduzivanja , koje u to vreme nije bilo moguce. Pomoc je slata u hrani , oruzju , lekovima . Krajiski i Bosanski Srbi u to vreme prakticno i da nisu imali proizvodnju .Sve potrebno je dolazilo iz Srbije . Naravno Srbija nije nikad bila ekonomska velesila da se ta pomoc zanemari. U Srbiji je vladalo tesko vreme , ali da li bi mogli zamisliti situaciju da danasnja Srbija par godina izdvaja 50 % budzeta za prekodrinske Srbe. Tadickistan (danasnja Srbija ) ne moze da funkcionise bez dodatnog zaduzivanja . Mozete zamisliti kako bi reagovala Tadiceva Srbija u slucaju muslimanske agresije na RS. Srbija ne moze sama sebe da isfinansira , a kamoli neki rat. Jos jedan vazan podatak . Srbija je imala oko 9000 ljudi u administraciji u Slobino vreme , dok taj broj danas iznosi oko 30 000 . Ironija je to da su Dosmanlije kritikovale glomaznu Slobinu administraciju
Pitanje za forumase glasi , Koliko ce biti potrebno godina da Srbija dostigne nivo iz 90-ih godina ?
"Republici Srpskoj smo slali 50 odsto našeg budžeta, to su tri plate po stanovniku ove zemlje, što je dosta, dosta je”
U Haškom tribunalu u toku je suđenje Momčilu Perišiću, bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije, kojeg optužnica tereti za zločine u Zagrebu, Sarajevu i Srebrenici koji su se desili u periodu od 1992. do 1995. a koje su počinili Vojska Republike Srpske i Vojska Republike Srpske Krajine. Tužilaštvo je dokazivalo da je Perišić efektivnu kontrolu ostvarivao tako što je pružao finansijsku, logističku, kadrovsku i drugu podršku Vojsci Republike Srpske i Srpskoj vojsci Krajine i imao pravo da odlučuje o unapređenjima i prestanku službe onih njihovih pripadnika koji su u te vojske upućeni posredstvom 30. i 40. kadrovskog centra VJ.
Ostatak teksta mozete procitati u linku ispod
http://www.sredisnjabosna.com/kolumne/3000-qzatamnjeniq-transkripti-kako-je-miloevi-financirao-rat-u-rh-i-bih.html
Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izjavio je da su završeni pregovori sa Rusijom o kreditu od 200 miliona dolara za finasiranje budžetskog deficita.
"Kamatna stopa je oko 3,6 odsto, odnosno dolarski libor plus 2,95 procentnih poena. To je najpovoljniji kredit, ako se izuzmu krediti međunarodnih finansijskih institucija", rekao je Cvetković u intervjuu za 500. broj Ekonomist magazina, koji izjazi sutra.
On je dodao da pre povlačenja tog novca sporazum o zajmu moraju da ratifikuju parlamenti Srbije i Ruske Federacije.
http://www.krediti.rs/vesti/cvetkovic-poznati-uslovi-ruskog-kredita-za-budzet/6453/
Slobina Srbija bila je pod svim mogucim vrstama sankcija , slala je 50% svoga budzeta Srbima u BIH i Hrvatskoj i to bez ikakvog stranog zaduzivanja , koje u to vreme nije bilo moguce. Pomoc je slata u hrani , oruzju , lekovima . Krajiski i Bosanski Srbi u to vreme prakticno i da nisu imali proizvodnju .Sve potrebno je dolazilo iz Srbije . Naravno Srbija nije nikad bila ekonomska velesila da se ta pomoc zanemari. U Srbiji je vladalo tesko vreme , ali da li bi mogli zamisliti situaciju da danasnja Srbija par godina izdvaja 50 % budzeta za prekodrinske Srbe. Tadickistan (danasnja Srbija ) ne moze da funkcionise bez dodatnog zaduzivanja . Mozete zamisliti kako bi reagovala Tadiceva Srbija u slucaju muslimanske agresije na RS. Srbija ne moze sama sebe da isfinansira , a kamoli neki rat. Jos jedan vazan podatak . Srbija je imala oko 9000 ljudi u administraciji u Slobino vreme , dok taj broj danas iznosi oko 30 000 . Ironija je to da su Dosmanlije kritikovale glomaznu Slobinu administraciju
Pitanje za forumase glasi , Koliko ce biti potrebno godina da Srbija dostigne nivo iz 90-ih godina ?
