Sloba - velemajstor vs Tadic amater

Koliko ce biti potrebno godina da Srbija dostigne nivo iz 90-ih

  • za 10 godina

  • za 20 godina

  • za 50 godina

  • nikad ,a ni tad

  • Srbija je vec iznad nivoa 90-ih


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
SLOBODAN MILOŠEVIĆ:
"Republici Srpskoj smo slali 50 odsto našeg budžeta, to su tri plate po stanovniku ove zemlje, što je dosta, dosta je”

U Haškom tribunalu u toku je suđenje Momčilu Perišiću, bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije, kojeg optužnica tereti za zločine u Zagrebu, Sarajevu i Srebrenici koji su se desili u periodu od 1992. do 1995. a koje su počinili Vojska Republike Srpske i Vojska Republike Srpske Krajine. Tužilaštvo je dokazivalo da je Perišić efektivnu kontrolu ostvarivao tako što je pružao finansijsku, logističku, kadrovsku i drugu podršku Vojsci Republike Srpske i Srpskoj vojsci Krajine i imao pravo da odlučuje o unapređenjima i prestanku službe onih njihovih pripadnika koji su u te vojske upućeni posredstvom 30. i 40. kadrovskog centra VJ.
Ostatak teksta mozete procitati u linku ispod
http://www.sredisnjabosna.com/kolumne/3000-qzatamnjeniq-transkripti-kako-je-miloevi-financirao-rat-u-rh-i-bih.html
Sloba.2982.jpg

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izjavio je da su završeni pregovori sa Rusijom o kreditu od 200 miliona dolara za finasiranje budžetskog deficita.

"Kamatna stopa je oko 3,6 odsto, odnosno dolarski libor plus 2,95 procentnih poena. To je najpovoljniji kredit, ako se izuzmu krediti međunarodnih finansijskih institucija", rekao je Cvetković u intervjuu za 500. broj Ekonomist magazina, koji izjazi sutra.

On je dodao da pre povlačenja tog novca sporazum o zajmu moraju da ratifikuju parlamenti Srbije i Ruske Federacije.

http://www.krediti.rs/vesti/cvetkovic-poznati-uslovi-ruskog-kredita-za-budzet/6453/

srpski%20borat%20tadic%20ni%20kosovo%20ni%20evropa.jpg


Slobina Srbija bila je pod svim mogucim vrstama sankcija , slala je 50% svoga budzeta Srbima u BIH i Hrvatskoj i to bez ikakvog stranog zaduzivanja , koje u to vreme nije bilo moguce. Pomoc je slata u hrani , oruzju , lekovima . Krajiski i Bosanski Srbi u to vreme prakticno i da nisu imali proizvodnju .Sve potrebno je dolazilo iz Srbije . Naravno Srbija nije nikad bila ekonomska velesila da se ta pomoc zanemari. U Srbiji je vladalo tesko vreme , ali da li bi mogli zamisliti situaciju da danasnja Srbija par godina izdvaja 50 % budzeta za prekodrinske Srbe. Tadickistan (danasnja Srbija ) ne moze da funkcionise bez dodatnog zaduzivanja . Mozete zamisliti kako bi reagovala Tadiceva Srbija u slucaju muslimanske agresije na RS. Srbija ne moze sama sebe da isfinansira , a kamoli neki rat. Jos jedan vazan podatak . Srbija je imala oko 9000 ljudi u administraciji u Slobino vreme , dok taj broj danas iznosi oko 30 000 . Ironija je to da su Dosmanlije kritikovale glomaznu Slobinu administraciju
Pitanje za forumase glasi , Koliko ce biti potrebno godina da Srbija dostigne nivo iz 90-ih godina ?
 
Bile su 2 godine 90.-tih kada se dobro živelo.94.-ta zbog avrama i 98.-ma...Toga se ja sećam ostalo je bilo ili jako loše ili se životarilo na ivici.Te 2 godine su pak bile mnogo bolje nego ovo danas.Nije to bilo realno zbog slabosti države kao ni danas što nije realno kad tadić baljezga o liderstvu u regionu.
 
Bile su 2 godine 90.-tih kada se dobro živelo.94.-ta zbog avrama i 98.-ma...Toga se ja sećam ostalo je bilo ili jako loše ili se životarilo na ivici.Te 2 godine su pak bile mnogo bolje nego ovo danas.Nije to bilo realno zbog slabosti države kao ni danas što nije realno kad tadić baljezga o liderstvu u regionu.

Procitaj prvi tekst. Sloba je slao ogromnu pomoc prekodrinskim Srbima , naravno da je zakinuo Srbe u Srbiji . Mozes zamisliti kakvo je opterecenje slati pola budzeta kao pomoc
 
Kažem ti čega se ja sećam na osnovu svog iskustva lično...Šta god mislio o Slobi kao političaru ne mogu da negiram ono što sam lično iskusio...Naravno da se slalo i rasipalo to je komunistički manir skupa i svuda ''prisutna'' država koja ustvari postoji samo na papiru a novac umesto u jačanje državnih instituacija ide u džepove ljudi koji su im bili na čelu.
 
Kažem ti čega se ja sećam na osnovu svog iskustva lično...Šta god mislio o Slobi kao političaru ne mogu da negiram ono što sam lično iskusio...Naravno da se slalo i rasipalo to je komunistički manir skupa i svuda ''prisutna'' država koja ustvari postoji samo na papiru a novac umesto u jačanje državnih instituacija ide u džepove ljudi koji su im bili na čelu.

Ма пусти бре ову тему. Очигледно је ово један од оних којима је увек Милошевић крив за све. Па и после 50 година њему ће бити Милошевић крив за све. Само опуштено и игнориши тему
 
Објективно, живело се боље него данас.
Намети нису били оволики, власт је била далеко социјално одговорнија, а о стручности кадрова да не говоримо. Данас је власт препуна вајних еХперата који све знају, а уствари ништа не знају.
С обзиром да на то колико су задужили државу, бојим се да тај степен незадужености из 90-их нећемо више никад повратити.
А самим тим и нада да приврдни раст крене је такође изневерена.
 
Слоба и Тадић - ДВА СРПСКА ЗЛА......................Данас им партије и формално у коалицији....лоши увек пронађу лоше.

Не можеш да поредиш данашњи СПС и онај СПС који је предводио Милошевић.
У данашњем је заостао онај кадар који у Милошевићевом не би имао никакву значајнију улогу , изузев Мркоњића који је очито љига првокласна.

А разлике између данашњег СПС-а и ДС-а нема.
 
Слоба и Тадић - ДВА СРПСКА ЗЛА......................Данас им партије и формално у коалицији....лоши увек пронађу лоше.

Tako je Vračarac, dva ogromna zla. Jedno je prošlo, ali drugo došlo. teško je reći koje je veće. U vreme prvog, direktno smo to osetili na koži, a u ovo vreme, pored toga što osećamo sad, tek će da nam bude loše.
 
Не можеш да поредиш данашњи СПС и онај СПС који је предводио Милошевић.
У данашњем је заостао онај кадар који у Милошевићевом не би имао никакву значајнију улогу , изузев Мркоњића који је очито љига првокласна.

А разлике између данашњег СПС-а и ДС-а нема.
Дачић, Шијаковић, Мрка, Шкундрић, Славица....све су то била велика СПС имена и тада.
уз то додај све оне који су тада вршили власт, били за све питани, који су се богатили.....и који су одмах 6. октобра променили страначки дрес или се приклонили жутима (Томићи, Миркец, Лилић, Гајевићка, цео ЈУЛ.......) и онда тек постаје јасно колика је багра и тада била на власти баш као што је и сада....жути и СПС - ИСТИ
 
Poslednja izmena:
Pa s' obzirom da je Slobino vreme bilo ono gde su preduzeca uzimale kredite od drzavnih banaka da bi isplatila plate, tesko da cemo ponovo dostici taj nivo.

Mozemo jedino da dostignemo nivo davanja para koje nemamo visokoobrazovanim kadrovima koji rade za drzavu.
 
Poslednja izmena:
Slicne teme su vec otvarane..Mozda je dobro otvoriti anketu - da li vam je bilo bolje pre 2000 ili posle.

Srbija je 90-ih bila u mnogo goroj politickoj poziciji, sa sankcijama, ratovima..itd, a cini mi se da sada vrlo malo ljudi to uzima u obzir kada poredi 90te i danas.

Danas nema ni sankcija, ni ratova, sad smo demokratija (kao da pre nismo bili :roll:) a zivimo kao bednici, u svakom smislu.

Proslo je 10 god. od 5 okt. i i dalje se za sve neuspehe i na celokupno stanje jos uvek vade na Milosevica a sigurno ce to raditi i narednih godina.
Ne kazem da su 90ih cvetale ruze, ali uzimajuci u obzir sve okolnosti - od politickih do ekonomskih..itd - danas je gore.
 
Дачић, Шијаковић, Мрка, Шкундрић, Славица....све су то била велика СПС имена и тада.

Дачић је био обичан порпарол странке и даље од тога не би ишао, у то сам сигурна.
Слично је и са Шкундрићем, Славицом и Шијаковићем...Мркоњић, да.
Иначе, Славица је заједно са Банетом Ивковићем учествовала у убеђивању Милошевића да се пропусти Ђинђићу и Чеди у руке по питању Хага. За то је награђена данашњом функцијом.
 
Slicne teme su vec otvarane..Mozda je dobro otvoriti anketu - da li vam je bilo bolje pre 2000 ili posle.

Srbija je 90-ih bila u mnogo goroj politickoj poziciji, sa sankcijama, ratovima..itd, a cini mi se da sada vrlo malo ljudi to uzima u obzir kada poredi 90te i danas.

Danas nema ni sankcija, ni ratova, sad smo demokratija (kao da pre nismo bili :roll:) a zivimo kao bednici, u svakom smislu.

Proslo je 10 god. od 5 okt. i i dalje se za sve neuspehe i na celokupno stanje jos uvek vade na Milosevica a sigurno ce to raditi i narednih godina.
Ne kazem da su 90ih cvetale ruze, ali uzimajuci u obzir sve okolnosti - od politickih do ekonomskih..itd - danas je gore.

Сагласна... :)
 

Back
Top