Quantcast

Slikovito objasnjenje sta je politika

Poruka
4.146
Jedan Rus, jevrejskog porijekla, dobio je dozvolu da emigrira u Izrael. Na aerodromu u Moskvi, pri kontroli prtljaga, ruski carinik među stvarima ugleda Lenjinovu bistu pa ga upita:
- Šta je ovo?
Jevrejin:
- Pitanje "šta je ovo" je pogrešno, druže. Trebali ste pitati: Ko je ovo? Ovo je drug Lenjin. On je postavio osnove socijalizma, donio Rusima prosperitet. Ja ga nosim kao uspomenu na te slavne dane!
Ruski carinik postiđen kaže, izvolite prođite.

Na aerodromu u Tel Avivu, ponovo carinik pita za bistu:
- Šta je ovo?
Jevrejin:
- "Šta je ovo" je pogrešno pitanje, gospodine. Treba da pitate: Ko je ovo? Ovo je Lenjin. Zlikovac zbog koga sam ja, kao Jevrejin, morao napustiti Rusiju. Nosim ovu bistu kako bih ga svaki dan proklinjao.
Izraelski carinik će na to:
- Oh, izvinite! Prođite.

Kada je stigao kući, Jevrejin je bistu stavio na sto. Pozvao je rodbinu na večeru. Jedan rođak ga upita:
- Ko je ovo?
Jevrejin:
- Dragi moj, "ko je ovo" je pogrešno pitanje. Trebao si pitati šta je ovo? Ovo je deset kilograma 24-karatnog zlata, bez carine i poreza.

POUKA: Politika je: o istoj stvari, zavisno od publike, pričati na različit način. I rezultat neće izostati!

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.724
Ова руско јеврејска скаска у покушају говори да онај ко је измислио није никада био ни на аеродрому у Москви, ни на аеродрому у Тел Авиву, јер на контроли пртљага оба аеродрома одавно постоје детектори метала :)

А и што рече колега у коментару изнад, комунистичка статуа од злата :)

литл ту мач

Mystic+

Legenda
Poruka
51.061
Није виц у погрешним и наивним поцедурама, већ је виц како су сви глупи, а само Јевреји мудри, паметни и сналажљиви.

"Летели Србин, Рус и Амер авионом, и ја не знам како иде тај виц, али знам да је Србин победио."

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.241
Ова руско јеврејска скаска у покушају говори да онај ко је измислио није никада био ни на аеродрому у Москви, ни на аеродрому у Тел Авиву, јер на контроли пртљага оба аеродрома одавно постоје детектори метала :)

А и што рече колега у коментару изнад, комунистичка статуа од злата :)

литл ту мач
Znas sta bi ti moderni srpski pametnjakovici rekli, zlato nije metal...zlato je zlato...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.