Slike i video aviona i aerodroma

36879_61602886_LIBERATOR-MC.jpg
 
Sem Chui i A380 pre neki dan...vraća nadu malo aktivan aerodrom :mrgreen:


Какво место за прославу 40-тог дивног дана :)

Пар детаља ми запало за око:
1) оно скенирање зеница... са тим сам се одавно сусретао у Дохи, Маскату, Дубаију и на Хитроу у Лондону. Модерно, фенси, помало застрашујуће и без онога што оставља "хјуман тач"
2) у салону се почастио са моетом... одеш у салон, саспеш 2 боце ако имаш капацитета да апсорбујеш и већ исплатиш карту прве класе :)
 
Сунце ти.... какво полетање са аеродрома Константин Велики у Нишу :eek:

Овај ИЛ 62 је косио ниско растиње на прагу писте



V1,rotate and gear up u 2 sekunde :rotf:

Ili su žešće podbacili u računu tereta ili su kasno dali pun gas. Ovo je na ivici katastrofe bilo ali bukvalno.
 
Poslednja izmena:
V1,rotate and gear up u 2 sekunde :rotf:

Ili su žešće podvbacoli u računu tereta ili su kasno dali pun gas. Ovo je na ivici katastrofe bilo ali bukvalno.

Поготово ако су у карго одељку биле пуце :)

Него насмејао ме један од коментара испод видеа типа... плаћамо целу писту и такву хоћемо и да искористимо :)
 
Још један занимљив видео полетања, направљен у пилотској кабитни у условима смањене видљивости (ноћ + магла) на лету од Београда ка Амстердаму


Alal vera na ovome...

Inače posle silnih simulacija ima čovek osećaj da bi mogao da leti sa ovom ticom...jedino ne diram MCDU toliko kao u stvarnosti i naravno ne radim tako detaljan checklist ali generalno znaš šta rade u svakom trenutku. Dobro ne bih mogao onnne kalkulacije pre leta da odradim....Svestan sam da realno ima tu mnogo mnogo više ali ako bude stani pani ne daj Bože....:mrgreen:

Inače ovo je pretpostavljam A319 ili su zalomili onaj jedan A320? Iste su im komande potpuno ne mogu tako da provalim. Ne piše u opisu,mislim za ovako dobar klip nije zgoreg malo proširiti...ono makar 3 reda da stavi čovek u opis. A mogao je i engleski prevod da stavi mislim da bi imao solidan broj pratilaca. Pilot direktno postavio ili snimao za nekog?
 
Inače ovo je pretpostavljam A319 ili su zalomili onaj jedan A320?


319... каже у пар наврата

Alal vera na ovome...

Inače posle silnih simulacija ima čovek osećaj da bi mogao da leti sa ovom ticom...jedino ne diram MCDU toliko kao u stvarnosti i naravno ne radim tako detaljan checklist ali generalno znaš šta rade u svakom trenutku. Dobro ne bih mogao onnne kalkulacije pre leta da odradim....Svestan sam da realno ima tu mnogo mnogo više ali ako bude stani pani ne daj Bože....:mrgreen:

Inače ovo je pretpostavljam A319 ili su zalomili onaj jedan A320? Iste su im komande potpuno ne mogu tako da provalim. Ne piše u opisu,mislim za ovako dobar klip nije zgoreg malo proširiti...ono makar 3 reda da stavi čovek u opis. A mogao je i engleski prevod da stavi mislim da bi imao solidan broj pratilaca. Pilot direktno postavio ili snimao za nekog?

Приметио сам да често поставља клипове из кабине током лета и допадају ми се снимци. Пази када ми није досадно да одгледам/одслушам цео без премотавања.. Мени не смета енглески, једино ми смета јак акценат холанђанке из контроле лета када даје инструкције како да приђу авиомосту.
Иначе солидна попуњеност, обзиром да је лет током новембра у ово лудо време.. 79 путника
 
Знаш шта ти је фора ... ова слика само привлачи очи, али када се нађеш на таквом месту нађеш се и у дилеми шта да радиш када прође прво одушевљење призором, јер је на таквом месту очајно досадно. Мало се прошеташ, дивиш призору и то је то..

Био, видео доживео .. додуше не са оваквим авиончићем... до коралног острва сам стигао катамараном или џетијем како га тамо зову
 
Знаш шта ти је фора ... ова слика само привлачи очи, али када се нађеш на таквом месту нађеш се и у дилеми шта да радиш када прође прво одушевљење призором, јер је на таквом месту очајно досадно. Мало се прошеташ, дивиш призору и то је то..

Био, видео доживео .. додуше не са оваквим авиончићем... до коралног острва сам стигао катамараном или џетијем како га тамо зову

Ima mesta za frižider sa pivom i klopom pozadi,muzika na telefonu a imam još par ideja za ubijanje vremena ali to ću sa Ninom posle :mrgreen:
 
Траст ми... боринг сат времена је максимум којег можеш да издржиш..

добро.. ја сам био мало дуже јер сам ронио на коралним острвима, али без зезања немаш шта да радиш више.

Евентуално ако је острво мало пространије па има и неки додатни садржај, али опет... ништа сем да је лепо и досадно
 
Траст ми... боринг сат времена је максимум којег можеш да издржиш..

добро.. ја сам био мало дуже јер сам ронио на коралним острвима, али без зезања немаш шта да радиш више.

Евентуално ако је острво мало пространије па има и неки додатни садржај, али опет... ништа сем да је лепо и досадно

Al si negativan.....ccccc :rotf:

Pa to i jesu dnevni izleti...posle se parkiraš u neki resort all-inclusive po mogućstvu, pokupiš domorodkinje iz bara,uzmeš alokohola u ceni aranžmana.... i gledaš zalazak sunca i tako to...barem se ja tako na Kubi :mrgreen:

S tim što smo na plažicu išli sa old-school katamaranom sa jedrom i to ....i onom mrežom sa strane...dobar trip ali da je more bilo uzburkano verovatno bih se iskovrnuo od straha :lol:
 

Back
Top