Slika i prilika Srbije

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
ORAŠAC - U znaku obeležja ravnogoraca i Karađorđevića, i desničarskih pokreta „Obraz” i „Naši 1389”, juče je u Orašcu održana proslava Dana državnosti, koji se praznuje u spomen na dan kad je Karađorđe podigao Prvi srpski ustanak.

Skandirali Mladiću, Karadžiću, izvikivali pogrdne parole Tadiću i klicali Rusiji

VIP zvanice, ministar vera Bogoljub Šijaković, predstavnici Vojske i lokalne samouprave i Aleksandar Karađorđević bez Katarine, prisustvovali su liturgiji u crkvi u Orašcu dok su članovi desnih pokreta zauzimali mesta i širili transparente u Marićevića jaruzi, jednoj blatnjavoj uvali koju je opštinska vlast 1954. godine proglasila za spomen-mesto iako istraživanja istoričara pokazuju da je pravo mesto na kojem je održan znameniti skup Karađorđa i vojvoda nekih trista metara dalje.




Okupljeni su skandirali Ratku Mladiću i Radovanu Karadžiću, i izvikivali pogrdne parole na račun Borisa Tadića, koje su prekidane samo kad se klicalo prijateljstvu Rusije i Srbije.



Više od hiljadu učesnika proslave, većinom mladih, u tišini je odstojalo za vreme parastosa koji je služio vladika šumadijski Jovan, da bi kasnije zvižducima propratili pominjanje imena ministra Šijakovića, koji je u ime Vlade položio lovorov venac.



Bez mnogo interesovanja saslušan je i govor Aleksandra Karađorđevića, iako su njegove pristalice bile najorganizovanije. Najverovatnije je razlog bio nerazumljiv izgovor pretendenta na presto Srbije, koji se založio za povratak Srbije u porodicu starijih evropskih kraljevina.

Gaženje zastave Evropske unije

Vizuelno obeležje skupu dali su ravnogorci, njih stotinak, obučeni u imitacije četničkih uniformi, koji su obavljali i neku vrstu redarske službe, uporedo sa policijom, a najglasniji su bili „Naši 1389”, koji su ovu proslavu izabrali da na njoj proglase transformaciju pokreta u partiju. Članovi ovog pokreta simbolično i realno izgazili su zastave EU i Demokratske stranke i ostavili ih u blatu.



Skup u Marićevića jaruzi završen je oko podneva, a u pola tri po podne premijer Mirko Cvetković je položio venac u spomen-crkvi na Oplencu. Ovaj događaj protekao je u sasvim drugačijoj atmosferi, uz počasni stroj Garde VS i vojnu muziku, i protokol koji je pred crkvu osim manje grupe novinara pustio samo pedesetak pristalica „Kraljeve omladine”, koja je disciplinovano skandirala „Živeo kralj! Živeo premijer!”



Po izlasku iz crkve, premijer je novinarima izrekao nekoliko protokolarnih rečenica koje nisu imale nikakve veze s aktuelnim zbivanjima u državi, i otišao.
 
Ima li većeg dokaza o propasti ove nacije!?

Najveći državni praznik.

1. U nekoj jaruzi
2. redarsku službu daju nekakve spodobe u nekakvim četničkim uniformama- a treba da bude praznik celog naroda bez politike
3. Kreten bez krune poziva da se oformi monarhija
4. Ima podršku nekih malih kretenčića koji kliču njemu- i Cvetkoviću!
5. Cevtković izlazi i komentariše cveće i kolače, šta li u sred teške situacije u državi.

Katastrofa!
imbecilna vlast niej u stanju da organizuje nacionalnu svečanost.
 
a jel branio neko komunjarama i joski brozu da dodju i ispostuju drzavni praznik Srbije?
komunjare mrze Srbiju, zato ih i nije bilo tamo.

Niko normalan ne ide u nekim da ne kažem para-vojnim uniformama na centralne proslave nacionalnih praznika.
Posebno se to ne radi kada praznik treba da označava jedinstvo naroda a ne političke podele.
To je čista imbecilnost i zla namera.
 
Niko normalan ne ide u nekim da ne kažem para-vojnim uniformama na centralne proslave nacionalnih praznika.
Posebno se to ne radi kada praznik treba da označava jedinstvo naroda a ne političke podele.
To je čista imbecilnost i zla namera.
A koje to jedinstvo mi to treba da slavimo? Ajde navedi mi molim te neki primer Srpskog jedinstva od 1389. godine pa do danas i koliko dugo je to jedinstvo trajalo? U skorijoj istoriji meni je jedino poznato ono od 1912-1918.
 
Pricajte sta god hocete,ali ako dan drzavnosti shvatite kao simbol-recite mi,na sta vas asocira novi dan drzavnosti a na sta stari,komunisticki?

Sadasnje vlasti od Tita legendu prave,svojim trulim neoliberalizmom,svojim pustanjem naroda niz vodu,svojim nedelovanjem...i pazite kada to kazem ja,ja koji se grozim svih komunistickih zlocina i partizanskih,ideoloskih filmova...ali pamtim lica ljudi iz vremena kada sam bio mali i kada su ljudi zaista ziveli i vidim danasnji dan i neke glupe zastavice stidljivo postavljene pored puta i lica ljudi koji ne znaju sta ih sutra ceka...
 
Pricajte sta god hocete,ali ako dan drzavnosti shvatite kao simbol-recite mi,na sta vas asocira novi dan drzavnosti a na sta stari,komunisticki?

Sadasnje vlasti od Tita legendu prave,svojim trulim neoliberalizmom,svojim pustanjem naroda niz vodu,svojim nedelovanjem...i pazite kada to kazem ja,ja koji se grozim svih komunistickih zlocina i partizanskih,ideoloskih filmova...ali pamtim lica ljudi iz vremena kada sam bio mali i kada su ljudi zaista ziveli i vidim danasnji dan i neke glupe zastavice stidljivo postavljene pored puta i lica ljudi koji ne znaju sta ih sutra ceka...
Па суштина је у томе што ја стално говорим.

Ми овде немамо државу већ 20ак година.

Последња држава овде била је СФРЈ.

Каква држава, такви и државни празници, са све тзв. Даном Државности.
 
A koje to jedinstvo mi to treba da slavimo? Ajde navedi mi molim te neki primer Srpskog jedinstva od 1389. godine pa do danas i koliko dugo je to jedinstvo trajalo? U skorijoj istoriji meni je jedino poznato ono od 1912-1918.

Svaki državni praznik se slavi zajednički bez stranačkih obeležja, posebno ne sa nekim imbecilnim paravojnim uniforamama četnika ili partizana- takve gluposti uništavaju svrhu praznika koji treba da odražava jedinstvo nacije a ne podelu!
 
Dolazak prestolonaslednika Aleksandra Karađorđevića zapalio je masu koja je uglas klicala „imamo kralja“, što je, sudeći prema širokom osmehu, oduševilo voždovog potomka. Njegovi sledbenici, opremljeni stilizovanim zastavama Kraljevine Srbije, potrudili su se da, uprkos scenografiji koju su uglavnom činile četničke šubare, kokarde i vruća rakija, učine da skup zaliči na slet.
sretenje-v.jpg

- Kad prestolonaslednik naiđe, mašite zastavama, a kad počne da govori, umirite se - davao je instrukcije mladić iz protokola za doček Njegovog kraljevskog visočanstva. Obeležavanje Sretenja i ove godine nije propustio Luka Karadžić, brat haškog optuženika Radovana Karadžića. Zanimljivo je da se Karadžić u Jaruzi pojavio u društvu medicinskog fenomena Bibe Struje.


OK, sad vidimo da Englezi sa Acom Gicom forsiraju ove Novočetnike! :) :) :)
 
- Njihova energija i njihova snaga potrebna nam je i danas. Ne da bismo ratovali, već da bismo sproveli reforme i stvorili modernu evropsku Srbiju - rekao je Cvetković i dodao da „mi tu snagu imamo“. Tridesetak građana koji su prisustvovali polaganju venaca u Topoli, pozdravilo je premijera uzvicima „Živeo kralj. Živeo premijer Cvetković“.

Hahahahahaha!!!!!!!! "Kraljeva omladina" :) :) :)
 
Ej ljudi, siri se prica po forumima i kafanama da se Bota raspada i da je na samrti, sta vi znate o tome i imate li neke informacije...?


U svakom slucaju, narod Srbije mu zeli prigodan oporavak uz prigodne pesme...


i ja sam isto cuo da tadic boluje od bolesti imuniteta zvane AIDS

istovremeno ima i lupus pa su mu u decembru amputirani svi prsti sa leve noge.

tako kazu moji izvori
 
Пази у ЦРНИМ униформама- а Дражини четници НИКАДА нису носили црне униформе!
Ваљда бидели од Аријевске браће на Западу....

Моје скромно знање о овдашњим приликама дозвољава да се сложим са првим делом твог поста( можда грешим).
А видим да се црне униформе овде и увек са твоје стране узимају као пример асоцијације на наци немачку и слична срања, мада знаш да ниси у праву али ..... а ко зна ко је послужио као модел за крој и колор овим момцима са слике? И њима ови горенапоменути или не??

626.jpg


7f68cf23ea072a59d86dea64d9d_prev.jpg
 

Back
Top