Slika i prilika Srbije

Моје скромно знање о овдашњим приликама дозвољава да се сложим са првим делом твог поста( можда грешим).
А видим да се црне униформе овде и увек са твоје стране узимају као пример асоцијације на наци немачку и слична срања, мада знаш да ниси у праву али ..... а ко зна ко је послужио као модел за крој и колор овим момцима са слике? И њима ови горенапоменути или не??

Kad su to četnici bili MORNARI!?!
:)

Mornari su nosili uvek crne ili bele ili tamnoplave uniforma, al s nešto ne sećam četničke mornarice u Srbiji.
 
Ваљда причамо о црним униформама, а не о томе да ли четници били морнари или не.

I dimnjičari nose crne uniforme.

ovo ti je JEDINA CRNA UNIFORMA KOJU SU NOSILI ČETNICI:

CetnikSvabeUzice1944copy-2.jpg


Četnička Dinarska divizija, saradnici Adolfa Hitlera.
 
Nažalost, neko nam to sprema.

Moje mišljenje je da NATO- (CIA, MI6) pokušavaju da preko "Pro NATO četnika" preuzmu kontrolu nad srpskim nacionalistima. Zato guraju Acu Gicu i "četnike" zajedno.
Pokušače da nam uvale ***** kao što su nemcima uvalili Hitlera.
Scenografija ista.

Nemoj molim te, druga strana bi rekla da su ovvo plaćenici FSB.

Mani se toga, geneza problema je ovde.

Suština je u nakupljenom socio-nacionalnom besu i frustraciji. Skorašnji ratni porazi i posledice, i nesposbnost i marifetluci desetogodišnje demokratske vlasti.

To je najplodnije moguće tlo za rast nakaradnih ideja, naročito desnih. Jedino što su još uvek nedovoljno koordinisani, bez pravog 'vođe'


Ma preslikana Nemačka posle WW1.
 
Onda znači da su crne uniforme OK jer su ih nosili dimnjičari i mornari? :)

naravno da su crne uniforme same po sebi ok.
od obelezja na uniformama i samih jedinica koje ih nose i za sta se iste zalazu zavise sve dalje ocene.

Crne uniforme u II svetskom ratu su onosili samo USTAŠE, FAŠTISTI ISS ovci!

II svetski rat se zavrsio pre nekih 60ak godina. komunisti, vreme vas je pregazila ima par decenija
 
Dolazak prestolonaslednika Aleksandra Karađorđevića zapalio je masu koja je uglas klicala „imamo kralja“, što je, sudeći prema širokom osmehu, oduševilo voždovog potomka. Njegovi sledbenici, opremljeni stilizovanim zastavama Kraljevine Srbije, potrudili su se da, uprkos scenografiji koju su uglavnom činile četničke šubare, kokarde i vruća rakija, učine da skup zaliči na slet.
sretenje-v.jpg

- Kad prestolonaslednik naiđe, mašite zastavama, a kad počne da govori, umirite se - davao je instrukcije mladić iz protokola za doček Njegovog kraljevskog visočanstva. Obeležavanje Sretenja i ove godine nije propustio Luka Karadžić, brat haškog optuženika Radovana Karadžića. Zanimljivo je da se Karadžić u Jaruzi pojavio u društvu medicinskog fenomena Bibe Struje.


OK, sad vidimo da Englezi sa Acom Gicom forsiraju ove Novočetnike! :) :) :)

i što ste se uhvatili crnih uniformi.

Rano je za njih, one svetlije su mnogo indikativnije:

images


bild3.jpg


Sturmabteilung.

Ima i uniforme oker-boje.....
 
Ja iskreno ne znam sta se ovde desava. Meni je sve mutno, sve je pretumbano, istumbano, sve je srozano, ali Orasac je Orasac, svako normalan zna sta se desilo tamo, ko, kada, kako, i ako se uzme u obzir da je Orsac svega nekih 5-6.km udaljen od Arandjelovca, sto bi znacilo da bar mestani znaju sta se uopste slavi tog dana, sta se obelezava, samo je jedno anketirano dete (ucenici strijih razreda) znalo sta i zasto i to priznavsi da je imala takmicenje is istorije pa je morala nauciti), druga je rekla :Ne znam, majke mi...Kad bi u ovoj drzavi bilo reda, pa ako je praznik drzavnosti, ako se proslavlja da se to proslavii kako dolikuje, ne bi samo deca koja su dobri ucenici pa idu i na takmicenja- znala. Anketa sprovedena u Arandjelovcu sto neznanju daje vecu tezinu. Sad svako na svoj nacin svojata proslavu koja je ponavljam DRZAVNI praznik, a ocigledno da ga samo drzava nije proslavila na dostojan nacin.
 
Ja iskreno ne znam sta se ovde desava. Meni je sve mutno, sve je pretumbano, istumbano, sve je srozano, ali Orasac je Orasac, svako normalan zna sta se desilo tamo, ko, kada, kako, i ako se uzme u obzir da je Orsac svega nekih 5-6.km udaljen od Arandjelovca, sto bi znacilo da bar mestani znaju sta se uopste slavi tog dana, sta se obelezava, samo je jedno anketirano dete (ucenici strijih razreda) znalo sta i zasto i to priznavsi da je imala takmicenje is istorije pa je morala nauciti), druga je rekla :Ne znam, majke mi...Kad bi u ovoj drzavi bilo reda, pa ako je praznik drzavnosti, ako se proslavlja da se to proslavii kako dolikuje, ne bi samo deca koja su dobri ucenici pa idu i na takmicenja- znala. Anketa sprovedena u Arandjelovcu sto neznanju daje vecu tezinu. Sad svako na svoj nacin svojata proslavu koja je ponavljam DRZAVNI praznik, a ocigledno da ga samo drzava nije proslavila na dostojan nacin.

TO BAŠ I GOVORIM :)

NACIONALNI, OPŠTI, NARODNI praznik je praznik za SVAKOG SRBINA; SVAKOG GRADJANINA SRBIJE- "četbicima" i "partizanima" tamo nije mesto! Mesto im je u istorijskoj čitanci io gotovo.!
Treba da budu nacionalne zastave, trobojke, a ne partije i neki kreteni u umiformama.
I kako se praznuje praznik? Ima li zastava na ulicama gradova? Da li se ne radi- radi se- koga briga za praznik.
APSOLUTNO NEPOŠTOVANJE DRŽAVE SRBIJE!

I na kraju DRŽAVA JE KRIVA ZA OVU TRAGEDIJU OD PROSLAVE, lepo si to primetila
Ona je trebala da organizuje, da otera partije, da otera one u nekakvim uniformama- jedina zastava treba da buder zastava Republiek Srbije i jedina uniforma uniforma Vojske Srbije!
 
TO BAŠ I GOVORIM :)

NACIONALNI, OPŠTI, NARODNI praznik je praznik za SVAKOG SRBINA; SVAKOG GRADJANINA SRBIJE- "četbicima" i "partizanima" tamo nije mesto! Mesto im je u istorijskoj čitanci io gotovo.!

Nažalost, daleko smo mi od te svesti, da je prošlosti mesto u čitankama.

Nema ovde nijednog osvrta na neki istorijski događaj bez zloupotrebe istog u dnevnopolitičke svrhe.

Tako i Evropejci uvek vole nešto izvući za potvrdu Evropskog opredeljenja Srbije kroz vekove, a o nacionalističkim zloupotrebama da ne govorimo.
 
Špijunka - Cvetković: Može počast i malo brže
R. Dr. | 16. februar 2011. 20:59 | Komentara: 2

Tokom svečanosti na Oplencu, premijer Cvetković je požurivao ljude iz protokola, jer je na hladnoći stajao bez kaputa




PREMIJER Mirko Cvetković došao je na odavanje počasti voždu Karađorđu na Oplenac, obučen samo u elegantno tamno odelo - bez kaputa. Ne bi to bilo ništa čudno da 15. februara temperatura nije bila oko nule, uz hladan vetar koji je ”brisao” povrh Šumadije.

Prvi čovek Vlade prikrivao je hladnoću dok je uz zvuke orkestra Garde dostojanstveno koračao crvenim tepihom, kao i dok je u stavu mirno slušao intoniranje himne ”Bože pravde”. Strpljivo je premijer sačekao i da se za najbolji kadar nameste kamermani više televizijskih ekipa. Ali, na miran ton ljudi iz protokola, koji su novinare zamolili da se nameste polako, bez žurbe, jer ”ima dosta vremena”, premijer nije izdržao:


- Imate vi vremena, mada se meni već pomalo žuri. Smrzao sam se na ovoj hladnoći - ”hrabro” je priznao

Cvetković.
 

Back
Top