Slicnost između zavisti i mrznje

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Evo već 2 člana foruma me "vide" kao nekoga ko mrzi muškarce, pa sam se zapitala zašto ostavljam takav utisak?
Zavidim muškarcima, moja ljubomora je uvek prema muškarcima, nikad nisam ni zavidela ni bila ljubomorna na žensku osobu, željela bih da sam muško, osećam se loše kao žensko, imam temu iz 2005. "Osecate li se loše u ženskom telu" itd. Ko me iole zna, neka mi objasni kako to da su ljudi stekli utisak da ja MRZIM muškarce? A za one koji me ne znaju pitanje: koliko je daleko mržnja od zavisti? Da li je moguće da sam zavideci počela da mrzim?
 
Evo već 2 člana foruma me "vide" kao nekoga ko mrzi muškarce, pa sam se zapitala zašto ostavljam takav utisak?
Zavidim muškarcima, moja ljubomora je uvek prema muškarcima, nikad nisam ni zavidela ni bila ljubomorna na žensku osobu, željela bih da sam muško, osećam se loše kao žensko, imam temu iz 2005. "Osecate li se loše u ženskom telu" itd. Ko me iole zna, neka mi objasni kako to da su ljudi stekli utisak da ja MRZIM muškarce? A za one koji me ne znaju pitanje: koliko je daleko mržnja od zavisti? Da li je moguće da sam zavideci počela da mrzim?
Od zavisti ide mrznja.
Nisu daleko...
 
  • Tužan
Reactions: DUH
Evo već 2 člana foruma me "vide" kao nekoga ko mrzi muškarce, pa sam se zapitala zašto ostavljam takav utisak?
Zavidim muškarcima, moja ljubomora je uvek prema muškarcima, nikad nisam ni zavidela ni bila ljubomorna na žensku osobu, željela bih da sam muško, osećam se loše kao žensko, imam temu iz 2005. "Osecate li se loše u ženskom telu" itd. Ko me iole zna, neka mi objasni kako to da su ljudi stekli utisak da ja MRZIM muškarce? A za one koji me ne znaju pitanje: koliko je daleko mržnja od zavisti? Da li je moguće da sam zavideci počela da mrzim?
Pa ne kapiraju da imas visak muskih hormona ,pa umesto zenstvenoscu im se picenjem i pljuvanjem zapravo priblizavas
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Pa da, ipak ima razlike između "Joojjjj, dušu bih dala za sat vremena da provozam onaj njegov auto 🤩", do "Majku ti ***** majmune, yeb'o te onaj ko ti dao dozvolu, da te yeb'o"
Koji primer :rotf:
Šalim se, ljudi, ne ponasam se ja tako (ali opsujem nekad u sebi :lol:)
 
Evo već 2 člana foruma me "vide" kao nekoga ko mrzi muškarce, pa sam se zapitala zašto ostavljam takav utisak?
Zavidim muškarcima, moja ljubomora je uvek prema muškarcima, nikad nisam ni zavidela ni bila ljubomorna na žensku osobu, željela bih da sam muško, osećam se loše kao žensko, imam temu iz 2005. "Osecate li se loše u ženskom telu" itd. Ko me iole zna, neka mi objasni kako to da su ljudi stekli utisak da ja MRZIM muškarce? A za one koji me ne znaju pitanje: koliko je daleko mržnja od zavisti? Da li je moguće da sam zavideci počela da mrzim?
Pa ti si Frojdovo dete, on je i tako imao teoriju da svaka žena zavidi muškarcu na penisu.

S druge strane, uvek se setim E. Yong, kad je napisala (parafraziram) :Froj je bio ovisnik o k.urcu. A i ćerka mu je isto mislila. :mrgreen:

Ne znam koliko daleko ide tvoja želja da budeš muško (znam da si pisala po nekim temama o konkretnim stvarima, neću sad da ponavljam ovde, verovatno znaš na šta mislim). Lično ne verujem u fazone "muško zarobljeno u telu žene" i obrnuto. Homosexualizam je uvek postojao, imaš more istorijiskih dokaza, tako da je to očigledno nešto sasvim primereno ljudskoj vrsti - iz ovih ili onih razloga, nebitno. Uvek sam mislila da su ljudi koji su na pola puta između strejta i homo oni koji se vade na te fazone "zarobljen u tuđem telu". Zanimljiva mi je masa klipova po yt u zadnje vreme ljudi koji su uradili promenu pola,. pa onda shvatili da su se zahebali, i da hoće svoj pol nazad. Uvek mi je onako pomalo žao da ih slušam kad govore. Jer mislim da su u startu živeli u pogrešnom ubeđenju, potpomognuti današnjom političkom korektnošću i ostalim budalasanjem. Mislim da su ti ljudi žrtve strmoglave u kojoj je ovo društvo upravo.

Nije neko čudo ako si, onako, uvek želela bit muško, imala sam i ja te želje, mada ne korenite. Moje su se želje uvek ticale fakta (za koji i danas mislim da je tačan) da je muškarcima bolje u životu. Hebo žensko čim se rodi. :mrgreen: I pri tom ne mislim na nekakve društvene satisfakcije koje muško ima a žena ne (imaju i žene svoje društvene satisfakcije na koje se muškarci nikad ne bi mogli pozvat, i te kako), već mislim prosto u nekom fizičkom, zdravstvenom smislu. Muškarci ne prolaze kroz PMS, periode, miome, menopauze. Lično meni to je uvek bila olakšavajuća muška okolnost.

Izvini, nije mi naročito jasna tema. Ako je tvoja potreba da budeš muško izuzetno jaka, onda i sam znaš šta treba da uradiš (ako imaš para). Ako je ovo bilo čisto teoretski, onda nemam dovoljno podataka. Ne znam ko te je i zbog čega prozvao da mrziš muškarce, a još manje shvatam što bi te to trebalo - što bi rekli u mom kraju - jediti. Pa šta ako to misle? I čak i ako je tako, ako je tvoja zavist (?) prešla u mržnju, ti tvrdiš da nije u tome stvar. Onda, šta?
 

Back
Top