Славите ли 31. децембра и шта?

Шта уопште значи 'славити' а да није повезано са ждерачином и облокавањем?
to smo diskutovali de sisti i ja, cija je slava na gori Tavor, kada se pojavise dva coveka - ja naglasio u slavi Hristovoj.
ali to je mnogo daleko od ovog sto se ovde pominje, ali rekoh, da ti kazem, opet, gde da se informises, o slavi, pa bi potom i o slavljenju/proslavljanju.
 
to smo diskutovali de sisti i ja, cija je slava na gori Tavor, kada se pojavise dva coveka - ja naglasio u slavi Hristovoj.
ali to je mnogo daleko od ovog sto se ovde pominje, ali rekoh, da ti kazem, opet, gde da se informises, o slavi, pa bi potom i o slavljenju/proslavljanju.

Ја нисам из тог филма, говорим о слављењу било чега, уопштено.
 
Ја нисам из тог филма, говорим о слављењу било чега, уопштено.
pa znam da nisi, ali sigurno se pitas odakle i zasto ljudi slave, sta slave najvise, flimska slava i filmske zvezde su dosle kasnije, i sad uopsteno ti vec imas predstavu sta danas znaci slaviti, zasto se preteruje u formi, a prenebregava sustina
 
pa znam da nisi, ali sigurno se pitas odakle i zasto ljudi slave, sta slave najvise, flimska slava i filmske zvezde su dosle kasnije, i sad uopsteno ti vec imas predstavu sta danas znaci slaviti, zasto se preteruje u formi, a prenebregava sustina

Аман, питам шта се подразумева под прослављањем било чега. Шта ради онај ко прославља нешто а да то није јело, пиће и кићење стана.
 
Аман, питам шта се подразумева под прослављањем било чега. Шта ради онај ко прославља нешто а да то није јело, пиће и кићење стана.
pa ako do sad nikad nista nisi proslavljala, onda sta te briga, zasto te zanima sta se podrazumeva, si naprasno resila da proslavljas, a ne znas sta bi, tj. KAKO BI? valjda uz ice i pice ima i neka muzika, pesma i igra, danas imas profesionalce koji ti sve organizuju analogno crkvenoj organizaciji, samo se ne zovu crkva, mozda u americi, porez da se zaobidje
 
Vernik sam i slavim Novu godinu.
Ne vidim sta je tu problem?
Ceo svet je slavi ne iz verskih ubedjenja vec se eto ustalilo da Novu godinu docekamo veselo, srecno, zeleci da nam tako prodje cela godina.
Ceo svet?
Jel?
Ko je po tebi svet?
Muslimana mnogo više nego svih vrsta i podvrsta Hrišćana na kamaru.
Idi begaj... Tu mi misli na katoličke zemlje pod "svet"

To se zove ZAJEBAVANJE MASE a ne "ceo svet"

Posti se sestro 31.12 kod pravoslavaca
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa znam da nisi, ali sigurno se pitas odakle i zasto ljudi slave, sta slave najvise, flimska slava i filmske zvezde su dosle kasnije, i sad uopsteno ti vec imas predstavu sta danas znaci slaviti, zasto se preteruje u formi, a prenebregava sustina
Usred pravoslavnog božićnog posta oni krkaju sarme, kobasice, slanine, jaja, palačinke sa nutelom uz brlju i TV Pink
 
TV pink je standardna ponuda svakog verskog praznika kod novokomponovanih pravoslavaca koji prvo što znaju je da ti kažu: "kum ne može da ti bude svako"
Iza ove floskule se obično krije srebroljubiva osoba tačnije evroljubiva i zbog toga bira kuma po težini bankovnog računa.
Čim od "kuma" pozajmi 3.000 evra izbriše ga iz imenika i baci SIM karticu i čeka da čuje da mu "kum" umro od neke boleštine.
 

Back
Top