Славите ли 31. децембра и шта?

Ne proslavljam nista 31.12..Ostanem malo duze gledajuci novogodisnji program.proslavljam Bozic i docekujem Pravoslavnu Novu godinu.To sam radio i krajem '70-ih i pocetkom '80-ih,kada je bilo zabranjivano.Inace cestitao bi ljudima katolicke vere Sretan Bozic i Novu Godinu,pa i pravoslavcima koji organizuju docek 31.12..Svima sve najbolje,zdravlja i srece.
 
Prelazak iz jedne u drugu kalendarsku godinu nije verski praznik samim tim ko slavi ne čini to iz verskih ubeđenja. Ne vidim što je neko manji pravoslavac ako slavi svetovni praznik. Čak ni doček po starom kalendaru nove godine 13.1 nema težinu verskog praznika osim ko slavi svetog Vasilija naredni dan...ali u smislu crkvene nove godine ona je u septembru.... 14.-og tj 1-og po julijanskom.
Da se ne lažemo slavila bi ovde većina bez problema i moralnih dilema i kinesku u februaru i budistički songkran u aprilu da su neradni i da ide neki krkanluk i opijanje uz to.
 
Poslednja izmena:
На какво познавање мислиш, не знам шга очекујеш од овог питања, знаш оно на глупо питање, добијеш глуп одговор.
Pravo pitanje bi bilo: Da li biste se, kao vernik, obukli u Deda Mraza i vikali po trznom ``Ho ho ho...`` :D
 
A da to nije malo glupo ta izmisljotina deda mraza
nije
https://www.jns.org/is-elijah-the-annual-passover-guest-also-the-jewish-santa-claus-2/
glupo je kada se vi drzire piramidologoje jer evo ga rasel izmerio 1914
1577078605049.png
 

Prilozi

  • 1577078431305.png
    1577078431305.png
    346,4 KB · Pregleda: 4
Da, da. Ovako neki razmišljaju. Vjernik sam, slavim novu godinu - pa svi se vesele, takav je običaj pa ako se i popije malo nije to grijeh, pa ako se izgovori i koja ružna riječ nije to grijeh. Takvi nisu nikada ni upoznali Boga, niti znaju sto znaci evandjelje, a kamoli posvećenje.
Ti si ga upoznao?
Popili ste kafu zajedno :D
Po tebi dobar vernik ne sme se veseliti?
Ne sme biti srecan?
Ne sme slaviti zivot?
Eto ja sam onda po tvom pravilu los vernik ali sam ipak vernik i niko mi to od vas ne moze oduzeti.
A to sto ti zelis suditi drugima ...... da li je to dobro?
To rade dobri vernici?
 
Да видимо познавање религије у коју се кунете и бежите са посла због Славе...
brate sestro ako ista mrzim, mrzim slave, rodjendane, slavlja i "velike" datume...od toga mi se bukvalno prisere gledajuci horde majmuna koji se guraju ko ovce u toru kupujuci krmetinu i klopu ko da je d day na pomolu..ljudi su stoka...generalno.... i nijedna religija ma kako bila iskrena ne moze od stoke napraviti duhovna bica
 
brate sestro ako ista mrzim, mrzim slave, rodjendane, slavlja i "velike" datume...od toga mi se bukvalno prisere gledajuci horde majmuna koji se guraju ko ovce u toru kupujuci krmetinu i klopu ko da je d day na pomolu..ljudi su stoka...generalno.... i nijedna religija ma kako bila iskrena ne moze od stoke napraviti duhovna bica

Само ГЛАД и РАТ праве "духовна" тј морална бића од људи.
 
Само ГЛАД и РАТ праве "духовна" тј морална бића од људи.
pa ima i neko malo finije osecanje kao kad citas dostojevskog gledas mikelandjelova dela slusas schuberta ili gledas u mraku bioskopa fassbindera... jedino kod mikelandjela ti malo grane sunce nade...
 
Pa 90% onih koji se hvale da su ateisti i ne veruju u Boga proslavljaju Božic, slave, Vaskrs. Ne vidim onda čemu prozivanja vernika od strane vas zbog 31.12.
Ljudi izlaze tada ili gledaju tv više zbog neke planetarne euforije koja vlada nego zato što ljudima nešto znači taj datum. A i tako sledeća 2 dana su neradna pa otuda i veće raspoloženje kod svih. I na fudbal se svi pale jer je popularan ne zato što je interesantniji ili inteligentiji sport od drugih.
 

Back
Top