Quantcast

Slanje pasa u inostranstvo

L.krofnica

Aktivan član
Poruka
1.484
Kod nas u blokovima na Novom Beogradu (tačnije u bloku 45) imamo jednu kujicu kojoj je jedna noga amputirana.
Mlada je, ima svega godinu dana i vrlo je vesela - naravno kada ima zbog čega da se raduje. Poslušna je.
Međutim kod nas se dosta teško udomljavaju kuce. Pogotovo one koje imaju ovakvu situaciju. Plus ona je visine labradora, ali je dosta mršavija od prosečnog labradora.. a opet najviše se usvajaju mali psi.

Elem, sa vremena na vreme se pojavljuju priče o srećnom udomljenju pasa u Švajcarskoj i sličnim zemljama.
Pa me zanima kakvo je vaše mišljenje o tome.
I da li neko ima neki kontakt ljudi koji imaju iskustva sa time, ili se bave udomljavanjem životinja u inostranstvu.

Ili, naravno, ako znate nekoga ko je odavde, a želeo bi je, javite.

L.krofnica

Aktivan član
Poruka
1.484
Zato što o toj ženkici ne brinem ja, već jedna devojka koja je hrani, pušta da spava kod nje itd.. Tako da mislim da nije u redu da je ja udomljavam. Ono što mogu je da predložim neko rešenje, ako ga ima uopšte. Zato sam i postavila temu, ali izgleda da nema ljudi sa takvim iskustvom

Marsupilami

Aktivan član
Poruka
1.029
Slanje pasa u inostranstvo ide raznim kanalima i potrebno je dobro znati sa kim se to radi i imati informacije unapred o tome gde i kod koga ide pas. Ako se to ne zna ne ulazi se u pricu. Mnogo pasa sa prostora bivse Jugoslavije, Rumunije, Bugarske ... odlazi u zemlje Evrope na udomljavanje. Za to vreme u njihovim drzavnim prihvatilistima se radi eutanazija hiljada i hiljada pasa godisnje. Dileri psima, trafiking u psecoj prici ...
Ta devojka koja brine o kuci ce, ukoliko zeli da je udomljava u inostranstvu, morati da nadje kontakte, tj. nasa udruzenja i pojedince koji se time bave.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.