Quantcast

Slagalica

Sousuke Aizen

Poznat
Poruka
9.511
:hahaha: kakav ''argument''
kako je to znanje ''blago'' i u kom smislu? tj KAKVO,KOJE znanje? ako pod znanje misliš ''mudrost'' odnosno sposobnost shvatanja suštine i srži sveta,ljudi,odnosa itd,filozofski razbor,racionalnost i slično-složio bih se donekle (mada ni to ne treba preterano veličati jer je i to,kao i sve ostalo,nebitno jer svi ćemo umreti život nema smisla)
medjutim ako pod ''znanjem'' podrazumevaš tzv opšte znanje odnosno opštu kulturu, to ne da nije nikakvo ''blago'' no nema ničeg nebitnijeg,dosadnijeg i čemernijeg od toga,od toga niko nikad nema nikakve koristi (ne samo praktične no i ''duhovne'') sem dakako eventualno ovih frikova po kvizovima što na osnovu debilnih podataka uzmu neki novac jer znaju neke opskurne podatke,a i oni retko jer je i u kvizovima presudna sreća,npr šta mu vredi što zna odgovor ako se drugi takmičar brže javi tj pre njega itd itd
ovo kažem kao neko ko poseduje zavidno poznavanje opšte kulture ali uopšte sebe ne smatram ''iznad'' bilo koga drugog,niti smatram da sam ''pametan'' zbog toga ili šta već, čisto da ne pomisliš da se iza ovih mojih pisanija krije nekakva ''zavist'' il tako neš :patkica:

Sousuke Aizen

Poznat
Poruka
9.511
eo ga opet :roll:
onom mučeniku dali da povezuje nekakve ruske ili ukrajinske reke koje samo zagriženi geograf MOŽDA može da zna, a ovom drugom srećniku mitra hebenog mirića i njegovu profesiju :dash:
definitivno najgori i najnepravedniji kviz ikad
kad čujem kako pojedinci lupeću kako ovaj (ili bilo koji drugi kviz) ima (ili bar NAJVIŠE ima) veze sa znanjem (a kamoli inteligencijom),a sreća je tu samo eto hehe mali faktor i slično povraća mi se :rtfm:
bolje bingo digraju