slabije cujem na levo uvo

LikiLee

Veoma poznat
Poruka
11.496
posle vise meseci pijenja lekova javljam se opet. dobre vesti vratio mi se sluh u levom. pijem MiLLgama i Trental, obe po dva puta dnevno. mnogo sporo ide, prvi boljitak se javio posle 1.5 meseci tek...pijem i dalje jer mi levo uho nije savrseno, ali mozda ce biti jos bolje.
MilgamaMono 150 mg., moju mamu uz Trental, i Cinarizin, koje je i inače trošila,
podigao iz kreveta u roku od 3 dana, a ležala 6 meseci.
mislim da je Milgama b1 i još neki b vitamin, zaboravih koji.

aj, srećno i tebi. ;)

Poruka
3.599
Možemo na Ti. Srednje tridesete, postepeno je nestajao (mada ne bih znao da kažem kada je to tačno počelo), nemam serumen.

onda je problem u unutrasnjem uhu to jest slusnim nervima. ima neke slusne dlake (cochlea hair cells), to je jedina stvar koja se ne regenerise,a ovo ostalo se sve regenerise sa lekovima. idite lekaru, proverice prvo jel vam zapusena neka nozdrva,dace vam mozda neki sprej za nos, a nakon toga lekove. i naravno uradicete audiometriju koja traje par minuta. gde se tacno vidi koliko cujete na koje uho, i koje su frekvencije u pitanju (gubitak visokih ili niskih tonova ili zajedno oba). ne valja nikako kasno reagovanje,gledao sam jedan strani snimak gde kazu strucnjaci da cim primetis gubitak da se javis momentalno...jer sto vise cekas, sanse za boljitak su u opadanju.

dakyorlando

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.885
Meni je odavno sluh testiran, u vojnom poligonu kad sam imao 18, i još onda je utvrđeno da na desno uvo nešto slabije čujem. Ali to je neznatno, nikad mi nije stvaralo probleme, zato i nisam previše brinuo oko toga. Mada svakako ne bi bilo zgoreg da odradim to čišćenje, ako ne zbog boljitka sluha, onda zbog higijene.

pikax

Elita
Moderator
Poruka
17.303
onda je problem u unutrasnjem uhu to jest slusnim nervima. ima neke slusne dlake (cochlea hair cells), to je jedina stvar koja se ne regenerise,a ovo ostalo se sve regenerise sa lekovima. idite lekaru, proverice prvo jel vam zapusena neka nozdrva,dace vam mozda neki sprej za nos, a nakon toga lekove. i naravno uradicete audiometriju koja traje par minuta. gde se tacno vidi koliko cujete na koje uho, i koje su frekvencije u pitanju (gubitak visokih ili niskih tonova ili zajedno oba). ne valja nikako kasno reagovanje,gledao sam jedan strani snimak gde kazu strucnjaci da cim primetis gubitak da se javis momentalno...jer sto vise cekas, sanse za boljitak su u opadanju.
Sve si naučio :D

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.