Quantcast

Skupštinska kafana broj XXIII - "Kod veselog proroka"

Reefer

Zaslužan član
Poruka
122.209
Видим да немаш појма Обосни...
Али питај Стоијка мог, овај ТВОГ...
Имамо исте пите као и Србија, бре...
исти смо народ...
Ови потурички гаддови шта праве са лојЕм не занима ме...
Očigledno nemamo, jer je BUREK samo jedan, onaj sa sirom, okrugli, sa debeljim korama, da cusri mas' niz ruke dok jedeš. :mrgreen:

The_Night_Hawk

Veoma poznat
Poruka
14.591
Ама пусти га бре...наши стари су одрасли бре на лебу са свињском масти...
Алева паприка или со преко тога је била премија...
Моји на селу су јели кукурузни лебац...овај пшенини звали КОЛАЧ...
Фенсерај завладао у Србаља...

Opsenar

Domaćin
Poruka
4.944
Ili si lud ili ti smrde noge...
Jel lepo piše da je u Srbiji burek sa pečurkama nešto novijeg datuma?
Pazi, na silu i bez volje svaki burek je bez veze a kad malo porazmisliš kakav ti u momentu prija onda je uživanje dvostruko!
Kirċanski je bio i ostao tata za burek sa mesom, ali ovaj moj pekar ima vrh burek sa sirom i pečurkama a o praznom da ne govorim.
Dobar mu je i sa mesom ali je Kirćanski bolji.
E sad ponovo jedan naš Boske pośto nije mogao da rentira lokal ponovo počeo da pravi pitice koje su takodje vrh tj sa svojim šmekom.
I sad samo zavisi koji mi šmek treba.
A izmedju te dve pekare - PONOVO RADI ROŠTILJ I PO!!!
Samo imaju jednu foru - kad nabave vrh meso onda namerno puste dim po celom kraju
A kada moraju da trpaju začine da te malo zavaraju bar dok je rośtilj vruć onda kao kuliraju, kao radimo i kao jedemo svoje pogledajte nas :lol:
Iza Gradske Bolnice tj ka šumi ima za nijansu jači roštilj ali ih bojkotujem zbog maltretiranja radnika.
Šta da ti kažem... ne mogu da biram... :roll:
A za burek me odavno ništa više ne čudi... ima ščimoćeš...
No me zaintrigiralo vreme ždranja i eventualni donator :think:
E sad dalje, pojasni koji to Tvoj pekar, di su te pitice, di su te dve pekare, di je roštilj...?
Je l ovaj iza bolnice onaj Bul bul...?

~zmaj~

Poznat
Poruka
9.709
Jača snajka, može da potegne i povuče, to bata Stojke vole
Moже за уњиву а може и за уград?

D adođeš i probaš burek u pekari u zgradi pored moje, mmmmm. Mala privatna pekara, vlasnik u penziji već 10-ak godina, ali rade. ume da im zagori hleb, umeju da im pogačice budu sa bez sirom, ali im je burek onaj pravi. :balavi:
Код Петровића у Земуну, на масти.
У Пазови код Тричковског... људи праве леба и бурека ихај од кад... И даље имају пекару на истом месту где је некад деда носио кило брашна а узимао леб.
Значи скоро да предатирају робно новчану размену... није баш, ал ту негде. :mrgreen:

slepce, mrvu je jeftiniji od tog sa sirom :manikir:
Ето колико сира стављају у бурек са сиром... Можда си некад и добила са сиром уместо празног а ниси ни приметила...

Reefer

Zaslužan član
Poruka
122.209

У Пазови код Тричковског... људи праве леба и бурека ихај од кад... И даље имају пекару на истом месту где је некад деда носио кило брашна а узимао леб.
Значи скоро да предатирају робно новчану размену... није баш, ал ту негде. :mrgreen:

Ето колико сира стављају у бурек са сиром... Можда си некад и добила са сиром уместо празног а ниси ни приметила...
De didemo u Novu Pazar po burek na masti, tamo samo loj? :mrgreen:
Ozbiljne pekare ne štede na siru.

Poruka
16.041
Ко ти тај Кирћански..где су му филијале?:D

ја мислио,онај Трпковић(како се зове),тамо у Немањиној ,испод Славије 300 мт, најјачи у Граду?
Kirćanski ti je odmah ispod Lipovog Lada na Lionu (ista strana, smer ka Skupštini)
a Ljupče u Dalmatinskoj i svi zajedno mogu da mu duvaju!

Recimo Ljuba nema šanse da ne posluži besplatno naravno bilo kog vozača naručenih potrepština
Zna on odlično šta radi tačnije ko vozi
Njemu sigurno stiže materijal i bez reklamacionog :lol:

Poruka
16.041

1. jašta
2. ne znam
3. ne mešam se
4. u Novom Sadu 8 minuta odstanice pjehe, pekara PLUS, dizajnirana ko da je 1970-ta, red ispred
Vojvodjansko brašno, majstori "odozdo", tepsije 6kg
Mogu se meriti sa Ljupčetom iz beogradske Dalmatinske

Poruka
16.041
Burek punjeni ničim, pa to treba da poklanjaju onima koji ne znaju, e a ne da prodaju. :rotf:
E vidiš, baš Krstine nabiguzice našle članak na Tarzaniji koji isto opljuvao prazan burek....
Tačno ta sorta koja meri odokativno veličinu komadnog peciva za 45 dinara
NA PRAZNOM BUREKU SE VIDI MAJSTOR A ZBOG POMENUTIH NEZNALICA PRAVI SE LUFT PECIVO PA IZGLEDA KO MOJ
PRIJATNO!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.