Quantcast

Skupštinska kafana broj XXII - U Zmajevom Gnezdu

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Систем Здравства је требао одавно да буде урушен.
Све кад -тад долази на наплату..види:
-Одемо ми у дом здравља и лекар нам препише (излажира неке бронхитисе и сл.) море и ја
и млађи брат и кева одемо ЏАБЕ АВИОНОМ(само је кева морала да плаћа), 3 недеље мора..
То тако из године у годину.

и таквих случајева имаш на хиљаде!

Ко је то плаћао?
Плаћало социјално тј. Држава из кредита док је трајало фиктивно благостање.

И шта,ваљдаа је Држава паметнија од сваког појединца,тако би требало да буде.
И после 15,20 година се испостави да је Држава неспособна и ко је то крив?
Janpi
to je placeno iz fonda SIZA
a novac je od svih radnika koji su radili i novac izdvajali.
poenta je da je sistem i bio za normalne ljude a svuda su postojali i ljudi koji su ga iskoriscavali.
a za dobrobit tvoga zdravlja si i isao.
Danas imas Q za brigu mladih.

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Izvučen sam ja poodavno :mrgreen:
A krijem se, ko oni japanci posle II Sv. rata jer sam ubeđen da rat nije ni prestajao...
I puštam bradu, kao što tradicija nalaže - do oslobođenja :per:
A za gaće ne brini, nakamario sam zalihe... veći broj crnih za izjavu saučešća udovicama crvenih :per:
pazi samo da se pridrzavas zida , jer bo danas , sve vise i vise ima taki ki sto ste da vise vole vase goouzice neg zensku stvar

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Vidi, vidi... nedavno otišao a već misli da je irvas... i to obilježen zvezdom da prkosi lovcu sa snajperom :hahaha:

Ej bre
pa ja ovdje i jesam to sto ti nijesi
i imam to sto ti nemas i neces i ikada i imati.
Bilo im je sasvim ok, nisu morali da pešače kroz smetove i mećavu bosonogi u školu noseći koru hleba u maramici.
To stoji.

Ali mi od srca žele da život ne proživim kao oni, u svom dvorištu, ili eventualno letujem u firminom odmaralištu, već da obiđem ceo svet.

Da živim a ne da preživljavam. :)
Nisi mi dala odgovor
da li si i ti zajedno sa njima i isla na letovanja.
I sto te sada sprecava da i putujes po svetu i da uzivas.
ako hoces , mogu ti i prikazati sve zemlje gde sam i putovao , boravio , radio
eno , otkada sam zbog idiota i morao napustiti svoju zemlju ,
uspeh da koliko toliko i povratim , i na privatnom planu , materijalnom i sto je i najvaznije i na profesionalnom planu
a DA NAGLASIM , KAO I DA KAZEM DA SAM SVE , STO DANAS I IMAM , KAO STO SAM I U BGD IMAO JE
ZAHVALJUJUCI SFRJ I KOJA JE I BRINULA ZA NARASTAJ I OMOGUCIVALA , ONOM KOJI I JE I ZELEO I HTEO DA DOSTIGNE I DO DOKTORATA , PROFESORA NAFAKULTETIMA.
ONIM ISTIM , KOJI SU I VAS , OBRAZOVALI , DALI VAM I SVOJE VREME I SVOJE ZNANJE PRENELI NA VAS, DA BISTE DANAS I MOGLI DA KAZETE

uraaa, ja sam kapitaljista , koji i misli samo za svoju gouzicu ...

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Koji si ti mentol, pa svaka država obezbeđuje svojim državljanima da rade i žive. Čak i ona Severna Koreja (koju izbegavaš).
Pojam besplatno je samo za budale, jer ništa na ovom materijanom svetu nije besplatno.
A moji roditelji bi obezbedili dobar život gde god da su se rodili i živeli, samo bi nam bilo mnogo bolje da smo imali sreću i da nismo bili komunistička Jugoslavija.
Ja sam svojim radom sebi obezbedio školovanje na budžetu, zato što sam bio među najboljima na prijemnom ispitu, a vratio sam time što sam bio student generacije.I to nije bilo besplatno, jer se opet uzimalo mojim roditeljima i svim ostalim zaposlenima, od plate. A sveske, knjige i sav ostali materijal su mi plaćali roditelji. Isto onako kako ja danas plaćam svojoj deci.
Prestani da lupetaš i blamiraš se više. Pokloni se Kraljici za koju radiš i kaži živeo kapitalizam, jer ti je on omogućio da letuješ na Kubi.
Mentol , bese to one mentol bonbone
i nemoj se ti kititi sa tudjim perjem.
pokusah da i tebi kao i drugim malji deca da to sto se danas i hvalite da je to rezultat
kako mi to kazemo
Minuloga rada
na zalost ne vasega , jer ono sto vi ostavljate vasoj mladjoj populaciji je , samo begstvo..
Tvoji roditelji su Ti koji su i obrazovani u tom sistemu i Tvoji roditelji su i dobili dobra radna mesta i zahvaljujuci ntome , i tebe i stvorili
i dali ti da zivis u svili i kadifi..
i da su samo tvoji roditelji i placali za tvoje obrazovanje , bi i bilo nedovoljno
Neg , malji treba da znas da se iz Plata ili ti Licnoga dohotka od radnih ljudi izdvajala sredstva nkoja su i bila za razne namene.

Sto , to znaci da si TI iskoristio i otisao na budjet a da mnogi drugi , ciji su roditelji i izdvajali , nisu iz razno raznih razloga

ih , koliko puta sam u mracnom vremenu , slusao , one koji su samo zavrsili ili zanat ili srednju skolu , propali na faksu , sa stavom
Ih i Ja sam mogao zavrsiti

Poenta nijesu.
A ti i dalje da svaki put kada vidis roditelje da im ljubis ruke i da im kazes
Naredio mi Marsovac da stalno se zahvaljujem vama
prvo sto ste me stvorili a i omogucili mi dobar zivot.

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Ljut si što te ovi tvoji nisu ubacili u neku kombinaciju iako si veran ideji (to cenim), tad bi ostao ovde i rado bio neki mali vlastelinčić, makar u mesnoj zajednici :)
A ovako moraš da budeš irvas, God save the Queen!
marsovac i je bio , kako da ti kazem
a da bas su tvoji roditelji i koristili se sa onim sto je marsovac sa drugim strucnim profesionalnim ..

tako , da nijeste mlogo jeli goovna a to sam Vam i javno govorio kako i na radiju , tako i na TV , bas kao i na profesionalnim tribinama..
i ukazivao sta cete i dobiti
i eto
sada Vi uzivate , ma sta i kako da se to u sta ste se i moze reci
A marsovac se , eto pati , pa i nikako ne moze da shvati
zasto , on moze da i putuje po svetu , zasto , on i moze da radi sa znanjem iz SFRJ
a Vi , tak , nad ljudovi i imate tak puno znanja
necete.

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Pa ja nikad i nisam rekao da smo pobedili "tvoje"... izgubili smo 2000. kao i '45. na žalost...
Kao što rekoh, tvoji su još uvek tu, samo tebe nema... mora da si nešto gadno zabrljo i izbegao "karantin" pa je sad bolje biti i irvas :mrgreen:
a , znaci ti siii
onaj sto je i bio svoj na svome, rob , fasista i tako ste i izgubili..
neg sta si i imao kao rob i beemljas.
i kako si i mogao nesto izgubiti , kada nisi ni ista imao.
sto se podrazumeva kako na Intelektualnom nivou a i bogumi i na materijalnom.

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
E, predlažem da se vratiš, ovo je idealno vreme za tebe, SNS vapi za takvim kadrovima, Prvorođeni bi ti lično potpisao partijsku knjižicu :hahaha:
a
vis , tako sam ki neko koji i ima tu i tamo neke kvalifikacije i neke papire
2000 i bejah u mom gradu
predocio to sto i sam i ovde kao nes naucio i dadoh to mojim profesorima kao i na mom institutu , sta vise
imadoh i razgovora u bivsem mi ministarstvu gde su gle , sve lopuze do lopuze , mislili samo koliko bi oni i dobili dolara.
Ukazah da 5 najboljih mojih profesora kolega , su voljni i doci za BGD i obucavati kadar koji bi i bio oslonac za kasnije.
i nije se ostvarilo :sad2:
Da bih ti i mogao ista reci , morao bih da i legnes na kauc kozni i da ..
Znas to se zove PTSD....
a posledice , se i dan danas i vidi.
Neg , kako si mi
vidim da imas itekako puno vremena da se kuckas
sto mi i daje neki zakljucak.
no , otom potom

a da i kako se danas osecas

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Браво брате! :)
Ево код мене,ми радимо као да се апсолутно ништа не дешава(пуно радно време)али се стока досетила
да мора и она гурне прсте у мед,тј. да и ми морамо мало да мазнемо нешто од 4 милијарде франака које
је Држава ставила на располање привредним субјектима погођеним овим вирусом.

и шта се сад дешава?
Увешће нам скраћено радно време,после неког времена мање плате док ће они да лажирају податке и
мажњавају паре од Државе на основу "губитака" а фирма пуна као брод.
Ем штеде на радницима, ем се богате на вирусу...

То су похлепна,лихварска гоувна..неописиво нешто.
cuj
pa zar je to moguceeee
pa nije ti to SFRJ , koja je razmisljala za dobrobit radnika.

marsijaner

Buduća legenda
Poruka
28.343
Dakle porodična svađa u kojoj je kao manjina razbaštinjen :hahaha:
joook
kada vidoh da ste poceli jesti i jesti ne samo cvrsto vec i tecno
vratih se ja mojim iskonskim korenima MARSOVSKIM
tako da danas opstim sa venerijankama , i ostalim iz univerzuma
a bogumi i ako i neka zemljanka se..
ne propustam
neg
kako si mi ti
sta ima
jel imas za tariguuz..
jel treba da ti saljemo..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.