Frtajler
Legenda
- Poruka
- 61.772
U kojem zakonu je pisalo to za nacionalni ključ da bi 35% moralo isterano?Ustav RH, Izvorišne osnove:
"....
Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna država hrvatskoga naroda i država pripadnika inih naroda i manjina, koji su njezini državljani: Srba, Muslimana, Slovenaca, Čeha, Slovaka, Talijana, Madžara, Židova i drugih, kojima se jamči ravnopravnost s građanima hrvatske narodnosti i ostvarivanje nacionalnih prava u skladu s demokratskim normama OUN i zemalja slobodnoga svijeta.
..."
I onda, kada Srbe svedeš na manje od 5 procenata, i oni postaju MANJINA u RH.... itd...... Onda više ne mogu PO KLJUČU u RH biti na 40 procenata mesta u institucijama..već recimo samo na 5 procenata.. a onda znači da će onih 35 procenata razlike morati biti ISTERANO sa radnih mesta..itd....
I odakle Srbi na 40% mjesta u institucijama u Hrvatskoj, ako ih je bilo 13%?


