Škoro: Odustao sam od kandidature

комшија

Stara legenda
Poruka
78.547
1647162144889.png

Škoro: Odustao sam od kandidature

Srđan Škoro

13. 03. 2022. 08:58

Novinar Srđan Škoro saopštio je da se nije kandidovao za predsednika Srbije jer nije uspeo da sakupi dovoljno novca za kampanju.

Škoro je kazao da nije želeo da pristane da bude deo „kombinacija i kalkulacija“ na opozicionoj sceni koje bi ga na bilo koji način „ukaljale i uvaljale u blato koje gledamo svaki dan“.

- Politika u Srbiji je sport za bogate. Ja sam čovek s Biroa za nezaposlene gde ću i ostati i posle ovih izbora. Nažalost, nisam uspeo da sakupim dovoljno novca da bih imao kakvu takvu skromnu kampanju, a istovremeno nisam želeo da pristanem da budem deo nekih kombinacija i kalkulacija na opozicionoj sceni koje bi me na bilo koji način ukaljale i uvaljale u blato koje gledamo svaki dan. Aleksandar Vučić zajedno sa svojim dublerima, kaskaderima i statistima iz opozicije konačno može da odahne - rekao je on.

Dodao je da će o detaljima šta se sve dešavalo od trenutka kada je najavio da će se kandidovati za predsednika Srbije, kao i o dodatnim razlozima zašto ga neće biti na glasačkom listiću, obavestiti javnost u narednim danima.

- Znao sam da političku scenu većinom čine ljudi koji žive od nedostatka dokaza, ali da je sve to baš ovoliko povezano i da su gotovo svi na istom zadatku, moram priznati da nisam znao. Pogrešno sam verovao da lična hrabrost, čestit stav i jedna zdrava priča mogu da pokrenu građane u Srbiji, posebno one koji su nezadovoljni istom političkom ponudom poslednjih 30 godina. Kasno sam shvatio da u Srbiji politički džuboks nikad nije izašao iz mode.

Po njegovim rečima, iako svi najavljuju pobedu na predstojećim izborima, jedino što iz iskustva sigurno zna je da će najveći gubitnik biti narod koji ponovo neće imati adekvatne predstavnike, još manje vlast kakva mu je potrebna.

- I pored svega, pozivam sve građane da izađu na izbore. Pružiću opoziciji onoliko podrške koliko sam je od njih i dobio. Mislim da je to pošteno.

Naveo je da je da su "predstojeći izbori tek početak i da predstoji nam ozbiljan rad i borba za ozdravljenje i oporavak Srbije".
- Kad budemo saznali zvanične rezultate izbora znaćete zašto ovo kažem. Svi oni koji posle toga budu smeli da sebe pogledaju u ogledalu znaće gde mogu da me pronađu i ukoliko budu želeli da prave i grade neku ozbiljnu organizaciju dobro su došli.

Ocenio je da "ovi što izbacuju parole tipa kako 'Srbija nije na prodaju' moraju znati da je upravo sve suprotno".

- U Srbiji je bukvalno sve na prodaju, pa čak i glasovi, potpisi, a najviše ljudi. To nas je i dovelo tu gde jesmo. Ogromna količina licemerja i hronični nedostatak karaktera. Kako to otkloniti? Moramo zasukati rukave i prionuti na posao. Za izlazak Srbije iz ambisa u koji je upala, potrebno je mnogo više od deklarativnog izjašnjavanja o neophodnoj promeni sistema i iskazanoj potrebi za jednom pravom i novom pričom - kazao je Škoro.

link

Миросл... пардон Срђан Шкоро очигледно лаже и фолира. Вероватно су га другови Ђидо и Шољаков односно режим лепо частили да прво најави своју кандидатуру, а да затим одустане и да потом шири дефетизам. Овај упосленик ултра-режимске (sic!) компаније "Новости", има одређену популарност због силних гостовања на кабловским телевизијама после ИЗМИШЉЕНОГ избацивања са посла (Шкоро је наиме само премештен на друго радно место у истој компанији), има веома широк круг пријатеља и познаника, а подржало га је више (наивних) група грађана које су такође могле да му сакупљају потписе, а с обзиром да је први објавио своју кандидатуру, имао је и довољно времена да их сакупи у потребном броју. Међутим, он је лажну кандидатуру објавио само са циљем да би код онoг потенцијалног бирачког тела које је склоно апстиненцији од гласања, а око кога се права опозиција (Moramo, коалиција око Бориса Тадића, Немања Шаровић на десници) труди да 3. априла изведе на гласање, изазвао антиклимакс својим "изненадним" одустајањем те да они (опет) одустану од изласка на биралишта и да се тако продужи век трајања анти-Србијанском режиму.

Poslednja izmena:

комшија

Stara legenda
Poruka
78.547
Naravno da puleni Dula Petrovića ne mogu biti različiti od pulena Aleksandra Vučića.
Видим твој Миросл...пардон Срђан Шкоро сада једино речи хвале има за Немању Шаровића. А зашто га није ниједном похвалио током кампање? Хвали га сада пошто није прешао цензус (на београдским изборима где се једино и кандидовао). Да је обратно, да је Шаровић прешао цензус, а да "пулени Дула Петровића" нису прешли цензус, твој земљак Шкоро би хвалио њих. Удбашка посла.

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.384
Видим твој Миросл...пардон Срђан Шкоро сада једино речи хвале има за Немању Шаровића. А зашто га није ниједном похвалио током кампање? Хвали га сада пошто није прешао цензус (на београдским изборима где се једино и кандидовао). Да је обратно, да је Шаровић прешао цензус, а да "пулени Дула Петровића" нису прешли цензус, твој земљак Шкоро би хвалио њих. Удбашка посла.
Ne lupetaj.

комшија

Stara legenda
Poruka
78.547
Aха важи... Па кад му сада ваља екс-радикал Шаровић а не ваља му професорка биологије и грађанска активисткиња Биљана са којом је делио бину на скуповима #1od5miliona, зашто твој Шкоро није одма` отишао у покрет "Вера, Љубав, Нада", него у Скупштину слободне Србије? После трансфера генерала Делића у странку Буњеваца, баш је Немањи Шаровићу требао један такав удбашки капиталац као што је Миросл...пардон Срђан Шкоро!

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.384
Aха важи... Па кад му сада ваља екс-радикал Шаровић а не ваља му професорка биологије и грађанска активисткиња Биљана са којом је делио бину на скуповима #1od5miliona, зашто твој Шкоро није одма` отишао у покрет "Вера, Љубав, Нада", него у Скупштину слободне Србије? После трансфера генерала Делића у странку Буњеваца, баш је Немањи Шаровићу требао један такав удбашки капиталац као што је Миросл...пардон Срђан Шкоро!
Ne znam da li si primio k znaju ovo što sam ti napisao gore, ali ako nisi, pokušaj da se ponašaš u skladu s time.

комшија

Stara legenda
Poruka
78.547
Ne znam da li si primio k znaju ovo što sam ti napisao gore, ali ako nisi, pokušaj da se ponašaš u skladu s time.
А зашто удбаш Шкоро није неким својим мудрим саветом помогао и ободрио Шаровића?! Зашто је током кампање за београдске изборе обилазио Шаровића у широком луку, а сада му екс-радикал с опроштењем не излази из уста? Нисмо Шкора видели ни на перфомансу "Златна камила", ни на "Торти за Весића"!

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.384
А зашто удбаш Шкоро није неким својим мудрим саветом помогао и ободрио Шаровића?! Зашто је обилазио Шаровића у широком луку, а сада му екс-радикал не излази из уста? Нисмо Шкора видели ни на перфомансу "Златна камила" ни на "Торти за Весића"!
Nikakvi saveti ne pomažu, samo pare, koje Škoro nema.

Nego, ti si jedno vreme brabonjao da je Škoro Đilasov čovek. Sad pričaš da je Udbaš. Konzistentnost ti nije jača strana.

комшија

Stara legenda
Poruka
78.547
Nikakvi saveti ne pomažu, samo pare, koje Škoro nema.
А ´оћеш да ти нађем видео где Шкоро прича да је њему сасвим довољно (цитирам: "чак и превише") оно што председнички кандидати добију од државе за кампању?

Nego, ti si jedno vreme brabonjao da je Škoro Đilasov čovek. Sad pričaš da je Udbaš. Konzistentnost ti nije jača strana.
Шкоро и Ђидо имају исти циљ, а то је сiебати про-ЕУ опозицију. Шкоро је удба, а Ђидо руска агентура. Савезници значи.

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
14.384
А ´оћеш да ти нађем видео где Шкоро прича да је њему сасвим довољно (цитирам: "чак и превише") оно што кандидати добију од државе за кампању?
Te pare se ne daju nepovratno baš svakome. Onaj ko ne sakupi određeni broj glasova dužan je da ih vrati. Škoro nije bio spreman na taj rizik.

Za razliku od tvojih zelenih koji imaju Dula Petrovića iza sebe pa mogu da se zezaju.

Шкоро и Ђидо имају исти циљ, а то је сiебати про-ЕУ опозицију. Шкоро је удба, а Ђидо руска агентура. Савезници значи.
Ako ti kažeš, onda mora da je tako.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.