Skoro hiljadu kladionica u Vojvodini: "Ušle su u naše domove"

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
257.742
Dok se u nekim zemljama kladionice zatvaraju ili u priličnoj meri suzbijaju ovde je situacija upravo obrnuta. Pravi smo Eldorado za kladionice. Ima i jedna u Novom Sadu koja se baš tako i zove.

U Vojvodini trenutno posluju 944 kladionice i drugi objekti za igre na sreću, prema najskorijim podacima Uprave za igru na sreću. Prema podacima do 13. marta ove godine, broj kladionica je u padu u većem delu Srbije, ali u Vojvodini on je, kada se saberu svi okruzi, u porastu.

U celoj Srbiji, sada posluje za oko 200 manje kladionica u odnosu na pre šest godina.
https://www.021.rs/info/vojvodina/438004/skoro-hiljadu-kladionica-u-vojvodini-usle-su-u-nase-domove

E sad je tu pitanje zašto se ovde u Vojvodini više kockamo dok su u drugim delovima Srbije izgleda rešili da se malo opamete?
 
Ciljano se promovise zaglupljivanje i zaludjivanje naroda kroz svesno sirenje sociopatoloskih pojava, kako ne bi razmisljao o stanju u kome se nalazi.
Jos je Orvel to opisivao u "1984". Nacisti kada su okupirali Poljsku 1939. jedna od prvih stvari koju su uveli su dozvola i promovisanje kockanja.
Znači Poljaci se pre Hitlera nisu kockali?
 
Nisam nikad bio u kladionici pa me zanima ako neko zna da li i tamo ima ovakvih žetona kao što su prikazani u ilustraciji za tekst gore?


1773771026768.png
 
Kladionice treba zakonom zabraniti. Možda ostaviti samo nekoliko na ekskluzivnim mestima i to je to.
Ne, samo u podrume. Sve ih treba zabraniti.
U podrumima-neka rade šta hoće, ali da mame decu lakim zaradama i zavijaju porodice u crno-to ne bi trebalo biti legalno.
Mada... svako nađe šta traži. Npr., u životu nisam ušla u kockarnicu. Šta sam ja? Pa, ili Godzila, ili gluperda astro-veličina!
 
Nisam nikad bio u kladionici pa me zanima ako neko zna da li i tamo ima ovakvih žetona kao što su prikazani u ilustraciji za tekst gore?


Pogledajte prilog 1873191

Ovo su čipovi za poker, u kazinu ili kockarnici možda da, ako imaju organizovane igre uživo ali ne verujem.
U kladionicama nema. (možda kao ukras)
 
Kladionice treba zakonom zabraniti. Možda ostaviti samo nekoliko na ekskluzivnim mestima i to je to.
Ju naopako
Pa nismo u Titovom socijalizmu da se šunjamo po stanovima kako nas ne bi prijavila neka baba iz komšiluka koja je izbrojala koliko je starijih muškaraca otišlo u stan iznad a ni jedna ženska, sigurno se kartaju i kockaju....

Udje policija a ono svi u roze gaċicama :mrgreen:
 
Nisam nikad bio u kladionici pa me zanima ako neko zna da li i tamo ima ovakvih žetona kao što su prikazani u ilustraciji za tekst gore?


Pogledajte prilog 1873191
Не, ово имаш само у коцкарницама са живом игром.
Мислим да тренутно у Србији постоје само две, обе су у Београду.
Гранд Казино је био у хотелу Југославија, а сада је негде на Новом Београду, не знам тачно где.
На Теразијама у подруму Касине је Фер Плеј Казино.
 
Poslednja izmena:

Back
Top