Skolovanje.....

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
Stvar je u tome što se danas svaka tuka zove menadžerom i što svaki fakultet ili viša škola pokušava da uvede "menadžerski kurs". A to tako ne ide... Menadžer u zapadnjačkom smislu nije isto što i menadžer u Srpskom. Kao primer pravih menadžera u Srbiji mogu navesti samo menadžere u stranim kompanijama... I ponekoj privatnoj kompaniji... Ali u većini su menažeri došli na tu poziciju po rodbinsko-prijateljskim vezama.
 
.sad se setih kad je mene jedan decko startovao i, izmedju ostalog, pitao me sta studiram. ja reko':"pravo."
"hm, cudno. bio sam ubedjen da studiras svetsku knjizevnost."
meni je fazon malo glup ali pokazuje da je svetska knjizevnost definitivno in. :D
 
Zanimljivo, mada u proslosti se ispostavilo u mom slucaju, da sam dobijala komentare i od muskaraca i zena tipa "A koji ce ti to u zivotu? Sta si ti u stvari posle?", do onih komentara "Jao, to je faks za domacice, da dok peglaju deci pisu domace zadatke". :lol:


Skoro mi je drugar koji je magistar ekonomije rekao "Ma nismo mi vise u godinama da citamo Dostojevskog!" Na sta sam ja urliknula samo "Aaaaaaaaa!" :lol:
 
Tuzni_patak:
MOLIM POSTAVLJAČA TEME DA ODGOVORI KOJI SU FAKULTETI FENSI U NOVOM SADU....
a mogao bi i da otvori temu , na kom fakultetu bih najradije našla dečka.....na ž kutku....

Ма ја не знам шта он кука! Све моје другарице (Новосађанке) су се изјасниле за инжињера (пред којим је каријера :roll: ), значи :arrow: ФТН, његов факс.
 
livija:
i ja mislim da je potraznja bas za menadzerima.... sto je po meni totalno glupo.... nije bitno sta radis/studiras, dok znas svoj posao i volis to sto radis....... gomila somova placa skolu da bi se setali tuda i ponosno govorili da su na menadzmentu (ne svi naravno).....
sto se tebe, aleksej, tice.... ne bih rekla da dobijas pedalu zato sto si na masinstvu (sto ne znaci da nije moguce kad je u pitanju lokalni fens.)..... bez uvrede, ali mnogo si agresivan.... ako ti, inace, pricas ovim tonom, pa ne znam kakav
da si menadzer ili sta god - pedala ce ostati tu gde je..... sorry, na iskrenosti.....


Mislis da dobijam pedalu zato sto sam kreten?

Srce moje, gresis, da je sve onako kako je covek u situaciji da procita ovde na forumu, ja bih bio Don Zuan.....

Pedalu dobijam zato sto kazem, studiram masinstvo, nemam auto, nemam svoju gajbu...

Ipak u pravu si da je u pitanju lokalni fens. Jbg
 
Tuzni_patak:
MOLIM POSTAVLJAČA TEME DA ODGOVORI KOJI SU FAKULTETI FENSI U NOVOM SADU....
a mogao bi i da otvori temu , na kom fakultetu bih najradije našla dečka.....na ž kutku....


E pa ovako.

U NS su fensi sve vrste menadzmenta.

Zasto?

PA to znaci da je 90% u pitanju neko ko ima vise para nego pameti, a to su obe kljucne cinjenice da se neko svidi devojkama. Jer ako neko ima kesha da debelo plati nesto sto nicemu ne sluzi, onda znaci da zaista moze da se razbacuje.... A to je ono sto devojke vole.
 
storm cloud:
Ма ја не знам шта он кука! Све моје другарице (Новосађанке) су се изјасниле за инжињера (пред којим је каријера :roll: ), значи :arrow: ФТН, његов факс.


Da da...

Garant....

Da mi je da i ja upoznam te drugarice koje su se tako izjasnile... Moguce je zapravo, ako su neke udavace, kada shvate da onaj fensi lik nikad nece dogurati nigde, i da je bilo dosta zezanja i da se kesh vremenom potrosio a da bi ga bilo jos treba neko ko ce da rinta,onda shvate da su inzenjeri (pred kojim je karijera) ipak jako "simpaticni", i naprasno se odluce za njih.
 
Aleksej_BASO:
Da da...

Garant....

Da mi je da i ja upoznam te drugarice koje su se tako izjasnile... Moguce je zapravo, ako su neke udavace, kada shvate da onaj fensi lik nikad nece dogurati nigde, i da je bilo dosta zezanja i da se kesh vremenom potrosio a da bi ga bilo jos treba neko ko ce da rinta,onda shvate da su inzenjeri (pred kojim je karijera) ipak jako "simpaticni", i naprasno se odluce za njih.

Па знаш како, моје другарице су исто инжињери... или проферсори ... или лекари ...

Али, јбг, такве тебе не интересују. :roll:
 
Aleksej_BASO:
Mislis da dobijam pedalu zato sto sam kreten?

Srce moje, gresis, da je sve onako kako je covek u situaciji da procita ovde na forumu, ja bih bio Don Zuan.....

Pedalu dobijam zato sto kazem, studiram masinstvo, nemam auto, nemam svoju gajbu...

Ipak u pravu si da je u pitanju lokalni fens. Jbg


Ма да, у праву си ти...:lol:
Немаш девојку зато што студираш машинство, немаш ауто и своју гајбу....
Да ли би промена факултета утицала да се нека заинтересује, или се рибе лепе само ако су сва три услова испуњена?

Мислиим, не верујем да и сви они који студирају менаџмент имају свој ауто и своју гајбу...:?
 
Hellen:
Мислиим, не верујем да и сви они који студирају менаџмент имају свој ауто и своју гајбу...:?

Kako gde na kom faksu... Ali to je obično manji procenat... Ček... Ako neko studira menadžment na FONu ili EFu, da li to znači da taj neko ima para i stan? :shock: Ma, ajde ljudi ne kakite...:roll:
 
iluzionista:
Kako gde na kom faksu... Ali to je obično manji procenat... Ček... Ako neko studira menadžment na FONu ili EFu, da li to znači da taj neko ima para i stan? :shock: Ma, ajde ljudi ne kakite...:roll:

Не значи, него Алексеј тврди да тако закључују глупе Новасђанке. :lol:

Студира менаџмент :arrow: МОРА да има кеша.
 
Isto važi i za privatne... Da se razumemo, ima ih... Ali je i dalje mali procenat... Više su u pitanju foliranti koji cice okreću tako što marnu ćaletu kola i foliraju cice da imaju stan... Mada postoji mogućnost da nakon završetka fakulteta imaju više otvorenih vrata i šansu da im matorci pomognu oko stana. To stoji...
 
storm cloud:
Студира менаџмент :arrow: МОРА да има кеша.

Pa i nije tako. :lol: Zavisi kako gde... Ako studira ono čudo od Preduzetničkog na B.K. Hm... Možda cice tako misle, ali ne mora da znači...

Imao sam kolegu čiji je ćale poljeprivrednik iz jednog malog mesta u Srbiji. A upisao je moj faks... Ne mora to ništa da znači...
 
Vidi, vidi... Posle duzeg vremena topic koji je isfunkcionisao bez prozivki i gluposti... Nisam znala da smo u stanju da ovo uradimo :lol:
@Iluzionista: rekoh ja da ima izuzetaka :)
Upoznah skoro bas jedno jaaako fino musko stvorenje (ima ribu naravno :roll: ) puno kesha koje studira onaj privatni pravni fax... Bas me odusevio lik, potpuno je normalan, nimalo isfoliran. Obicno su isfolirani oni 'menadzeri' cije su tate dosle na brz nacin do para, pa bi hteli da se to brzo i vidi, a praziluk iz guze viri i dalje... :lol:
 
Hellen:
Ма да, у праву си ти...:lol:
Немаш девојку зато што студираш машинство, немаш ауто и своју гајбу....
Да ли би промена факултета утицала да се нека заинтересује, или се рибе лепе само ако су сва три услова испуњена?

Мислиим, не верујем да и сви они који студирају менаџмент имају свој ауто и своју гајбу...:?


PA vidi ko ima da iskesira za nesto sto nicemu ne sluzi (to sam vec objasnio) sigurno ima vise od mene...

Ne nego ko studira BK je neka sirotinja? HAha... :roll:
 

Back
Top