Skolioza kod dece!

Duplo je topik postavljen, tek sada videh da je dijagnoza skolioza.

Da mamu utesim da je ta operacija u 99% slucajeva uspesna ( kazu moji nemacki izvori), ali je operacija bas takva kakvu izvode i na Ortopediji na Banjici.
Endoskopski se to ne radi.

Googlam ovde na netu pa dodjoh i do endoskopije i pomenuh na temi o skoliozi da mi je dr.opste prakse iz D.z.skrenula paznju na Vma i endoskopiju.
 
Ne znam iz kog razloga dajete paušalne i lažne informacije o najreferentnijoj svetskoj metodi koja se protokolarno sprovodi u 27 zemalja sveta sa dokazano najvećim uspehom u zaustavljanju progresije kod skolioza.
Volela bih da mi objasnite zašto je smešno raditi vežbe pred ogledalom?Kao fizioterapeut sa poprilično radnog iskustva mogu da kažem da je predavanje o Schroth metodi koje sam slušala dalo odgovore na mnoge nedoumice koje fizioterapeuti imaju oko skolioze.Pacijent se uči kako da drži telo,uočava svoje asimetrične tačke,a vežbe su teške zbog specifičnog disanja i korekcije koja se održava sve vreme vežbe.Mislim da vaše omalovažavanje ima drugi cilj,a ne naivno davanje saveta,ali o tom po tom ....

Poštovana,
Da li bi ste mogli da mi date ime ili adresu, ili bar broj telefona terapeuta iz Novog Sada koji primenjuje Schroth metodu, o kome ste pisali u odgovoru Sofiji? Hitno je.

Hvala!
 

Back
Top