Skole astrologije

a kako se krecu cene chasova?
Moja drugarica je ishla kod izvesnog astrologa (ne mogu imena da se setim, nije ni jedan od gore pomenutih), na "par" chasova, i uzeo joj preko 100e. Shta je nauchila = nishta! Ako mi verujete, vishe sam ja ovde nauchila, nego ona za tih mesec dana.

wow...to je bas dosta novca za par casova....
Ja stvarno ne znam kako se sada krecu cene astroloskog skolovanja, u ono vreme kada sam ja isla kod Nikole (pre nekih 4-5 godina) bilo je oko 50e za mesec dana. Ista cena je bila i kod P. Petkovica. Verovatno su sada cene malo vise u odnosu na to vreme. Uglavnom, znam da informacije o Nikolinoj skoli mozes naci na njegovom sajtu.
 
Ne vidim sta ima lose u tome da ukoliko neko posecuje odredjenu skolu plati i skolarinu za nju?...
Nikada nisam posecivala Imsiragiceve casove, ali sam upoznala nekoliko njegovih ucenica. Koliko sam primetila, niko nije stavljao akcenat na astralnu meditaciju, ali je bila zanimljiva cinjenica da su nakon njegove skole natalne astrologije dosle u Nikolinu skolu....


Kakvo si iskustvo imao u njihovim skolama?

Pozdrav

Iskreno da ti kazem,znaju oni svi PO NESTO i Alexandra isto,nije nesto bog zna kakav ekspert u odnosu na njih ali eto Imsiragic je ok ako pricamo o psiholoskoj astrologiji,ono opis karaktera,natal i to ali sta ti je to? Mislim,ne mozemo da kazemo da ces biti astrolog posle teskole ( pa ni sa sertifikatom) kosta boga oca a mozes sve to i kod drugih.Sto se tice astralne meditacije,verujte na rec covek se time vise bavi,ako znate neke ucenike iz keplera onda ste culi za taj "obavezan" kurs...ok,mozda cini nesto sta znam ali moje iskustvo tamo je LOSE!
Slazem se da je ok da plkatis i sve to ali da te neko juri za skolarinu i to u evro...j.bi ga!Nikola je vec drugaciji tip coveka ne tako striktno poslovan ali ima misljenje o sebi i svoje ucenike ogranicava da im ne treba niko posle njegovog kursa jer ce on da nas ucini astrolozima i sve sto treba da znamo on zna a svi drugi ne valjaju...e tu foru ima i Imsa,koristis samo knjige koje on pisao i njegova rodbina i eventualno kupujes samo ono sto se kod njega prodaje a sve drugo je sranje.Alexandru gotivim samo zato sto se nije (bar ne jos...a ko zna)ufurala u taj fazon love,skolarine,ja sve znam svi su drugi glupi i svidelo mi se sto preporucuje i Nikoline,Milekiceve pa i Imsine i Leine knjige a i strane autore,e sad ne kazem ja da je najbolja ali jeste dobar lik....ne znam,nema te sujete.Moj savet je svima vama da krenete od jednog do drugog,pazi sad Alexandra je predavac natalne astrologije i predikcije pa to ti dode od pocetka do kraja ali ne moze sve to u potpunosti da se prenese za dve godine koliko traje skola,Imsa je isto mesovit ali baca akcenat na psihologiju i to a Nikola se davi stepenologijom i kad spojis ta tri (ne mora bas tih troje ali taj fazon) dobijes savrsenog astrologa koji za pet sest godinaobidje sve discipline i oblasti do savrsenstva...mislim da je to najbolja kombinacija-iskreno i iz iskustva:wink: pozz
 
wow...to je bas dosta novca za par casova....
Ja stvarno ne znam kako se sada krecu cene astroloskog skolovanja, u ono vreme kada sam ja isla kod Nikole (pre nekih 4-5 godina) bilo je oko 50e za mesec dana. Ista cena je bila i kod P. Petkovica. Verovatno su sada cene malo vise u odnosu na to vreme. Uglavnom, znam da informacije o Nikolinoj skoli mozes naci na njegovom sajtu.

Pogledacu, hvala ;)
 
Uitelj je dobar onoliko koliko su dobri njegovi ucenici. Isto tako, ucenici su ogledalo svog ucitelja.
Nego, mene interesuje, koje skole astrologije najpoznatije u svetu?

Delimicno se slazem sa tom pricom o uciteljima i ucenicima, ali opet, mislim da ne treba generalizovati.
Inace, sto se skola astrologije u svetu tice, ima punooo dobrih cak i univerziteta. Jedan od poznatijih je Britanski "University of Wales". Sama Britanska loza je izuzetno jaka, pa imaju i veliki broj astroloskih univerziteta, nakon kojih dobijate zvanje diplomiranog astrologa. Takodje, zanimljivo je i da je astrologija od 2001. godine ponovo postala jedna od nauka koja se izucava na Univerzitetu u Sorbonni (ukinuta je i prozvana beskorisnom 1666. godine od strane Luja XIV), zahvaljujuci jednoj od najboljih Francuskih astrologa Gospodji Teissier, koja je bila licni savetnik Francuskog Predsednika Miterana.
Sto se astrologije u Americi tice, moze se uciti na Keplerovom univerzitetu (kao sto znamo oni su odlucili da studije otvore i u Srbiji ). Takodje u Kaliforniji postoji univerzitet za astroloske studije. Nego, bas bi bilo zanimljivo cuti misljenja ljudi koji su na Keplerovom univerzitetu u Beogradu, ako ih ima na forumu....
 
Zasto se ne slazes u tome kada su u pitanju ucitelji kao odraz ucenika? Mozda je neko dobar astrolog, ali ga to ne cini automatski i dobrim uciteljem. A moze neko da bude i sasvim prosecan astrolog, ali da ume svojim ucenicima da pokaze dobar put. Uglavnom, ne razumem se ja puno u skole astrologije, i nemam uobliceno misljenje o navedenim astrolozima, pa neka me niko ni ne shvata ozbiljno. ;)
Potrazila sam to za Univerzitet u Velsu, ali se Astrologija tamo izucava u okviru katedre za Antrpologiju i arheologiju, i tu se proucava samo istorija astrologije, odnosno kulturoloska uloga astrologije, magije, verovanja, novih religijskih shvatanja i slicnih stvari.
 
Rekla sam da se delimicno slazem, ali da ne treba generalizovati, a ne slazem se iz razloga sto ne moze svako od tih ucenika biti podjednako posvecen izucavanju astrologije kao i Ucitelj. On ih moze uciti i dati im onoliko koliko im je potrebno za dalji napredak u obrazovanju, ali na njima ostaje odluka o tome da li ce svoj zivot posvetiti astrologiji. Ucitelj je vec odavno odabrao, zato njegov odraz samo delimicno mozemo naci u njegovim ucenicima.

Inace, vezano za Velski Univerzitet, neke informacije se mogu naci na astro.com-u, pod sekcijom study astrology . Takodje tamo ima jos nekih informacija vezano za druge Britanske astroloske skole, jednu od njih vodi Dr.Liz Greene.
 
Eto ja sam procitala to sto je pisala ta Aleksandra...Bila sam i na njenom sajtu i mislim da je skroz OK.
E inace ja sam ucenica kepler koldza vidim da je neko pitao da li ima studenata kepler-a iz BG-a.
Mogu vam reci da gradivo nije lose ali istina je da pretezno izucavamo astro psihologiju,istina je da ,mislimda je Dragan rekao ono za skolarinu,prave problem evo meni su napravili za neku prijavu zbog dva eura,ali OK to je politika poslovanja :D.Sto se knjiga tice,vidim da u ovim skolama sto se nude daju neku literaturu na koristenje mi sve kupujemo i jeste istina da potenciraju svoja izdanja ali sta je tu cudno?
Iskreno ja sam se u pocetku odusevila kasnije sam se razocarala i sada samo cekam da mi prodje ova godina i da to privedem kraju,ne odustaje mi se sad pred kraj :| .
Ne slazem se da treba generalizovati kada su ucitelji i ucenici u pitanju,karakterno smo svi razliciti a i kada je astrologija i interesoanje u pitanju pa je glupo sada reci da sam ja vrednovana koliko i Aleksandar.Kakve to veze ima,pa sta radi Nikola Stojanovic na forumima,ja sam se frapirala na onaj post o njegovom polnom organu i spermi...to su takve gluposti a sa astrologijom veze nemaju i sta sada treba da poistovecujem sve njegove ucenike sa njim :roll: gluposti!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top