Skola za video igre

DabaMAN:
Ne razumem, kakva je to sˇkola? Mislisˇ na programiranje igara ili sˇta?

pa ima mnogo toga ...programiranje ,dizajn i tako dalje dosta toga treba znati da se napravi video igra i jedan covek sigurno to sam ne moze da uradi:).... a isto tako nauci:))....pa se pitam da li postoji neko kod nas ko se bavi stvaranjem video igara:).... verovatno ne ali nikada se nezna:).... video igre su veoma dobar biznis i siguran sam da ce i jednog dana kodnas poceti da se ljudi bave time,ali nazalost kako stvari stoje to nece biti u skorije vreme:)...
sve u svemu ako iko sazna bilo sta neka javi:)...
 
Neznam dali postoji takav tip škole kod nas, ali ako postoji budite sigurni da to nije na nekom ozbiljnom nivou. Što se tiče 'game developing-a' kod nas, teško da se išta pomiče.

Treba izdvojiti recimo domaćeg autora igre Galactic Federation, Radivoja Radivojevića. Igra je inače klasična svemirska simulacija u stilu Freespacea, i dobila je mnoge pozitivne kritike širom sveta.
Čovek je sam pravio igru, modifikovao postojeći engine (sam dodao tkz. GEO mode, poznat iz Red Faction-a) a uopšte nije išao u nikakvu školu. Štaviše nije imao nikakve veze sa programiranjem.

E sad, kad bi se sakupio tim takvih entuzijazista, u našoj zemlji bi mogao poteći vrlo dobar biznih, jer to i jeste dosta unosan posao.
 
Vidite da ni Sk nije toliko los.
Inace taj lik iz NS-a drzi kurseve, radi se iskljucivo na strategijama gde svako razvija po nesto.

Game development kod nas ce biti otprilike kad budemo vrsili istrazivanja na Marsu sa shatlovima made SiCG.

A da je unosan biznis to jeste, samo je problem kod nasih ljudi sto bi htelid a ne uloze nista, a puno da dobiju...e kod igara to ne moze.
 
za neke igre imas objavljene "development kit" (kako se vec zove...) na netu.. pronadjes, procitas, modifikujes igru kako oces... naravno zaradis 0.00 $
ali ako to gledas sa neke druge strane npr. hobi itd onda mozes svasta da naucis, a mozda se i zabavis...
:arrow:
 
DabaMAN:
Neznam dali postoji takav tip škole kod nas, ali ako postoji budite sigurni da to nije na nekom ozbiljnom nivou. Što se tiče 'game developing-a' kod nas, teško da se išta pomiče.

Treba izdvojiti recimo domaćeg autora igre Galactic Federation, Radivoja Radivojevića. Igra je inače klasična svemirska simulacija u stilu Freespacea, i dobila je mnoge pozitivne kritike širom sveta.
Čovek je sam pravio igru, modifikovao postojeći engine (sam dodao tkz. GEO mode, poznat iz Red Faction-a) a uopšte nije išao u nikakvu školu. Štaviše nije imao nikakve veze sa programiranjem.

E sad, kad bi se sakupio tim takvih entuzijazista, u našoj zemlji bi mogao poteći vrlo dobar biznih, jer to i jeste dosta unosan posao.
e cuo sam za igru ali nigde nisam video da ima da se kupi... ako neko moze, neka me uputi...
 
Sams%20-%202003%20-%20Managed%20Directx%209%20Kick%20Start.%20Graphics%20And%20Game%20Programming.jpg
 

Back
Top